راه‌های ده برابر کردن موفقیت‌ها، به شیوه‌ی گرانت کاردون:

گرانت کاردون مشاور فروش و نویسنده ۵ کتاب در زمینه‌ی کسب‌وکار، ازجمله کتاب “the 10x rule” و از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز با مقاله‌ی «اگر اول نیستید، پس آخرید». او برنامه‌های آموزش فروش برای نزدیک به ۵۰۰ کمپانی مثل google و afflac برگزار کرده است. او برای fox news, fox business, CNBC و MSNBC و … می‌نویسد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

پس‌ازاینکه در ده‌سالگی‌اش، پدرش فوت کرد، مادرش مدام نگران بود. گرانت کاردون می‌گوید: وعده‌های غذا با ترس آینده سرو می‌شد. این می‌تواند وسواسش را در راه موفقیت و پیشرفت توضیح دهد؛ و البته “مراقبت از خانواده”- جمله‌ای که اغلب اوقات از او می‌شنوید.

“مراقبت از خانواده” برای او شامل یک جت خانوادگی و سرمایه‌گذاری املاک به ارزش ۳۵۰ میلیون است. او به رؤیای موفقیت خود دست یافت. چرا؟ چون‌که به موفقیت باور دارد، به اینکه دستیابی به موفقیت وظیفه شماست، تعهد شماست، مسئولیت شماست.

در این قسمت کسلی هامفریز با گرانت کاردون صحبت می‌کند و راز ده برابر کردن موفقیتش را جویا می‌شود؛ و اینکه چطور شما هم به این امر دست یابید:

 

۱خودت را بشناس:

وقتی گرانت جوان‌تر بود، با اعتیاد و سو مصرف مواد مخدر مبارزه کرد؛ و در ۲۵ سالگی به توصیه‌ی یکی از دوستانش تصمیم گرفت که خود را برای همیشه از شر مواد مخدر خلاص کند.

هنگامی‌که از کمپ ترک اعتیاد به خانه بازمی‌گشت، متوجه عاملی کلیدی در شخصیت خود شد. می‌گوید: «من از اینکه مبادا خرابکاری کنم خیلی ترسیدم. فهمیدم که مقصر مشکلاتم، خودم بودم. هر بار در تمام زندگی‌ام که به یاد دوران قبل از ترک می‌افتم، این نکته را کشف می‌کنم.»

پس تصمیم گرفت تا خود را به چیزی غیرممکن تبدیل کند؛ و در طول شصت روز، تغییراتی در زندگی‌اش رخ داد-پولش، کارش، عزت‌نفسش.

 

۲آماده شو:

چگونه شروع به خودسازی می‌کنید؟ چگونه شروع به حرکت در راه موفقیت می‌کنید؟ با آماده شدن. کاردون معتقد است اگر از حرکت کردن دلسرد شده‌اید فقط کافی ست آماده شوید. نتایجش را خواهید دید.

«آماده شو حتی اگر نمی‌دانی چه باید کنی و اتفاقی خواهد افتاد».

 

۳تمرین فروش:

کاردون به‌عنوان یک فروشنده شناخته می‌شود درحالی‌که از این عنوان متنفر است.

در ۲۵ سالگی به کار فروش خودرو مشغول شد و در ۲۶ سالگی در جمع فروشندگان برتر صنعت خودرو شناخته شد. این اتفاق زمانی افتاد که تصمیم گرفت در زمینه‌ی فروش آموزش ببیند و مطالعه کند.

او مطالبی از سخنرانان برتر روز مثل برایان تریسی و جکی کوپر را پیوسته می‌خواند. هنگامی‌که مشتری برای خرید ماشین به فروشگاهش می‌رفت، گرانت معاملات را ضبط می‌کرد؛ و به مادرش سپرده بود که اتفاقاتی که هنگام معامله رخ می‌داد را یادداشت کند.

گرانت می‌گوید: «من معاملات را ضبط و ثبت می‌کردم تا بدانم که چه چیزهایی را فراموش کرده‌ام و چه کاستی‌هایی در کارم وجود دارد». مشتری مداری برای او اهمیت ویژه‌ای داشت.

 

۴بزرگتر فکر کن، خیلی بزرگتر:

کاردون می‌گوید: «بزرگ‌ترین اشتباه من در زندگی این بود که مدت‌های مدیدی خیلی کم فکر می‌کردم».

نتیجه‌ی افکار گرانت اینجاست که صنعتش روزبه‌روز در حال پیشرفت است و در حال نوشتن کتابی به نام «قانون ده برابر» می‌باشد.

او بر این باور است که مردم دو چیز را دست کم گرفته‌اند: اول، اغلب اینکه چه مقدار ثروت برای مراقبت از خانواده لازم است را دست کم می‌گیرند و دوم، پتانسیلی که برای رسیدن به اهدافشان دارند.

 

۵بر میراث خود متمرکز باش:

هرروز صبح و عصر، کاردون در مورد اهداف حیاتی زندگی خود می‌نویسد. از «خرید یک جت بزرگ‌تر» تا «پیر شدن با همسرم». از او پرسیدم که تا کجا می‌خواهد به کارش ادامه دهد. گفت که به این زودی‌ها دست نخواهد کشید. بلکه حتی چشم‌اندازهای طولانی‌مدت دارد.

 

منبع:مهدی نصیری

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱