كمي درباره بیست و نهمین ثروتمند دنیا!

 

استیو بالمر که از سال 2000 ريیس و مدیرعامل شرکت مایکروسافت بوده، در سال 2009 با ثروت 11 میلیارد دلار توسط سایت فوربز به عنوان بیست و نهمین ثروتمند دنیا معرفی شده است.

ثروت او در سال 2010 در حدود 5/14 میلیارد دلار تخمین زده شده است. بالمر اولین فردی در دنیا محسوب مي شود که بدون اینکه موسس یا خویشاوند موسس یک شرکت باشد، میلیاردر شده است. او تمام دارایی خود را تنها از راه کارمندی شرکت مایکروسافت بدست آورده است؛ با شركت پگاه سيستم همراه شويد تا بيشتر درباره بالمر بدانيد.

استیون آنتونی بالمر (Steven Anthony Ballmer) در 24 مارس سال 1956 در ديترویت ایالت میشیگان در آمریکا متولد شد. پدر او یک دو رگه سوئیسی- آمریکایی و مادرش نیز یک دورگه یهودی- آمریکایی اهل بلاروس بود. استیو در شهر فارمینگتون هیل در ایالت میشیگان بزرگ شد. وی در سال 1973 از مدرسه «ديترویت کانتری دی»، یک کالج خصوصی در بورلی هیلز ایالت میشیگان، فارغ التحصیل شد. او در حال حاضر یکی از اعضای هيات مدیره این کالج است.

استیو بالمر سپس به دانشگاه هاروارد رفت و در سال 1977 با افتخار با مدرک لیسانس از دو رشته ریاضی و اقتصاد فارغ التحصیل شد. او در دوران تحصیل رهبری تیم فوتبال هاروارد را بر عهده داشت و علاوه بر آن برای روزنامه هاروارد کریمسون و مجله هاروارد ادوکت نیز کار می کرد. استیو سپس به مدت دو سال به عنوان دستیار مدیر تولید در شرکت «پروکتر اند گمبل» مشغول به کار شد. وی در آنجا با جفری آر اینلت که بعدها مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک شد، در یک اتاق کار می کرد. بالمر مدتی برای تحصیل در رشته MBA به مدرسه تجارت دانشگاه استنفورد رفت، اما در سال 1980 تحصیل در این دانشگاه را برای پیوستن به شرکت مایکروسافت رها کرد.

استیو بالمر در 11 ژوئن سال 1980 به عنوان بیست و چهارمین کارمند مایکروسافت مشغول به کار شد. او اولین مدیر بازرگانی بود که بیل گیتس استخدام کرد. وجه مشخصه عملکرد بالمر، رهبری و اشتیاق او در کار بود. بالمر عاشق کار کردن در مایکروسافت بود. در بدو ورود او به شرکت حقوق 50000 دلاری به علاوه درصدی از مالکیت شرکت به او پیشنهاد شد. زمانی که شرکت مایکروسافت در سال 1981 به طور قانونی به ثبت رسید، بالمر مالک 8 درصد سهام شرکت بود. او ريیس بخش های متعددی در شرکت مایکروسافت از جمله «بخش توسعه سیستم عامل ها»، «بخش عملیات» و «بخش فروش و پشتیبانی» بوده است. استیو در سال 1998 به مقام ریاست شرکت رسید که باعث شد قدرتش در شرکت به طور روز افزون زیاد شود. وی در سال 2000 رسما عنوان مدیرعامل شرکت را دریافت کرد. او از آن زمان مدیریت کامل شرکت را به عهده گرفته که شامل انجام ماموریت شرکت نیز می شد. هم اکنون در حالی که بیل گیتس بخش فنی را زیر نظر دارد، بالمر امور مالی را هدایت می کند. در سال ۲۰۰۳ بالمر 3/8 درصد از سهام خود را فروخت و به این ترتیب مالکیت 4درصد از سهام شرکت را برای خود حفظ کرد. بالمر طی این سال ها نقش های مختلفی در مایکروسافت به عهده گرفته است. بالمر به عنوان نایب ريیس بخش فروش و پشتیبانی، مسوولیت تمام فعالیت های مربوط به فروش، پشتیبانی و بازاریابی را بر عهده داشته است. او در دهه 90 یک مدل جدید برای خدمت رسانی گسترده به مشتریان ایجاد کرده و ارتباطات بلندمدت و گسترده ای با مشتریان شرکت دارد و تاکنون توانسته این روابط را حفظ کند.

بالمر همچنین مسوول کانال های زنجیره تامین شرکت بوده و در ارتباطات خارجی استراتژیک شرکت بسیار مفید عمل کرده است. او یکی از اعضای تیم رهبری مایکروسافت است که به همراه گیتس و مدیران اجرایی دیگر، مسوول برنامه ریزی استراتژیک و برنامه ریزی کسب وکار گسترده برای کل سازمان هستند. این تیم بر روی نوآوری مستمر در مایکروسافت و هدایت آن در هفت کسب وکاری که شرکت انجام می دهد، متمرکز شده اند. مسوولیت بالمر در شرکت ارتقای اصول و عملکرد کسب وکار شرکت در تمام حوزه های کاری موجود یا در حال ظهور شرکت و افزایش رضایت مشتریان است. بالمر همچنین برای حیات تازه بخشیدن به فضای کاری مایکروسافت تلاش می کند تا به این طریق شرکت هر چه بیشتر به تغییرات نیازهای مشتریان، تکنولوژی های جدید و تغییرات بازار پاسخگو باشد. بالمر که به صفت هایی مثل پرحرارت، با تمرکز، با نمک، احساساتی، صادق و پر انرژی، شناخته می شود، مایکروسافت را با رهبری و روح خاص پر انرژی، خود در طول این سال ها برانگیخته و هدایت کرده است.

وی با کانی اسنایدر ازدواج کرده و سه پسر دارد و در حال حاضر در واشنگتن زندگی می کند. او در اوقات فراغت به پیاده روی و بازی بسکتبال می پردازد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱