داستان کسب وکار خواهران کارآفرین

کارن دیویدسون و لیندسی سیویل دوقلوهایی هستند که با همراهی یکدیگر کسب و کاری مخصوص دوقلو ها، دو قلو ها و خانواده های شان راه انداخته اند. در کسب و کار آنها هدایا و کارت هایی مخصوص دوقلوها، سه قلوها و خانواده های آنها تولید می شود. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

آنها وقتی کارشان را شروع کردند اطلاعات خیلی کمی از خرده فروشی آنلاین داشتند، اما این باعث نشد که از تلاش  خود برای کسب وکارآفرینی دست بکشند. آنها که تنها دوقلوهای فامیل شان بودند همه کارهای خود را با هم و مثل هم انجام می دادند. همین باعث شد که در کنار یکدیگر به رویای کسب وکارشان نیز رنگ واقعیت بزنند.

 البته آنها هرکدام دیدگاه و در نتیجه نقش جداگانه ای در کار داشتند و این نقطه قوت خواهران دوقلو بود. آنها که از خانواده ای کارآفرین هستند، اعتقاد دارند هر چیزی را باید امتحان کرد. از نظر آنها حتماً نیازی نیست که وقتی بزرگ شدید به این نتیجه برسیدکه همه نباید رویکردهایی مشابه هم داشته باشند.

قطعاً آنها خوب می دانند که هر کاری و همه کاری را نمی توانند خودشان انجام دهند، اما مهم این است که از شکست نمی ترسند. این سرمایه ای است که آنها از پدر و مادرشان به ارث برده اند. از نظر آنها دلایل حرکت و تلاش بسیار بیشتر و پررنگ تر از دلایل ایستایی و سکون هستند.

همفکری برای کاهش ترس

به نظر کارن دیویدسون اینکه یک نفر کنار شما باشد وقتی قرار است یک کسب وکار را شروع کنید، ترس تان ناخودآگاه کمتر می شود و از رفتن به سمت ریسک و حتی شکست کمتر می ترسید. کسب و کار آنها یعنی twinsgiftcompany. co. uk  در سپتامبر 2011 کار خود را با برگزاری یک مهمانی معرفی کسب و کار برای 200 دوقلو شروع کرد.

از آن روز سفارش ها برای 40 نوع جایزه مخصوص دوقلوها، سه قلوها و خانواده های شان کلید خورد. روز سئو، شبکه های اجتماعی، Jpeg، پی دی اف و ابزارهای دیگر همگی مثل زبان سواحیلی سخت بودند، اما خیلی زود مثل زبان محاوره شدند چون آنها در ابتدای کار ندانستن شان را پذیرفته و به دنبال یادگیری رفتند.

چالش های کارآفرینی دوقلوها

اثرگذارترین کارهایی که خواهران دوقلو برای پیشبرد اهداف کسب وکارشان انجام دادند، ایجاد یک پایگاه مشتریان وفادار، راه اندازی وب سایت و ساخت صفحه ای در فیس بوک برای اطلاعات، مقالات، جوک ها و تجربیات مشتریان بود. آنها حالا اعتبار دارند و می دانند که مشتری ها دل شان می خواهد بدانند با چه کسانی در تعامل هستند.

بزرگ ترین چالش خواهران دوقلوی دیویدسون این بود که باید خود را به همه ثابت می کردند. تا پیش از آنها هیچ شرکتی با فعالیت مشابه وجود نداشت و به همین دلیل اثبات خود و کارشان چالش بزرگی بود. آنها برای غلبه بر این چالش از شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک، توییتر و پینترست استفاده کرده و کاری کردند که دوقلوها و چندقلوها به سایت وارد شده و محصولات را ببینند.

آنها به خصوص با نوشتن مقالات، جوک ها و نکات مرتبط با دوقلوها مخاطب جذب کردند. آنها با دوقلوهای داوطلب «تحقیقات دپارتمان دوقلوها» ارتباط برقرار کردند و در ابتدای کار در رادیو و تلویزیون هم حضور یافتند. آنها همچنین در پارک Wicksteed بریتانیا نخستین رویداد مخصوص دوقلوها، سه قلوها و خانواده های شان را برگزار کردند.

موضوعی که بیشتر از همه برای دوقلوهای کارآفرین لذت بخش است، همکاری است. آنها از اینکه با هم کار می کنند بسیار خشنود هستند و به عنوان خواهران دوقلو از اینکه می توانند کسب وکاری را اداره کرده و هدایای منحصربه فردی برای دوقلوها، سه قلوها و خانواده های شان بسازند بسیار شادمان هستند. آنها هر روز از سفری که در آن گام گذاشته اند لذت می برند. توصیه خواهران کارآفرین به سایر کارآفرینان این است که دوروبرشان را پر از آدم های مثبت اندیش کنند و دست از افراد بدبین بکشند.

آنها معتقدند باورها و رویاهای شان آنها را به اینجا رسانده است. از نظر آنها از شکست نباید ترسید، باید در صورت نیاز کمک خواست، باید به یاد داشت که کار ساده نیست، چیزی تحت عنوان یک شبه ره  صد ساله رفتن وجود ندارد، سازگاری بسیار مهم است، علاقه نشان دادن اصل کار است، واقع گرایی نباید فراموش شود و راهی جز بهترین خود را ارائه دادن نیست.

ذهن کارآفرینان

آنها تنها با یک روش ساده انگیزه خود را در مسیر سخت کارآفرینی ادامه دادند و آن این بود که همواره تنها با افراد مثبت اندیش و با دیدگاه«من می توانم» ارتباط برقرار کردند. فلسفه کسب وکار آنها این است: پشت هر انسان موفقی سال ها ناکامی و شکست وجود دارد. آنها وقتی با یک چالش بزرگ مواجه می شوند با هم مشورت کرده و به خود یادآوری می کنند که در این مسیر باید با چالش های بیشتر و بزرگ تری هم کنار بیایند.

 

منبع: فرصت امروز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱