ده کشور برتر دنیا در هوش مصنوعی

هوش مصنوعی سامانه‌هایی فوق‌پیشرفته هستند که می‌توانند از شناخت انسان تقلید کنند و یا حتی بهتر از آن عمل کنند. وظایفی مانند ترجمه در تلفن‌های همراه هوشمند و تشخیص صدا، هدایت اتومبیل‌های بدون راننده و کنترل ربات‌ها برای انجام وظایف در کارخانه‌ها و منازل را به‌راحتی انجام می‌دهند.
برای اولین‌بار در ۱۹۵۰ و زمانی که آلن تورینگ دانشمند بریتانیایی یک “بازی تقلید” برای بررسی اینکه آیا کامپیوتر می تواند انسان را در شناخت فریب دهد یا نه ، مطرح شد. بعد از آن پژوهشگران در دانشگاه پرینستون در نیوجرسی “مادالین” را ساختند که با الگوبرداری از مغز و سیستم عصبی، حل‌کردن پازل از راه آزمایش و خطا را یاد‌گرفت و اولین شبکه عصبی مصنوعی بود که برای حل مشکل در دنیای واقعی بکارگرفته‌شد.
ازآن‌زمان تاکنون هوش مصنوعی با معرفی کامپیوترهای پرسرعت و قدرتمند و مجموعه داده‌های پیچیده به اوج خود رسید. در حوزه پژوهش، هوش مصنوعی در زمینه‌های گوناگون مانند پردازش حجم زیادی از داده‌ها در بخش‌هایی مانند ژنومیک و ستاره‌شناسی ، تولید مدل‌های آب‌وهوایی مختلف و پیش‌بینی آب‌وهوا و همینطور تشخیص علائم بیماری در تصویربرداری پزشکی کاربرد دارند.
براساس گزارشی که توسط موسسه اطلاعات علمی و فنی چین و دانشگاه پکینگ منتشر شده است، 10کشور برتر جهان در زمینه نوآوری‌های هوش مصنوعی به ترتیب امتیاز عبارتند از; آمریکا، چین، کره جنوبی، کانادا، آلمان، بریتانیا، سنگاپور، اسرائیل، ژاپن و فرانسه.

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱