چگونه با استفاده از سایت به قله های موفقیت دست پیدا کنیم؟

در بخش قبلی تا آنجا به بررسی آگهی شرکت فروش عتیقه جات پرداختیم که به اهمیت هماهنگ ساختن اصطلاحات تخصصی با زبان روزمره و عامیانه پی بردیم. در بررسی لغات تخصصی حوزه عتیقه جات به

در بخش قبلی تا آنجا به بررسی آگهی شرکت فروش عتیقه جات پرداختیم که به اهمیت هماهنگ ساختن اصطلاحات تخصصی با زبان روزمره و عامیانه پی بردیم. در بررسی لغات تخصصی حوزه عتیقه جات به این نکته پی بردم که اغلب این اصطلاحات بدون ارائه یک توضیح مفصل برای اغلب خوانندگان قابل فهم نخواهد بود.

به عنوان مثال در برخورد اولیه با یکی از جواهرات گران قیمت شرکت که اهمیت تاریخی نیز داشت، نه تنها دوره ساخت آن، بلکه نام قومی که این جواهر در آنجا ساخته شده بود نیز برای من ناآشنا بود. شاید جالب باشد که بدانید هنوز هم، پس از طراحی آن آگهی، چیز زیادی در مورد دوره های تاریخی بسیاری از آن جواهرات و جزییات شان نمی دانم.

با این حال این مشکل برای من با رجوع به متخصصان شرکت قابل حل بود. اما برای خوانندگان آگهی اوضاع به کلی متفاوت پیش می رفت.در واقع اگر شما شروع به مطالعه یک آگهی آنلاین کرده و با خیل عظیمی از اصطلاحات و کلمات تخصصی مواجه شوید چه واکنشی نشان خواهید داد؟ بدون شک تعداد اندکی از افراد اقدام به جست وجوی آن اصطلاحات خواهند کرد. این به معنای آن است که آگهی مذکور محکوم به از دست دادن طیف وسیعی از مخاطبان خود است.

ایده من برای غلبه بر این شکل شامل دو بخش مجزا بود؛ در وهله نخست، تا جای ممکن از به کارگیری لغات تخصصی پرهیز و معادل های عامیانه آن را استفاده کردم. همچنین هنگامی که اشاره به یک لغت دشوار گریز ناپذیر بود، داخل پرانتز توضیح دقیق آن را می نوشتم.

در گام بعدی با جلب رضایت شرکت، اقدام به تشکیل یک تیم مشاوره آنلاین کوچک برای خریداران کردم. استفاده از سیستم مشاوره ای برای کاربران رایگان و از طریق ایمیل، تلفن و پیامک قابل دسترسی بود.

قصد من از ارائه ایده شخصی ام تنها به این دلیل بود که شما را با شیوه های طراحی آگهی در شرایط سخت آشنا کنم. شاید جالب باشدکه بدانید طراحی این آگهی چیزی در حدود 9 ماه از وقت من را به خود اختصاص داد. البته همین 9 ماه اتلاف وقت، هم اکنون به یکی از نقاط قوت کارنامه کاری من تبدیل شده است.

آنچه در عمل باید انجام دهید

هنگام طراحی تبلیغات آنلاین در هر حوزه کاری، تنها به این فکر کنید که چگونه می توان توجه مخاطب را جلب کرد. در تبلیغات بلند به هیچ وجه لازم نیست مقدمه ای مفصل برای خواننده گردآوری کنید. یک راست به اصل مطلب بپردازید و توضیحات تکمیلی را به ادامه آگهی موکول کنید.

از لغات کلیدی که به آسانی توسط موتورهای جست وجوگر شناسایی می شوند، استفاده کنید. به کارگیری این لغات باعث خواهد شد کاربرانی که قصد جست وجوی اصطلاحات تخصصی را دارند، به آسانی اطلاعات موردنیاز را پیدا کرده و زحمت چندانی برای فهم آگهی شما متحمل نشوند.

به عنوان نکته پایانی، لازم نیست به هنگام طراحی یک آگهی به طور کامل نسبت به اصطلاحات تخصصی آن حوزه آگاهی پیدا کنید. مثالی که به عنوان  تجربه خودم ذکر کردم، به طور کامل گویای همه چیز است. تنها اطمینان از اینکه معانی دقیق این کلمات در آگهی شما ذکر شوند، کافی است.

منبع: فرصت امروز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱