وقتي دختر از پدر پولدارتر مي شود

 

قرار است سرگذشت ابیگیل جانسون، يكي از مديران زن بسيار موفق را بخوانيم، دختری که در ثروت از پدر خود پیشی گرفت.

در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

ابیگیل جانسون، یکی دیگر از خانم های میلیاردر است که به همراه خانواده، شرکت سرمایه گذاری فیدلتی را که بزرگ ترین شرکت سرمایه گذاری mutual fund (شرکتی که از سرمایه گذاران کوچک، اما زیادی پول جمع آوری کرده و این پول را در پروژه های بزرگ سرمایه گذاری می کند و سود آن را به سرمایه گذاران خود می دهد) در آمریکاست، اداره می کند. وی با ثروت 10 میلیارد دلار سی و پنجمین فرد ثروتمند و چهارمین زن ثروتمند دنیا است.

ابیگیل پیرپونت جانسون متولد 19 دسامبر سال 1961 در بوستون آمریکا، یک مدیر موفق آمریکایی و نایب ريیس شرکت سرمایه گذاری فیدلتی است که رهبری آن بر عهده پدر او، ادوارد جانسون سوم است که در حال حاضر با ثروت 7 میلیارد دلار شصت و دومین فرد ثروتمند دنیاست. این شرکت توسط ادوارد سی جانسون دوم در سال 1949 تاسیس شد. ریشه خانواده جانسون به تاجران نیوانگلند در دهه 1800 بازمی گردد. پدر بزرگ خانم جانسون شرکت تحقیق و مدیریت فیدلتی را به عنوان یک بنگاه سرمایه گذاری mutual fund تاسیس کرد. این نوع شرکت سرمایه گذاری، سرمایه گروهی از سرمایه گذاران را جمع آوری و مدیریت می کند. این کار توسط یک مدیر یا تیمی از مدیران حرفه ای در زمینه پرتفولیو انجام می شود. فیدلتی به زودی و در دهه های 1980 و 1990 در بخش مالی به شهرت و رشد شگفت انگیزی دست یافت.

پدر خانم جانسون در سال 1977، زمانی که آقای جانسون دوم بازنشسته شد، ريیس شرکت شد.

خانم ابیگیل جانسون در مدرسه باکینگهام براون اند نیکولز تحصیل کرده و سپس در سال 1984 از کالج ویلیام اسمیت با مدرک كارشناسي در تاریخ هنر فارغ التحصیل شد. وی سپس به دانشگاه  هاروارد رفته و در سال 1988 از این دانشگاه مدرک MBA دریافت كرد. خانم جانسون که در سال 1980، در اولین شغل خود در دپارتمان خدمات مشتری شرکت سرمایه گذاری فیدلتی به تلفن ها جواب می داد، در سال های 85 تا 86 به عنوان مشاور در شرکت بوز آلن و همیلتون مشغول به کار شد، اما پس از دریافت مدرک MBA به شرکت پدر، سرمایه گذاری فیدلتی، پیوست. او در آن زمان یک تحلیلگر سطح پایین سرمایه و مسوول انتخاب بودجه تجهیزات صنعتی بود. ابیگیل از سال 1988 تا 1997 در پست مدیر پرتفولیوی سرمایه مشغول به کار بود. وی در این پست قابلیت بالایی در نظارت بر وجوه نقدي از خود نشان داد. او در سال 1994 دستیار مدیر شرکت شد. سال بعد از آن پدر خانم جانسون سهم بزرگی از سهام خود را به او واگذار کرد که باعث شد بیشترین سهام شرکت، در اختیار خانم جانسون قرار گیرد. در سال 1997 به یک پست مدیریت اجرایی در بخش تحقیقات و مدیریت فیدلتی (FMR) و در سال 1998 به مقام نایب ريیس ارشد شرکت ارتقا پیدا کرد. خانم جانسون در این زمان متاهل و مادر دو فرزند بود. وی از سال 2001 تا 2005 ريیس FMR بود.

خانم جانسون که تا سال 2008 بخش خدمات بازنشستگی فیدلتی را اداره می کرد، در حال حاضر یکی از اعضای کمیته قانون گذاری بازارهای سرمایه (یک سازمان تحقیقاتی مستقل برای بهبود قانون گذاری بازارهای سرمایه آمریکا) است. وی همچنین یکی از اعضای هیات مدیره SIFMA (انجمن صنایع عرضه کننده اوراق بهادار و بازارهای مالی) است.

افراد کمی در خارج از دنیای سرمایه گذاری نام خانم ابیگیل جانسون را شنیده اند. خانم جانسون در حال حاضر بخش خدمات مشتری شرکت پدر را اداره می کند. شرکت او در سال 2004، سرمایه حیرت آوری در حدود 893 میلیارد دلار از سرمایه گذاران خرد در بازار جمع آوری کرد که باعث شد خانم جانسون به عنوان تاثیرگذارترین زن در میان مدیران اجرایی آمریکا در حوزه مدیریت مالی شناخته شود. او به رغم شهرت و جایگاهش در دنیای سرمایه گذاری، همواره از مطبوعات و انظار عمومی دوری کرده است.

خانم جانسون یکی از قدرتمندترین زنانی است که توانسته چنین شرکت بزرگی را در میان 400 بنگاه در بازار هدایت کند. شرکت خانم جانسون آنقدر قدرتمند است که روزنامه ای به اسم فیدلتی اینسایت برای شرکت خود منتشر می کند.

 

منبع: دنياي اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱