چرا برند اپل اینقدر تکراری شده است؟

در مدت زمانی کمتر از یک دهه، اپل نحوه کار کردن ما را با لوازم الکترونیکی به کلی تغییر داد. این تغییرات حتی در صنعت موسیقی هم نمایان شد و اپل با عرضه آیپاد و

در مدت زمانی کمتر از یک دهه، اپل نحوه کار کردن ما را با لوازم الکترونیکی به کلی تغییر داد. این تغییرات حتی در صنعت موسیقی هم نمایان شد و اپل با عرضه آیپاد و سرویس iTunes انقلابی در صنعت موسیقی جهان ایجاد کرد. پس از آن بود که عرضه آیفون و همچنین معرفی فروشگاه نرم افزاری App Store در صنعت موبایل تغییر و تحولی بزرگ بوجود آورد. در واقع اپلِ ۲۰۰۰، شرکت خلاقی بود و دنبال کردن اخبار آن برای هر کسی هیجان خاص خود را داشت. اما در سه چهار سال اخیر، وضعیت به کلی تغییر کرد. از آن زمان تا کنون اپل بیشتر روی کسب درآمد تمرکز داشته است و کمتر محصولی خلاقانه از این شرکت دیده ایم.

در سال های اخیر، فروش آیفون های ارزان قیمت تر، ساخت آیفون های جدید و حتی ورود به دنیای فبلت ها، ساخت آیپدهای ارزان قیمت، آیپدهای کوچکتر و حالا هم خبر ساخت آیپد بزرگتر و ۱۲ اینچی، ساخت مک بوک های ارزان قیمت تر و مک بوک های کوچکتر، اصلی ترین سیاست های اپل بوده است. حالا هم (احتمالا درست حدس زده اید) اپل واچ! اپل واچ در حال حاضر جدیدترین محصولی است که این شرکت قرار است عرضه کند. البته اپل واچ، یک ساعت هوشمند دیگر است. اگرچه احتمال می رود این ساعت، فروش خوبی هم داشته باشد، اما آیا واقعا این ساعت ویژگی خاصی دارد؟ آیا واقعا وسیله ای انقلابی است؟ خیر.

از طرفی دیگر شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ درگیر مشکلات ویندوز ویستا، اینترنت اکسپلورر و ویندوزموبایل بود. مایکروسافتی ها، با وجود موفقیت های Xbox 360 در دهه اول قرن بیست و یکم و نداشتن مشکلات مالی، دوران سختی را گذراندند. اما بیایید نگاهی به مایکروسافتی ها بعد از آمدن ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل کنیم. نادلا به ما سیستم عاملی را نشان داد که اپلیکیشن های مشترکی در پلتفرم تبلت، موبایل و کامپیوتر دارد. xbox One همچنین در دوره ریاست او معرفی شد و هواداران زیادی را برای خود دست و پا کرد.

استریم کردن بازی های اکس باکس روی هر پی سی و یا تبلت ویندوزی. یک دستیار صوتی با قابلیت های فراوان که برخی آن را شبیه به دستیار صوتی فیلم هالیوودی Her می دانند. و می رسیم به دوران هولولنز. هولولنزی که در آخرین مراسم ردموندی ها معرفی شد، طبق قول مایکروسافتی ها پیشرفتی عظیم در زمینه عینک های هوشمند است و آینده ی این فناوری با هولولنز هم اکنون در دسترس است. حتی مایکروسافت در مراسم اخیر خود که یک کامپیوتر عظیم ۸۴ اینچی را معرفی کرد نیز مردم مشتاقانه علاقه نشان دادند.

منبع: عصر ارتباط

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱