همه چيز درباره بازاریابی محتوا برای موبایل + اینفوگرافیک

همگام با افزایش تعداد کاربران تلفن همراه، معادلات دنیای بازاریابی آنلاین نیز تغییرکرده است. با توجه به اینکه بیشترین جست وجوها در اینترنت به وسیله تلفن همراه انجام می گیرد، بهینه سازی موبایل بر اساس نقاط تماس مشتری باید در سیستم یکپارچه بازاریابی شما گنجانیده شود. محتوایی که در وب سایت شما در بستر موبایل منتشر می شود، تأثیر بسزایی در ایجاد تجربه مشتری دارد و در کنار دیگر روش های بازاریابی آنلاین مانند وب سایت، شبکه های اجتماعی و تبلیغات قرار می گیرد. با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

از طرف دیگر، پس از به روزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، دیگر نمی توان به موبایل صرفا به عنوان یک کانال تبلیغاتی نگاه کرد. با تمام اینها، بسیاری از برندها هنوز با مبحث استراتژی بازاریابی محتوای موبایلی آشنا نیستند و آن را صرفا از لحاظ اندازه صفحه نمایش با وب سایتی که در مرورگرهای دسکتاپی نمایش می دهند، متفاوت می دانند. از طرف دیگر طراحی وب سایت ها بیشتر با هدف متناسب بودن با ویژگی های دستگاه موبایل انجام می گیرد تا اینکه استراتژی محتوا و مفهوم مد نظر باشد.

برای اینکه یک استراتژی بازاریابی محتوای موبایلی موفق باشد، مهم است که بتواند فهم عمیق تر و دقیق تری از رفتار کاربر موبایل ارائه دهد و از آن در تولید محتوا و بهبود تجربه کاربری بهره جوید. تعداد افرادی که از طریق موبایل به جست وجوی اطلاعات می پردازند به سرعت بیشتر می شود. همچنین جست وجوی موبایلی نرخ تبدیل چند کاناله به دنبال دارد و به پیگیری سریع آنلاین و آفلاین منجر می شود. واضح است که بازاریابی موبایلی موفق تنها با بهینه سازی محتوای خوب انجام می گیرد. حال باید دید در میان تمام محتواهای دنیای آنلاین چه نوع محتوایی برای موبایل مناسب است.

 

همه چيز درباره بازاریابی محتوا برای موبایل

 

تیتر های کوتاه و توصيفي

همه ما می دانیم که دامنه توجه مخاطب روزبه روز کوتاه و کوتاه تر می شود. تمرکز کاربر در حال حرکت، بسیار کمتر از زمانی است که پشت کامپیوتر خود نشسته است. این به این معناست که نیاز داریم توجه مخاطب را در چند ثانیه به موضوع مورد نظرمان جلب کنیم. تیتر کوتاه علاوه بر آنکه سریع قابل خواندن است، چندان فضای صفحه نمایش را نمی گیرد و این شانس را خواهید داشت که مخاطب به پاراگراف اول متن نگاه سریعی هم بیندازد. در عین حال تیتر باید گویا باشد که مطلب مورد نظر چه چیزی برای ارائه به خواننده خواهد داشت.

پاراگراف های کوتاه

بیشتر کاربران موبایل ترجیح می دهند که مطالب را سریع اسکن کنند و علاقه ای به خواندن جزءبه جزء آن ندارند. سعی کنید چند پاراگراف اول مختصر و مفید باشد و اطلاعات اساسی را در اختیار کاربر قرار دهد. وقتی کاربر به مطلب شما علاقه مند و با آن درگیر شد، می توانید به سراغ پاراگراف های بلندتر بروید.

محتوای جذاب

واقعیت این است که فضای آنلاین بسیار شلوغ است و تعداد بسیار زیادی وب سایت وجود دارد. سعی کنید همیشه جذاب بنویسید و محتوای ارزشمند برای مخاطبتان تولید کنید. مخاطب اگر از قسمت کوچکی از مطلب شما خوشش بیاید کل صفحه را اسکرول می کند.

محتوای بصری

آمارها نشان می دهند که برای کاربران موبایلی چیزی جالب تر از عکس و ویدئو نیست و بیشترین توجه را ویدئوها، تصاویر و عکس نوشته ها دارند، ولی این موضوع به این معنا نیست که کل صفحه را با محتوای بصری اشغال کنیم بلکه از تعداد کمتری محتوا که با کیفیت و دقت انتخاب شده و به موضوع مورد نظر ما اشاره دارد، می توان نتیجه بهتری گرفت.

دسترسی آسان

مطمئن شوید که محتوای شما در پلتفرم های مختلف قابل مشاهده اند. دکمه های اعلان فراخوان و منوی وب سایت باید جوری طراحی شوند که مخاطب برای استفاده از بخش های مختلف آن به زحمت نیفتد و این امکان را فراهم کنید که شماره تلفن ها قابل کلیک کردن باشند. از تبلیغات و پنجره های پاپ آپ خیلی کم و فقط در مواقع لزوم استفاده کنید.

مدیران برندها باید بپذیرند که حوزه وب سایت های موبایلی یک حوزه تخصصی است و باید برای برنامه ریزی استراتژی محتوای آن، از افراد متخصص در این حوزه استفاده کنند. از طرفی، نسل آینده که ما اسم آن را نسل Z می نامیم، خواسته هایشان از فضای مجازی تغییر کرده است. آنها خواهان بیشترین اطلاعات در کمترین زمان هستند و به سمت برندهایی کشش دارند که در تبلیغات خود شفاف و صادق باشند. کاربران نسل Z وقتی با موبایل خود وارد وب سایت می شوند یک تجربه روان و بدون خطا می خواهند که با یک ضربه انگشت بتوانند آنچه به دنبالش هستند را پیدا کنند.

 

منبع: فرامحتوا

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱