معرفی برندهای مطرح جهان؛ کی تی ام

شرکت کی تی ام در سال 1934 توسط «هانس ترونکنپولز» در ماتیگ هوفن اتریش تاسیس شد و در ابتدا با نام Kraftfahrzeuge Trunkenpolz  شناخته می شد. در حقیقت، این شرکت یک فروشگاه فلزکاری بود و

شرکت کی تی ام در سال 1934 توسط «هانس ترونکنپولز» در ماتیگ هوفن اتریش تاسیس شد و در ابتدا با نام Kraftfahrzeuge Trunkenpolz  شناخته می شد. در حقیقت، این شرکت یک فروشگاه فلزکاری بود و فروش بسیار پایینی داشت. از این رو، مالکان آن تصمیم به تولید موتورسیکلت گرفتند. براي خواندن ادامه اين داستان با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

دو سال بعد یعنی در سال 1953، تاجری اتریشی به نام «ارنست کرون ریف» بخش قابل توجهی از سهام این شرکت را خریداری کرده و نام آن به KTM تغییر یافت.

طی سال نخست فعالیت های این شرکت با نام جدید، آنها تنها 20 کارمند در اختیار داشته و تقریبا روزانه سه دستگاه موتورسیکلت تولید می کردند که مدل 98 سی سی R100، پروژه ای که در سال 1951 آغاز شده بود، از آن جمله بود. نخستین حضور کی تی ام در مسابقات موتور سیکلت رانی به سال 1953 و پنجمین دوره مسابقه گایزبرگ باز می گردد که این شرکت توانست رده های اول تا سوم این مسابقه را به خود اختصاص دهد.

در سال 1954، کی تی ام عرضه هزارمین موتورسیکلت خود را جشن گرفت. طی همان سال، این شرکت موفق شد تا در مسابقات قهرمانی ملی 125 اتریش به پیروزی دست یابد. دو سال بعد، کی تی ام برای نخستین بار در مسابقه بین المللی سیکس دیز شرکت کرد و مدال طلای این مسابقه را از آن خود کرد.

در سال 1959، «لودویگ آپفلبک»، مهندس کی تی ام، موتورسیکلت مسابقه ای جدیدی را معرفی کرد که «اروین لچنر» با استفاده از آن موفق به پیروزی در چندین مسابقه خارج جاده ای شد. اگرچه همه چیز برای کی تی ام در صنعت موتورسیکلت سازی خوب پیش می رفت، این شرکت تولید دوچرخه را در سال 1964 آغاز کرد.

دو سال بعد یعنی در سال 1966، کی تی ام تولید موتورسیکلت پنتون سیکس دیز که قرار بود به آمریکا صادر شود را آغاز کرد. در همان سال، «مانفرد کلر»، موتورسیکلت سوار کی تی ام، موفق شد با استفاده از موتورسیکلت 250 سی سی موتوکراس قهرمان مسابقات قهرمانی ملی اتریش شود.

در سال 1973، کی تی ام تولید انبوه موتوکراس 250 و اندورو را آغاز کرده و در همان سال تیم اتریش نخستین پیروزی های خود در مسابقه قهرمانی جهان و گرند پری را ثبت کرد. تا سال 1974، دامنه محصولات تولیدی کی تی ام به بیش از 42 مدل رسیده بود، اما در همان سال تولید موتورسیکلت هابیIII نیز آغاز شد.

کی تی ام دهه 80 میلادی را با معرفی نخستین موتورسیکلت موتوکراس 125 سی سی در سال 1981 که با آب خنک می شد، آغاز کرد. یک سال بعد، آنها سیستم تعلیق جدید «پرو لِور» را در تمامی موتورسیکلت های تولیدی خود به کار گرفتند. در سال 1984، کی تی ام تولید رادیاتور و فروش آن به شرکت های رقیب که سوزوکی یک از مطرح ترین آنها بود را آغاز کرد. در همان دوران، کی تی ام تولید قطعات موتورسیکلت را نیز انجام می داد و تولید صد هزارمین پیشرانه که با معرفی مدل 500 سی سی – از سیستم خنک کننده با مایع سود می برد – همراه بود را جشن گرفت.

تولید انبوه پیشرانه کی تی ام 4 در سال 1987 آغاز شد، اما یک سال بعد «اریک ترونکنپولز»، یکی از موسسان این شرکت فوت کرد. پس از آن و به واسطه ورشکستگی، کی تی ام به بخش های مستقل تقسیم شد که به تولید رادیاتور و یا تولید موتورسیکلت و دوچرخه می پرداختند.

در سال 1992، شرکت جدید کی تی ام اسپرت موتورسایکل GmbH که امروزه به نام کی تی ام اسپرت موتورسایکل AG شناخته می شود به صورت رسمی و با تیم مدیریت جدید شکل گرفت که به معرفی هارد اندورو و طراحی جدید موتورسیکلت های کی تی ام منجر شد. در شرایطی که کی تی ام بیشتر به عنوان تولیدکننده موتورسیکلت های خارج جاده ای شناخته می شود، اما طی سالیان اخیر تولید موتورسیکلت های خیابانی نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

 

منبع: پول‌نیوز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱