معرفی برندهای مطرح جهان؛ کاسیو

کاسیو یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه تولید لوازم الکترونیک است که از شهرت جهانی در زمینه تولید ساعت، ماشین حساب، آلات موسیقی و دوربین برخوردار است. این شرکت در سال 1946 شکل گرفت اگرچه

کاسیو یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه تولید لوازم الکترونیک است که از شهرت جهانی در زمینه تولید ساعت، ماشین حساب، آلات موسیقی و دوربین برخوردار است. این شرکت در سال 1946 شکل گرفت اگرچه تاریخ ثبت آن به سال 1957 باز می گردد و از آن زمان تاکنون، به موفقیت های چند ملیتی چشمگیری دست یافته است. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

کاسیو توسط خانواده کاشیو فعالیت های خود را آغاز کرد. چهار برادر به نام های تادائو، توشیو، کازو و یوکیو به همراه پدر خود شرکتی را تاسیس کردند که فلسفه «خلاقیت و همکاری» را دنبال می کرد. نخستین محصول کاسیو یک حلقه انگشتی برای نگه داشتن سیگار به نام «یوبیوا» (Yubiwa Pipe) بود که بدون درگیر شدن انگشتان به فرد اجازه می داد سیگار بکشد.

ژاپن پس از جنگ جهانی دوم با فقر دست به گریبان بود، از این رو سیگار از ارزش و محبوبیت بالایی برخوردار شده و اختراع کاسیو موفقیت چشمگیری را برای آن به همراه داشت. پس از موفقیت نخستین محصول کاسیو، توشیو کاشیو نخستین ماشین حساب الکترومکانیکی ژاپن را در سال 1954 اختراع کرد.

پس از طراحی و معرفی این محصول، کاسیو روند تولید ماشین حساب را ادامه داده و سری 001 و کاسیو مینی را روانه بازار کرده و در دهه 1980 فعالیت در بازارهای دیگر را مورد توجه قرار داد. پس از معرفی نیمه هادی ها در اواسط دهه 1960، فناوری الکترومکانیکی جای خود را به فناوری الکترونیکی داد و کاسیو در سال 1965 نخستین ماشین حساب الکترونیکی رومیزی با حافظه جهان را معرفی کرد. در سال 1969 کارخانه کوفو کاسیو به نخستین کارخانه ژاپنی در زمینه تولید انبوه ماشین حساب های الکترونیکی مبدل شد.

ماشین حساب های الکترومکانیکی بزرگ و گران بوده و تنها می توانستند چهار عمل اصلی ریاضی را انجام دهند. اما توسعه نیمه هادی ها و مدارهای مجتمع موجب کاهش چشمگیر اندازه و هزینه ماشین  حساب های الکترونیکی شد. همزمان، این محصولات نسبت به نمونه های الکترومکانیکی از عملکرد مطمئن تری برخوردار بودند. همچنین، با استفاده فناوری های LED  و LCD  مشاهده اطلاعات روی ماشین حساب های الکترونیک به رغم اندازه کوچکتر نمایشگرها، راحت تر بود. کاسیو در توسعه فناوری های LED  و LCD  مشارکت داشت که در دهه 1980 نقش چشمگیری در توسعه کسب و کار ساعت های دیجیتال این شرکت و بازار تلویزیون های LCD داشتند.

پس از تولید ماشین حساب، کاسیو وارد دنیای ساعت های مچی شد و خیلی زود موفقیت های بزرگی را تجربه کرد. نخستین ساعت G-Shock در سال 1983 روانه بازار شد و پس از آن در سال 1985 مدل CZ-101  معرفی شد. در ادامه تنوع بخشی به محصولات و در سال 2002، کاسیو نخستین دوربین دیجیتال Exilim را روانه بازار کرد.

در حال حاضر، کاسیو در نقاط مختلف جهان از آمریکای شمالی (کانادا و آمریکا) تا آمریکای لاتین (برزیل)، آفریقا، خاورمیانه، اروپا (سوئد، انگلیس، آلمان، فرانسه، نروژ و ایتالیا)، آسیا (ژاپن، چین، کره جنوبی، هند و تایوان) و اقیانوسیه (استرالیا) فعال است. ساختمان مرکزی این شرکت در شهر توکیو ژاپن قرار دارد.

بخش دستگاه های الکترونیکی کاسیو شامل ماشین حساب های الکترونیکی، دفترهای خاطرات دیجیتال، فرهنگ های لغت الکترونیکی، چاپگرهای برچسب، دوربین های دیجیتال و آلات موسیقی مانند کیبورد و پیانو می شود. بخش ساعت های کاسیو نیز شامل ساعت های دیجیتال، ساعت های آنالوگ و ساعت های دیواری می شود که از محبوب ترین مدل های این شرکت می توان به خطوط تولیدG-Shock” ، “Pro Trek” و  “Edifice” اشاره کرد.

امروزه، کاسیو همچنان به عنوان تولیدکننده ساعت هایی قابل اعتماد، ماشین حساب هایی با ویژگی استفاده آسان و دوربین هایی مجهز به فناوری روز در جهان مطرح است.

 

منبع: پول نیوز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱