معرفی برندهای مطرح جهان؛ جورجیو آرمانی

  شرکت جورجیو آرمانی در نیمه دوم دهه 80 میلادی فروشگاه خود در ژاپن را طی سرمایه گذاری مشترکی با شرکت «ایتوچو» و فروشگاه مرکزی «سیبو» به سال 1987 افتتاح کرد. در سال 1988، جورجیو

 

شرکت جورجیو آرمانی در نیمه دوم دهه 80 میلادی فروشگاه خود در ژاپن را طی سرمایه گذاری مشترکی با شرکت «ایتوچو» و فروشگاه مرکزی «سیبو» به سال 1987 افتتاح کرد.

در سال 1988، جورجیو آرمانی قرارداد همکاری با شرکت «لوکسوتیکا» برای تولید عینک را به امضا رساند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

«گروه جورجیو آرمانی» یکی از برندهای مطرح و پیشرو جهان در زمینه مد و کالاهای لوکس است که با بیش از پنج هزار کارمند و 13 کارخانه به فعالیت مشغول است. این شرکت به طراحی، تولید، توزیع و فروش محصولات مختلف شامل پوشاک، متعلقات، عینک، ساعت، جواهر، مبلمان خانگی، عطر و مواد آرایشی تحت برندهای جورجیو آرمانی، جورجیو آرمانی پرایو، امپریو آرمانی، آرمانی کولزیونی، آرمانی جینز، آرمانی اکسچنج، آرمانی جونیور، آرمانی تین، آرمانی بیبی و آرمانی کاسا می پردازد.

با توجه به برخورداری از 500 فروشگاه در سراسر جهان، شبکه خرده فروشی گروه آرمانی شامل 81 بوتیک جورجیو آرمانی، 171 فروشگاه امپریو آرمانی، 17 فروشگاه آرمانی کولزیونی، 165 فروشگاه آرمانی اکسچنج، 16 فروشگاه آرمانی جینز، 6 فروشگاه آرمانی جونیور و 33 فروشگاه آرمانی کاسا در 46 کشور جهان می شود.

شرکت جورجیو آرمانی در بیست و چهارم ژوییه 1975 توسط «سرجیو گالوتی» و «جورجیو آرمانی» در میلان ایتالیا تاسیس شد. تنها یک سال بعد، نخستین مجموعه پوشاک «جورجیو آرمانی بورگونووو 21» عرضه شد. پس از عملکرد موفقیت آمیز در نخستین سال فعالیت های شرکت، جورجیو آرمانی شروع به گسترش سرمایه گذاری ها و فعالیت های خود در اروپا کرد. سال 1978 به نقطه عطفی در تاریخ شرکت مبدل شد و قرارداد همکاری با  GFT به جورجیو آرمانی این فرصت را داد تا به سرمایه گذاری برای مقر اصلی جدید این شرکت اقدام کند.

در سال 1979، آرمانی گسترش فعالیت های برون مرزی خود را با تاسیس شرکت جورجیو آرمانی در آمریکا ادامه داد. شرکت جورجیو آرمانی در پایان دهه 70 میلادی به عنوان یکی از خانه های مد پیشرو بین المللی شناخته شده و خطوط تولید جدیدی مانند لو کولزیونی، مانی، آرمانی جونیور، متعلقات جورجیو آرمانی، زیرپوش و مایو را راه اندازی کرده بود.

جورجیو آرمانی در اوایل دهه 80 میلادی قرارداد همکاری با شرکت «اورآل» برای تولید عطر و ادکلن را به امضا رسانده و همچنین، مجموعه های امپریو آرمانی و آرمانی جینز را راه اندازی کرد. در همان دوران جورجیو آرمانی نخستین فروشگاه امپریو آرمانی را در میلان افتتاح کرد و یک سال بعد، نخستین بوتیک جورجیو آرمانی نیز در این شهر افتتاح شد. افزون بر این، شرکت به تقویت بخش های تجاری و بازریابی خود پرداخته و این در شرایطی بود که ارزش برندها و فلسفه مدیریت خود بیش از پیش تقویت می کرد.

شرکت جورجیو آرمانی در نیمه دوم دهه 80 میلادی فروشگاه خود در ژاپن را طی سرمایه گذاری مشترکی با شرکت «ایتوچو» و فروشگاه مرکزی «سیبو» به سال 1987 افتتاح کرد. در سال 1988، جورجیو آرمانی قرارداد همکاری با شرکت «لوکسوتیکا» برای تولید عینک را به امضا رساند. در سال 1999، بخش متعلقات جدید شرکت ایجاد شد که شامل نخستین فعالیت تجارت الکترونیک آرمانی به آدرس www.armaniexchange.com در آمریکا می شد.

در سال 2000 که مصادف با بیست و پنجمین سالگرد تاسیس جورجیو آرمانی بود، این شرکت امکانات تولید و توزیع آرمانی کولزیونی و خط تولید محصولات مردانه مانی را از GFT ریافت کرد. همچنین، وبسایت جهانی شرکت به آدرس www.giorgioarmani.com راه اندازی شد و سرمایه گذاری مشترکی با گروه «زگنا» (51 درصد آرمانی، 49 درصد زگنا) برای تولید و توزیع خط تولید مردانه آرمانی کولزیونی، راه اندازی لوازم آرایشی جورجیو آرمانی، مجموعه جدید دکور داخلی خانگی آرمانی کاسا شکل گرفت.

در سال 2001 و در راستای راهبردهای شرکت برای افزایش کنترل بر تولید، توزیع و فروش و تمرکز هرچه بیشتر بر ساخت ایتالیا بودن محصولات، سرمایه گذاری مشترکی با شرکت «وستیمنتا» به منظور تولید و توزیع محصولات برتر مردانه و زنانه جورجیو آرمانی شکل گرفت. در سال 2002، 16 فروشگاه آرمانی مورد بازسازی قرار گرفته و 30 فروشگاه جدید از جمله دومین فروشگاه آرمانی به مساحت 3 هزار متر مربع در هنگ کنگ افتتاح شدند. توسعه خطوط تولید نیز با عرضه جواهرات امپریو آرمانی ادامه یافت.

طی پنج سال، از 1998 تا 2003، گروه آرمانی بیش از 600 میلیون یورو را صرف فعالیت های راهبردی مانند ارتقا خطوط تولید، گسترش و نوسازی شبکه فروش، افزایش تنوع محصولات و ارتقا امکانات مقر اصلی شرکت در شهر میلان کرد.

جورجیو آرمانی در سال 2005 برند جدیدی را معرفی کرد که نشان دهنده رویکرد این شرکت به تداوم توسعه فعالیت های خود بود. آرمانی پرایو بازتاب دهنده تمایل فزاینده به سفارشی سازی و شخصی سازی برای محصولات زنانه آرمانی بود. همچنین قراردادی رسمی بین جورجیو آرمانی و گروه هتل ها و اقامتگاه های EMAAR برای ساخت و توسعه مجموعه ای منحصر به فرد از هتل ها و اقامتگاه های آرمانی امضا شد که شامل افتتاح حداقل هفت هتل طی 10 سال آینده بود.

در سال 2007، نخستین اقامتگاه های آرمانی در «برج دوبی» افتتاح شد که گروه نخست آپارتمان های آن تنها طی چند ساعت به فروش رسید. در همین سال، چهارمین فروشگاه مفهومی آرمانی به مساحت 6 هزار متر مربع پس از میلان، هنگ کنگ و مونیخ در توکیو افتتاح شد. همچنین، قرار داد بازاریابی بین جورجیو آرمانی و سامسونگ برای تولید محصولات الکترونیک مانند تلفن همراه جیورجیو آرمانی و تلویزیون آرمانی/سامسونگ به امضا رسید.

در سال 2008، گسترش شبکه فروش آرمانی با افتتاح نخستین فروشگاه های امپریو آرمانی در مسکو و پکن ادامه یافت و همچنین، بوتیک جورجیو آرمانی و فروشگاه امپریو آرمانی در شهر دهلی نو افتتاح شدند.

 

منبع: پول نیوز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱