10 نکته طلایی در ایمیل مارکتینگ

  ایمیل مارکتینگ امروزه به یکی از تاکتیک های کلیدی در زمینه بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است و بسیاری از کسب و کارهای آنلاین برای موفقیت و گسترش سهم خود در بازار از این روش

 

ایمیل مارکتینگ امروزه به یکی از تاکتیک های کلیدی در زمینه بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است و بسیاری از کسب و کارهای آنلاین برای موفقیت و گسترش سهم خود در بازار از این روش استفاده می کنند. شرکت ها از بازاریابی ایمیلی براي نفوذ در تصمیم گیری مخاطبین و ترغیب به خرید استفاده می کند. نتایج یک تست نشان داد که این روش در رفتار مصرف کننده تاثیرگذار است و حتی آنها را متقاعد می کند تا برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید به سایت مراجعه کنند. در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که براي اطمینان از اجرای صحیح ایمیل مارکتینگ و بازدهی بیشتر کمپین به شما کمک می کند.

۱-قرار دادن فرم عضویت در صفحه اصلی سایت

فرم اشتراک ایمیل و ثبت نام در خبرنامه را در قسمت مناسبی از صفحه قرار دهید و مطمین شوید که طراحی زیبا و جذاب و البته به دور از پیچیدگی باشد. عنوان دکمه را می توانید «عضویت» یا «اشتراک» قرار دهید.

۲-لینک فرم عضویت خبرنامه در صفحات سایت

درحالی که بازدیدکنندگان به مرور و کاوش سایت می پردازند شما فرصت دارید تا آنها را به عضویت در لیست ایمیل دعوت کنید، پس بهتر است در هر صفحه یا حداقل صفحات مهم و اصلی سایت لینک فرم ثبت نام وجود داشته باشد.

۳-قراردادن گزینه عضویت خبرنامه در تمام فرم های سایت

علاوه بر روش های معمول و مستقیم عضویت در خبرنامه، می توانید در دیگر فرم ها مانند فرم ثبت نام در سایت، فرم دوره آموزشی، فرم دانلود و غیره گزینه انتخابی «عضویت در خبرنامه» را نیز قرار دهید.

۴-ثبت نام آسان و بدون پرسیدن سوالات اضافی

فرم عضویت خبرنامه را برای کاربران ساده و آسان در نظر بگیرید. حواستان باشد مردم از پرکردن فرم های که از آنها اطلاعات شخصی طلب می کند اجتناب می کنند، همچنین این فرم نباید دارای فیلد و گزینه های زیادی باشد.

۵-ارایه لینک به صفحه حفظ حریم خصوصی

با توجه به نکته قبلی هنگامی که قصد دریافت اطلاعات از کاربران دارید، آنها کمی مشکوک هستند با ارایه توضیح و لینک حفظ اطلاعات و رعایت حریم خصوصی به آنها اطمینان خاطر بدهید.

۶-دانلود در ازای عضویت در خبرنامه

کاربران معمولا فرم های مربوط به دانلود را تکمیل می کنند. یکی از روش های که می توانید لیست خبرنامه را گسترش دهید «دانلود در ازای عضویت» است. فایل ارزشمندی را تهیه و صرفا به کاربران عضو خبرنامه ارایه بدهید.

۷-ارایه هدیه به مشترکین خوش شانس

مردم هدیه گرفتن را دوست دارند. شما می توانید بازدیدکنندگان را تشویق به عضویت در قبال دریافت یک تی شرت، کارت هدیه و هر چیزی دیگری دعوت کنید. همچنین می توانید بخش و درصدی از خدمات یا محصول خود را به صورت رایگان در نظر بگیرید.

۸-خوش آمد گویی به مشترک جدید

اگر کاربری عضو جدید سایت تان شد و اشتراک خود را تایید کرد بهتر است به او نامه خوش آمد گویی ارسال کنید. این کار به ایجاد یک رابطه و تعامل با مشتریان هدفمند کمک می کند. همچنین با ارسال ایمیل خوش آمد گویی تایید می شود که اطلاعات دریافت و متوجه حضور کاربر در سایت شده اید.

۹-هرگز یک ایمیل جدید را بدون اجازه به لیست اضافه نکنید

همیشه یک ایمیل تایید به آدرس وارد شده در فرم ارسال کنید تا از صحت آدرس مطمین شوید. این یک اصل اساسی در ایمیل مارکتینگ است. با این کار لیست شما سالم و بدون اسپم باقی می ماند.

۱۰-در نظر گرفتن کامپیوتر براي عضوگیری در نمایشگاه و رویدادها

نمایشگاه و رویدادهای دورهمی یک شانس بزرگ برای گسترش لیست ایمیل است. می توانید با مردم در مورد تخفیف ها و پیشنهادات ویژه در قبال ثبت نام صحبت کنید سپس اگر مایل بودند می توانند به سادگی توسط کامپیوتر موجود، مشترک شما شوند.

 

منبع: آي نتورك

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱