فراز و فرودهاي لویی ویتون

پس از موفقیت پارچه ها و طرح های به کار رفته در محصولات پیشین لویی ویتون مانند «تریانون» خاکستری، پارچه و طرح جدیدی که شامل یک علامت تجاری ثبت شده و دارای حق ثبت اختراع بود در سال 1889 توسط این شرکت معرفی شد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

«لویی ویتون» ارزشمندترین برند محصولات لوکس جهان است که زیرشاخه ای از شرکت LVMH محسوب می شود. محصولات لویی ویتون شامل کالاهای چرمی، کیف های دستی، کفش، ساعت، جواهرات و … می شود. بسیاری از این محصولات با امضای LV آراسته شده اند.

داستان شکل گیری شرکت لویی ویتون به سال 1854 و تاسیس آن در پاریس توسط «لویی ویتون» باز می گردد. وی به ساخت صندوق های مسافرتی دست ساز می پرداخت و با چاپ پوسترهایی کوچک که روی آنها نوشته شده بود: «بسته بندی ایمن اشیا شکستنی»، تبلیغ خدمات و محصولات خود را آغاز کرد. روند فعالیت های لویی ویتون خیلی زود با موفقیت همراه شد. طراحی صاف صندوق های مسافرتی – تا پیش از آن در صندوق ها به صورت گنبدی ساخته می شد – و استفاده از کرباس به جای پوست که استحکام آنها را افزایش داده و موجب بو گرفتن کالاهای درون آن نیز نمی شد، از عوامل شهرت سریع محصولات لویی ویتون بودند. 

فعالیت های لویی ویتون با دوران رونق مسافرت های جهانی همزمان شده بود و برای پاسخ به تقاضای بالا، وی کارگاه خود را به دهکده Asnieres در ساحل رودخانه سن در فاصه سه مایلی از مرکز پاریس منتقل کرد. این مکان به محل سکونت خانواده ویتون مبدل شد و لویی در آن دو ویلا – یکی برای خودش و دیگری برای پسرش – بنا کرد. پس از مرگ لویی ویتون در سال 1892، «ژرژ ویتون» هدایت شرکت را بر عهده گرفت و گسترش کسب و کار خانوادگی خود در جهان را آغاز کرد.

ژرژ به مدرسه ای در جرسی فرستاده شده بود تا زبان انگلیسی را فرا بگیرد. نخستین فروشگاه برون مرزی لویی ویتون توسط ژرژ در خیابان «آکسفورد» لندن افتتاح شد. اما موقعیت مکانی فروشگاه در لندن همانند پاریس خوب نبود و میزان فروش آن ناامیدکننده بود. از این رو، چند سال بعد فروشگاه جدیدی در خیابان «نیو باند» افتتاح شد. از همین زمان بود که شرکت لویی ویتون روند تسخیر جهان را آغاز کرد.

پس از موفقیت پارچه ها و طرح های به کار رفته در محصولات پیشین لویی ویتون مانند «تریانون» خاکستری، پارچه و طرح جدیدی که شامل یک علامت تجاری ثبت شده و دارای حق ثبت اختراع بود در سال 1889 توسط این شرکت معرفی شد. اما طرح معروف «مونوگرام» لویی ویتون در سال 1896 معرفی شد. در سال 1914، لویی ویتون بزرگترین فروشگاه چمدان فروشی جهان را در خیابان شانزه لیزه پاریس افتتاح کرد که بیش از پیش امنیت شهرت آن به عنوان لوکس ترین برند مسافرتی جهان را حفظ کرد. در سال 1930، لویی ویتون «کیپال» (Keepall)، نوعی ساک مسافرتی کوچک، را برای افرادی که علاقمند به سبک سفر کردن بودند، روانه بازار کرد.

پس از مرگ ژرژ ویتون، پسر وی، «گاستون لویی ویتون» هدایت شرکت لویی ویتون را بر عهده گرفت و استفاده از سیمای چرمی، تقریبا در تمامی محصولات، و بازسازی طرح مونوگرام برای استفاده از آن در کیف های دستی و کیف پول در زمان وی رخ داد. همچنین، برای گسترش فعالیت های لویی ویتون در قاره آسیا، نخستین فروشگاه این شرکت به سال 1978 در ژاپن افتتاح شد. پس از آن فروشگاه های لویی ویتون در تایوان و سئول افتتاح شدند.

در سال 1984، سهام شرکت لویی ویتون وارد بازار بورس پاریس شد. تا پیش از آن، لویی ویتون برندهای مطرح دیگری همچون «جیونچی» را خریداری کرده بود. در سال 1987، پس از ادغام دو شرکت «موئت اِ شادو» (Moet et Chandon) و «هنسی»، شرکت «موئت هنسی» شکل گرفت و نتیجه ادغام این شرکت با لویی ویتون، معرفی بزرگترین مجموعه تجاری لوکس جهان به نام LVMH بود. به نوعی از این زمان بود که فعالیت های لویی ویتون به مرزهایی فراتر از کیف و چمدان های مسافرتی گسترش یافت.

در سال 1996، لویی ویتون از هفت طراح بزرگ برای ارائه محصولاتی ویژه به مناسب جشن 100 سالگی معرفی طرح مونوگرام کلاسیک دعوت کرد. نتیجه این اقدام به حدی موفق آمیز بود که «برنار آرنو» رئیس LVMH تصمیم گرفت لویی ویتون را به عنوان یک برند لوکس وارد دنیای مد کند. بر همین اساس و در سال 1997، «مارک جیکوبس»، طراح آمریکایی، برای ارائه نخستین خط تولید لباس های مردانه و زنانه این برند استخدام شد. امروزه نیز بخش پوشاک مردانه لویی ویتون یکی از مهمترین شاخه های کسب و کار این شرکت محسوب می شود.

 

منبع: پول نیوز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱