فروش از طریق شبکه های اجتماعی یا سایت های فروش کالا

موضوع فروش و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی و یا همان فروش اجتماعی همچنان موضوع مورد توجه شركتها و فروشندگان است. آنچه در ادامه مي آيد، نگاهي عميقتر است به اين مساله:

سایت های فروش کالا

از چه ابزارهایی برای ایجاد و قدرت بخشیدن به فروشگاه آنلاین خودتان استفاده می کنید؟ امروزه اغلب مدل های کسب وکارهای الکترونیک به گونه ای برنامه ریزی شده اند که هر شخص علاقه مند به استفاده از این مدل ها را قادر به معرفی و عرضه محصولات خودش از طریق آن ها به مشتریان و مخاطبان بشمار می کند. به عبارتی در این مدل ها شما قادر به استفاده کردن از یک شخص یا گروه سوم، یک بازار آنلاین، بزرگ می شوید تا از طریق آن به ترویج و فروش محصولات خود بپردازید. شاید به طور خیلی ساده تر بتوان گفت که در این روش قادر به عرضه و معرفی محصول و خدمات خود بر روی سایت هایی از قبیل گوگل، ای بی ebay، bizrate.com، jet.com و یا نمونه های داخلی آن ها مثل شیپور و دیوار و . . . می شوید. اگر کسب وکار شما به طور کل مبتنی بر محصول باشد، استفاده از این مدل کسب و کار با کمترین هزینه و زحمت برای شما ممکن می شود، و مهم تر اینکه کسب وکار شما در هر مرحله ای که قرار داشته باشد، به راحتی می توانید به استفاده از این مدل کسب وکار روی بیاورید.

نکته مهم در استفاده از این روش فروش این است که به دلیل از پیش وجود داشتن و شناخته شده بودن زیرساخت های این چنینی فرصت بسیار مناسبی برای بالا بردن نرخ دیده شدن کسب وکار شما و همچنین برند شما وجود دارد. اما چالشی که در استفاده از این مدل وجود دارد، نرخ بسیار بالای رقابت در آن است. به این معنا که محصول شما در کنار ده ها محصول مشابه دیگر از برندها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک دیگر قرارگرفته و همراه با آن ها به مشتری معرفی می شود که البته برندها بزرگ تر و شناخته شده تر مطمئناً از موقعیت و جایگاه بهتری برای موفقیت برخوردار هستند. اما کسب وکارهای کوچک و متوسط که هنوز باید برای شناخته شدن برند خودشان تلاش کنند، شرایط سختی از لحاظ قیمت گذاری محصول، جذب مشتری جدید و ارزش ویژه برند در برابر رقبا دارند. خصوصاً این مسئله وقتی بیشتر خودش را نشان می دهد که شما قادر به ارسال و معرفی محصول خودتان در این سایت ها بدون هیچ هزینه ای هستید و عمدتاً تنها در صورت فروش محصول است که باید درصدی از درآمد کسب شده را به سایت مربوطه بپردازید.

اما سؤالی که در اینجا مطرح می شود، این است که در این بین کسب وکارهای کوچک و متوسط چطور می توانند در برابر کسب و کارها و برندهای مطرح به موفقیت دست پیدا کنند؟ پاسخ به آن ساده اما اجرا آن قدری سخت و دشوار است و آن هم استفاده از استراتژی های منحصر به فرد بازاریابی در معرفی و ترویج محصول و برند و همچنین تولید و عرضه محصولی است که ارزشی واقعی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.

نتیجه گیری

برای بازاریابی محصول و ایجاد آگاهی نسبت به محصول و برند، استفاده از هر دو گزینه فروش از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های فروش کالا دارای وزن و ارزش خودشان هستند. آن ها باید به منظور حداکثر میزان اثربخشی هم زمان و در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند، چراکه مکمل یکدیگر هستند به شما کمک می کنند تا یک استراتژی سالم و اثربخش را برای فروشگاه آنلاین خود داشته باشید. پس باید هرروز زمانی هرچند اندک را برای کار کردن بر روی این دو تکنیک ارزشمند کنار بگذارید تا در کمترین زمان نتایج حاصل از آن ها را در میزان فروش خود شاهد باشید.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱