سیسکو سیستمز؛ نماينده بهترين ارتباط با كارمندان

  شرکت سیسکو سیستمز – (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن خوزه در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات مربوط

 

شرکت سیسکو سیستمز – (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن خوزه در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می رساند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه می توان پیدا کرد. دید سیسکو این است «تغییر روش زندگی، کار، بازی و آموزش.»

اسم «سیسکو» مخفف سانفرانسیسکو است. با توجه به اظهارات جان مرگریج، کارمند ۳۴ ساله و مدیر پیشین شرکت، موسسان شرکت زمانی که داشتند به سمت ساکرامنتو رانندگی می کردند تا شرکت را به ثبت برسانند، با تصویر پل گلدن گیت در نور آفتاب مواجه می شوند و اسم و نماد شرکت را بر این اساس انتخاب می کنند. نماد شرکت منعکس کننده اصلیت سان فرانسیسکویی آن است، که نشان دهنده پل گلدن گیت است که به سبک خاصی طراحی شده است. در اکتبر ۲۰۰۶، سیسکو نماد جدید خود را که از نماد قبلی ساده تر و ساخت یافته تر بود به نمایش گذاشت.

لن بزاک و سندی لرنر (دارای مدرک لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی که در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می کردند، Cisco را در سال ۱۹۸۴ تأسیس کردند.

شرکت سیسکو هم اکنون با ۵۱۴۸۰ کارمند دارای بازده ۲۸٫۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ و سود خالص ۵٫۵۸ میلیارد دلار است. شعار فعلی سیسکو این است: «به شبکه انسان خوش آمدید». شرکت سیسکو در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت جایزه ریاست جمهوری ران براون برای کیفیت عالی در روابط کارمندان و جامعه شد. معاون ارشد شرکت سیسکو یک ایرانی تبار به نام محسن معظمی است.

محصولات و نوآوري ها

با وجود اینکه Cisco اولین شرکتی نبود که Router طراحی و تولید می کرد، اولین شرکتی بود که یکRouter  چند پروتکل موفق یا Multi Porotocol تولید می کرد که اجازه ارتباط بین پروتکل های مختلف شبکه را می دهد. از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، اهمیتRouter های چند پروتکل کاهش یافت. امروزه بزرگ ترین روترهای Cisco طراحی شده اند تا بسته های IP و فریم هایMPLS  را هدایت کنند. در ۱۹۹۰، شرکت به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس  NASDAQ عرضه شد. بزاک و لرنر با ۱۷۰ میلیون دلار از شرکت خارج شدند و بعد از مدتی جدا شدند.

در اواخر مارس ۲۰۰۰، در اوج رشد دات کام،Cisco  با ارزش مالی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار ارزشمندترین شرکت دنیا بود. در سال ۲۰۰۷ نیز با ارزشی بالغ بر ۱۶۵ میلیارد دلار همچنان یکی از ارزشمندترین شرکت ها بود.

با خرید شرکت های دیگر، توسعه داخلی و همکاری با دیگر شرکت ها،Cisco  به بازار بسیاری از قطعات دیگر شبکه (غیر ازRouter ) راه پیدا کرده است، مانند Switching Ethernet دسترسی از راه دور،Router های شعبه ای، امنیت،Firewall ، تلفن اینترنتی و غیره. در ۲۰۰۳، Cisco  شرکت محبوبLinkSys  تولید کننده سخت افزار شبکه کامپیوتری و مخصوصا تجهیزات بی سیم را خریداری کرد و آن را در صدر تولید کننده های قطعات مربوط به کاربران عادی گذاشت.

سیسکو و آموزش

سیسکو در ۱۵۰ کشور دنیا مراكز آموزشی به منظور تعلیم افراد برای طراحی و نگهداری شبکه های کامپیوتری تأسیس کرده است. سیسکو مدارکی را برای متخصصین در زمینه های مختلف شبکه ارائه می کند که شامل این مدارک می شود:

CCIE  متخصص حرفه ای سیسکو معادل دکترای شبکه سیسکو

CCNP  متخصص حرفه ای شبکه

CCDP  متخصص حرفه ای طراحی شبکه

CCIP  متخصص حرفه ای شبکه بندی سیسکو

CCSP  متخصص حرفه ای امنیت سیسکو

CCVP  متخصص حرفه ای سرویس های تلفنی سیسکو

CCDA  کارشناس طراحی شبکه سیسکو

CCNA  کارشناس شبکه سیسکو

تا چندی پیش مدرک CCIE پیشرفته ترین و بالاترین مدرک ارایه شده توسط سیسکو در زمینه شبکه های کامپیوتری بود. در هرم تحصیلی ارایه شده توسط شرکت سیسکو، در قاعده هرم مدرکCCNA  به عنوان مدرک ورود به چرخه تحصیلی و کسب علوم شبکه ای قرار گرفته و عنوان نصب و پشتیبانی ادوات شبکه ای سیسکو را به خود اختصاص داده است. در همین سطح مدرک CCDA که ویژه طراحی مقدماتی شبکه های سیسکو است نیز وجود دارد. در یک سطح بالاتر سه مدرک CCNP،CCDP  و CCIP لایه میانی این هرم را تشکیل داده و عنوان مدیریت شبکه های پیشرفته و پیچیده سیسکو را به خود اختصاص داده اند و بالاخره این که مدرک CCIE  با قرار گرفتن در سطح متخصص، به عنوان طراح اصلی و مدیریت رده بالای شبکه های سیسکو شناخته می شود.

مدرک CCA که برگرفته از عبارت Cisco Certified Architect استبه عنوان مدرک جدیدی است که به تازگی در راس هرم تحصیلی سیسکو قرار گرفته است، پیش نیاز کسب این مدرک،CCDE  است،CCA  معادل دکترای تخصصی شبکه در گرایش طراحی شبکه محسوب می شود.

این شرکت فراهم آورنده محصولاتی جهت جابجایی اطلاعات، صدا و تصویر بین ساختمانها، زمین های باز و گرداگرد جهان است و این محصولات در مراکز داده شرکت های بزرگ، مراکز عمومی، شرکت های مخابراتی، شرکت های تجاری و مجتمع های مسکونی نصب و به کار گرفته شده اند. با در دست داشتن بیش از ۶۵ درصد سهم بازار فروش تجهیزات شبکه دنیا، سیسکو یکه تاز بی رقیب این بازار شناخته می شود.

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱