مرسدس بنز؛ از گذشته تاكنون

آوفرشت و ملچر، دو مهندس علاقمند به خودروهای اسپرت در شرکت دایملر بنز بودند. آن زمان شرکت دایملر، برای تولید خودروهای اسپرت هم، وقت و انرژی زیادی صرف می کرد. در اوایل دهه شصت آنها

آوفرشت و ملچر، دو مهندس علاقمند به خودروهای اسپرت در شرکت دایملر بنز بودند. آن زمان شرکت دایملر، برای تولید خودروهای اسپرت هم، وقت و انرژی زیادی صرف می کرد.


در اوایل دهه شصت آنها مشغول کار کردن روی موتور ۳۰۰SE برای مسابقات بودند. آوفرشت، مهندس مسئول دینامومترهایی بود که گشتاور و توان و مشخصات موتور را اندازه گیری و تنظیم می کردند. ملچر هم به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود و جذب شرکت بنز شده بود. او در زمینه طراحی موتور درس خوانده بود.
کار خودروهای اسپرت برای آنها بسیار جذاب بود و شاید کمتر کسی این شانس را داشته باشد که دقیقاً در همان زمینه ای که عاشقانه دوستش دارد فعالیت کند.
کار آنها در نوع خود بی نظیر بود. در سال ۱۹۶۵ در مسابقات اتومبیل رانی، ماشین مرسدس بنز ۳۰۰SE آنها که رانندگی اش را مانفرد شیک بر عهده داشت، پیشتاز مسابقات بود و ده مرتبه خط پایان مسیر را جلو تر از همه ماشین ها طی کرد. ماشین شماره ۶۰۷ خاطره انگیزترین ماشین رقابت های آن سالها بود.
اما این شادی ها چندان دیرپا نبود. شرکت تصمیم گرفت فعالیت هایش را در حوزه ماشین های اسپرت متوقف کند.
آوفرشت و ملچر، آنقدر عاشق کارشان بودند که در اوقات فراغت خودشان هم، به دارندگان ماشین های ۳۰۰SE خدمات تیونینگ و تنظیم موتور ارائه می دادند. آنها در آن زمان، با تغییر سیستم پاشش سوخت، قدرت موتور بنز را برای مالکانشان افزایش می دادند تا لذت بیشتری را در رانندگی تجربه کنند. آوفرشت و ملچر همیشه به همه توضیح می دادند که عاشق مسابقات اتوموبیل رانی هستند و این کار برای آنها بیش از هر چیز، یک تفریح دوست داشتنی است.
این فعالیت ها هر شب تا دیرهنگام و تمام آخر هفته ها انجام می شد. آنها تقریباً هیچ فرصتی برای کار دیگری نداشتند. تنظیم و تیونینگ موتورها را در گاراژی که در خانه آوفرشت بود انجام می دادند. این خانه در گروس آشپاخ قرار داشت.
در سال ۱۹۶۷، آوفرشت و ملچر عملاً وادار به ترک شغل خود شدند. البته کسی آنها را رسماً اخراج نکرد. اما تنها کاری که دوست داشتند و در آن متخصص بودند از فهرست فعالیت های بنز، حذف شد! آنها تصمیم گرفتند همان فعالیت سابق را ادامه دهند و برای کارگاه خود یک اسم بگذارند: AMG
A حرف اول آوفرشت بود و M حرف اول ملچر و G هم حرف اول گروس اشپاخ محل کارگاهشان (و البته محل تولد آوفرشت). آنها همچنان بنزهای کار تیونینگ و تنظیم و تقویت موتور خودروهای ۳۰۰SEL را انجام می دادند و از این به بعد، نام AMG به تدریج روی خودروها دیده می شد.
در همان سالها، ۳۰۰SEL 6.3 تولید شد و موتور شش لیتری آن، آوفرشت و ملچر را ترغیب کرد که به سراغ آن بروند. شاید نقطه اوج عجیب AMG اینجا بود. چون این خودرو پس از تغییراتی که آنها در این ماشین ایجاد کردند (و حالا یک موتور ۶۹۰۰ سی سی بود) سریع ترین خودرو سدان جهان شد!
به تدریج، علاوه بر تقویت موتور، تغییر ظاهری و زیباتر کردن خودروهای مرسدس بنز هم در کنار خدمات آنها قرار گرفت. لوگوی AMG از جنس کروم به پشت ماشین های مرسدس بنز اضافه می شد. شباهت موتورهای AMG به موتورهای اصلی بنز، به تدریج کمتر می شد. حالا AMG معتقد بود که در شاسی هم می تواند بهبود هایی را ایجاد کند. در مورد رینگ هم، سلیقه ای متفاوت از بنز به کار گرفته شد. گیربکس های اتوماتیک، به سیستم انتخاب دستی دنده مجهز شدند. چیزی که روی گیربکس های اصلی بنز در آن زمان امکان پذیر نبود.
AMG به تدریج علاوه بر لوگوی خود که روی ماشین ها نصب می کرد، به این باور رسیده بود که ماشین ها در حدی متفاوت شده اند که مدل اصلی آنها که توسط بنز اعلام می شود چندان قابل استفاده نیست!
مرسدس بنز AMGنام مدل های بنز از پشت ماشین ها حذف می شد و نام های تعیین شده توسط AMG اضافه می شد. آن زمان بنز از نام گذاری سه رقمی استفاده می کرد و AMG تصمیم گرفت از اعداد دو رقمی استفاده کند و C32 AMG یکی از اولین نمونه های نام گذاری بود.
حدود سال ۱۹۹۰ بود که مرسدس بنز احساس کرد که نمی توان به سادگی از AMG صرف نظر کرد. شرکتی که یک رقم از مدل اعلام شده توسط بنز کم می کرد اما رقم قابل توجهی به قیمت این خودرو لوکس جهان، می افزود! حالا دارندگان خودروهای AMG با غرور اعلام می کردند که خودروی آنها، بنز اوریجینال نیست و حتی اصرار داشتند ثابت کنند که بخش های مختلف، کاملاً طراحی AMG است و با بنز فرق دارد!
AMG هم خود را بزرگ تر می دید و دوست داشت که محصولاتش در فروشگاه های رسمی مرسدس بنز فروخته شوند. این توافق در همان سال امضا شد. بیست و سه سال پس از ترک شرکت و تعطیل شدن زمینه فعالیت شان، حالا می توانستند محصولات خود را در کنار محصولات کارفرمای قدیمی ببینند!
در سال ۱۹۹۹ شرکت دایملر پیشنهاد خرید ۵۱ درصد از سهام AMG را مطرح کرد. دو طرف از چنین کاری خوشحال بودند. بنز می توانست ادعا کند شرکتی که مدل خودروهای بنز را از پشت آنها حذف می کند و لوگوی خودش را جایگزین می کند، غریبه نیست و AMG هم فرصت داشت از همان ابتدا در طراحی و تولید محصولات اعمال نظر کند و دست بازتری در طراحی خودروها داشته باشد.
در سال ۲۰۰۵، بنز تمام سهم شرکت AMG را خرید و حالا این شرکت دوباره بخشی از شرکت مادر بود. کارکنانی که وادار به ترک شرکت خود شده بودند، این بار به صورت یک سازمان بزرگ و قدرتمند و مستقل، به جایگاه نخست خود بازگشتند. در سال ۲۰۰۶ ماشین های جدیدی توسط AMG عرضه شد که به موتور AMG مجهز بودند!
امروز شرکت بنز فیلم ها و کلیپ های مختلفی را درباره AMG منتشر می کند. این شرکت را با غرور به عنوان یکی از قدرتمند ترین شرکت های تولید و تیونینگ خودرو در جهان معرفی می کند. اما همیشه ماجرا به شکلی روایت می شود که ماجرای نخستین روزهای جداشدن این فرزند از مادرش تا حدی که امکان پذیر است پررنگ نباشد.
 

منبع: متمم
 

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱