قیمت خرید اپ ها در اپ استور اپل گران شدند.

اطلاعات جدید نشان می دهد متوسط قیمت خرید محصول و سرویس در اپ در فروشگاه اپ استور اپل نسبت به سال گذشته میلادی ۴۰ درصد رشد کرده است.     تحلیل شرکت «اپتوپیا» (Apptopia) در

اطلاعات جدید نشان می دهد متوسط قیمت خرید محصول و سرویس در اپ در فروشگاه اپ استور اپل نسبت به سال گذشته میلادی ۴۰ درصد رشد کرده است.

 

 

تحلیل شرکت «اپتوپیا» (Apptopia) در حالی که هزینه خرید از اپ گوگل فقط  9 درصد رشد داشته است.

این شرکت اشاره می کند هرچند سال گذشته میلادی آمریکا دچار تورم شد اما افزایش قیمت ها در اپ استور اپل از پیش از این بوده است. و این شرکت  معتقد است بالا رفتن هزینه ها در اپ استور مربوط به اقدام«شفافیت ردیابی در اپ» اپل است که در فوریه ۲۰۲۱ میلادی اعلام شد.

اپتوپیا  در این باره نوشت: کاربران قبل از افزایش تورم در ۲۰۲۲ میلادی متوجه افزایش قیمت ها در اپ استور اپل شده بودند. و این امر نشان می دهد احتمالا ناشران نسبت به افزایش هزینه های مربوط به نصب برنامه به دلیل سیاست های «شفافیت ردیابی در اپ» اپل واکنش نشان داده اند.
این سیاست اجرایی در اپل باعث گرانتر شدن خرید و  استفاده از محصولات برای کاربران می شود.


تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل به عنوان بخشی از آپدیت iOS14، پروتکل های امنیتی خرید در اپ را ارائه کرد. طبق این پروتکل ها پس از دانلود هر اپلیکیشن از کاربر خواسته می شود ردیابی اطلاعاتش توسط آن را تایید کند.
اپتوپیا همچنین در پست وبلاگی خود اشاره می کند افزایش قیمت ها در فروشگاه اپلیکیشن اپل بسیار بیشتر از گوگل بوده است.
این در حالی است که فیس بوک نیز با ردیابی کاربران تبلیغات هدفمند را ارائه می کند و این بخش مهمی از روش شرکت برای دستیابی به سود است، این شرکت نیز در ماه جولای امسال برای نخستین بار از کاهش درآمدش خبر داد.

منبع: مهر

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱