روسیه از سوئیفت جدا شد

روسیه یکی از اعضای سوئیفت پس از راه اندازی «روس تک» توسط شرکت غول فناوری همزمان با تحریم‌های اروپا و آمریکا، این سامانه را کنار گذاشت. روسیه از جمله کشورهایی بود که برای انتقال پول

روسیه یکی از اعضای سوئیفت پس از راه اندازی «روس تک» توسط شرکت غول فناوری همزمان با تحریم‌های اروپا و آمریکا، این سامانه را کنار گذاشت.

روسیه از جمله کشورهایی بود که برای انتقال پول نقد از سامانه سوئیفت استفاده می‌کرد. سوئیفت مخفف “جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی” به زبان لاتین است که با هدف جایگزینی روش‌های ارتباطی غیراستاندارد کاغذی یا از طریق Telex در سطح بین‌المللی با یک روش استانداردشده جهانی توسط ۲۳۹ کشور ایجاد شد. در حال حاضر بیش از ۹۷۰۰ بانک و مؤسسه مالی در ۲۰۹ کشور جهان عضو آن انجمن می‌باشند.

همانطور که گفته شد روسیه یکی از کشورهایی است که از این سامانه برای تبادلات مالی خود استفاده می‌کرد. این کشور طی چند سال اخیر موفق به راه‌اندازی سامانه «روس تک» از غول فناوری روسیه به‌ منظور مستحکم کردن شرکت‌های استراتژیک روسی شد. این شرکت در بخش‌های هواپیمایی، الکترونیک و عدوات نظامی فعالیت دارد. رئیس روس تک معتقد است  انتقال به یک سیستم جدید، وابستگی به سرویس های خارجی را کاهش می‌دهد و فرصتی را برای انتقال اطلاعات بدون استفاده از تامین کنندگان خارجی فراهم خواهد کرد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱