وبلاگ نویسی در کسب وکار

 

یک وبلاگ به عبارت ساده به عنوان یک نوع از وب سایت یا بخشی از یک وب سایت تعریف شده است. انواع مختلفی از وبلاگ ها وجود دارند که با توجه به اولویت های مالک متفاوت می باشند. وبلاگ ها به طورمعمول توسط شرکت و یا فردی اداره می شوند که اغلب با حوادث منظم، اخبار و محصولات جدید، به روزرسانی می شوند.

بیشتر وبلاگ ها به طور عمده به عنوان یک قالب تعاملی استفاده می شوند. این بدان معنی است که هرکسی که از یک وبلاگ بازدید می کند، اجازه اظهارنظر در وبلاگ را دارد. امکان اظهارنظر در سایت، تفاوت اصلی بین وبلاگ ها و وب سایت ها است. در اغلب موارد، وبلاگ ها دارای اطلاعاتی هستند که مربوط به عناوین وبلاگ هست.

در برخی از موارد، وبلاگ هایی وجود دارد که دارای متن، تصاویر و نوشته های دیگری هست که در مورد وب سایت های خاص هستند. بسیاری از این وبلاگ ها بر اساس ورودی متن ساخته شده اند. بااین حال، برخی از آن ها بر اساس تصاویر هستند. این وبلاگ ها معمولاً وبلاگ هایی هنری محسوب مي شوند و می توانند عکس، صدا و فیلم داشته باشند. یک وبلاگ نویس هم می تواند نویسنده وب سایت و هم یک بازدیدکننده باشد. انواع بسیاری از وبلاگ ها وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

وبلاگ های شخصی

این نوع از وبلاگ ها اساساً برای وبلاگ نویسانی است که صاحب سایت هستند. آن ها به طور عمده به عنوان دفتر خاطرات و نقطه مرجع استفاده می شوند. در اغلب موارد، چنین وبلاگ هایی به ندرت خوانده می شوند چون نمایه سازی نشده و یا در یک دایرکتوری قرار ندارند. برخی از وبلاگ شخصی برای انعکاس زندگی خود استفاده می کنند. در نتیجه، اين دسته تجاری نیستند و مردم ممکن است به اشتباه به این وبلاگ ها برخورد کنند. این نوع از وبلاگ ها، میکرو وبلاگ است. این نوع از وبلاگ به طورمعمول بسیار دقیق است و برای شکار یک لحظه خاص مورداستفاده قرار می گیرد. سایت های اجتماعی مانند twitter، این توانایی را دارد که به وبلاگ نویسان اجازه به اشتراک گذاشتن افکار خود را افرادی که به آن ها نزدیک هستند را می دهد. این روش سریع ترین روش بجای استفاده از ایمیل هست.

وبلاگ های شرکتی و سازمانی

یک وبلاگ می تواند برای مقاصد مختلف استفاده شود. نوع استفاده ای که یک شخص می خواهد از آن استفاده کند، با اولویت ها و آنچه هدف قرارداد است تعیین می شود. وبلاگ های شرکتی و سازمانی به طور عمده برای اهداف تجاری استفاده می شوند. تجارتی که وبلاگ قصد تبلیغ آن را دارد، روابط عمومی، بازاریابی و نام سازی تجاری هست.

این طبقه بندی به چنین وبلاگ هایی داده شده است. چنین وبلاگی به طور عمده قصد دارد اعضا را از رویدادهای خاصی که در آینده اتفاق می افتند، مطلع سازد. اعضا عمدتاً در سازمان و یا در گروه می باشند. نمونه هایی از سازمان هایی که چنین وبلاگ هایی دارند، باشگاه ها هستند. هنگامی که به این وبلاگ ها نگاه کنید، می توانید اطلاعاتی در مورد باشگاه و هر رویداد یا اخبار جدید پیدا کنید، این موضوع، هدف اصلی این وبلاگ ها است.

وبلاگ های ژانر

ژانر یک موضوع خاص است. وبلاگ هایی وجود دارند که به یک موضوع خاص اختصاص می یابند. این موضوع می تواند هر چیزی از سرگرمی گرفته تا سیاست باش. این وبلاگ ها عمدتاً به عنوان وبلاگ ژانر طبقه بندی می شوند. ژانر یا سبکی که در این وبلاگ ها استفاده می شود، با توجه به خالق وبلاگ متفاوت خواهد بود. انواع وبلاگ ها که در این گروه شایعند، وبلاگ های موسیقی و هنری محسوب مي شوند.

وبلاگ های رسانه ای

وبلاگ های رسانه ای، وبلاگ هایی هستند که فقط برای مقاصد رسانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. رسانه ای که استفاده می شود، نام وبلاگ را تعیین می کند. در اغلب موارد، نام ها از sketchlog,linklog و vlog متفاوت است. وبلاگی که شامل مجموعه ای از طرح هاست به طورمعمول به عنوان sketchlog نامیده می شود. وبلاگی که ویدئو دارد، به عنوان vlog نامیده می شود درحالی که وبلاگ شامل لینک، linklog نامیده می شود.

وبلاگ نویسی کاری است که می تواند تقریباً توسط هر فردی انجام شود. کسی که وبلاگ نویسی انجام می دهد، در مورد نوع وبلاگی که می خواهد بنویسد، طراحی که از آن استفاده بکند و محتوایی که در وبلاگ قرار می گیرد، تصمیم خواهد گرفت. مزیت اصلی وبلاگ این است که کم هزینه است و می توان آن را برای کسب درآمد آنلاین مورد استفاده قرارداد.

 

 

منبع: هورموند

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱