داستان موفقیت (Hewlett Packard (HP

شركت Hewlett Packard) HP) یك شركت ارائه‌دهنده فناوری اطلاعات چندملیتی آمریكایی است كه خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به كسب و كار‌های كوچك، متوسط و بزرگ در صنایع مختلف ارائه می‌دهد. محصولات این شركت نیز در حوزه ‌آی‌تی بسیار متنوع هستند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

شركت HP توسط ویلیام بیل ردینگتون هولت و دیو پاكارد در سال 1939 میلادی تاسیس شد. HP فعالیت خود را از یك گاراژ ماشین در شهر «پالو آلتو» كالیفرنیا شروع كرد. این محل هم‌اكنون ستاد مركزی شركت به شمار می‌رود. نخستین محصول HP یك نوسان‌ساز صوتی بود. امروزه HP در زمینه توسعه و ساخت كامپیوتر‌های PC، سخت‌افزار شبكه، ذخیره‌سازی كامپیوتری و خدمات تحویل تخصص پیدا كرده است.

خط تولید محصولات HP شامل PCها، سرور‌ها، محصولات شبكه، ابزار‌های ذخیره‌سازی، نرم‌افزار‌ها، چاپگر‌ها و لوازم تصویربرداری می‌شود. در حال حاضر بیش از 3میلیون و 17هزار و 500 كارمند در شعبه‌های این شركت در سرتاسر جهان به كار مشغول هستند.

اشاره به مراحل مهم رشد و پیشرفت شركت از زمان تاسیس آن در سال 1939 میلادی خالی از لطف نیست: HP  در سال 1957 میلادی در قالب یك شركت سهامی عام درآمد. در سال 1961 میلادی نام HP در فهرست شركت‌های حاضر در بورس نیویورك قرار گرفت. در سال 1962 نام HP با كسب جایگاه چهارصد و شصتم در فهرست 500 شركت برتر مجله Fortune دیده شد. این شركت در سال 1963 به بازار آسیا وارد شد. در سال 1964 میلادی، دیو پاكارد به‌عنوان مدیر عامل و رییس هیات‌مدیره و بیل هولت به‌عنوان مدیر HP انتخاب شدند.

HP نخستین شركت در ایالات متحده آمریكا بود كه سیاست ساعت كاری انعطاف‌پذیر را برای كارمندان اجرا كرد. این اقدام مبتكرانه افراد را تشویق به ایجاد تعادل میان كار و زندگی روزمره می‌كند. این سیاست در سال 1973 تثبیت شد. در سال 1974 میلادی HP  نخستین ماشین حساب جیبی قابل برنامه‌ریزی دنیا را ارائه داد. در سال1980 ،HP  نخستین PC خود به نام HP-85 ساخت.

در سال 1982، HP-75C به‌عنوان نخستین كامپیوتر دستی دنیا معرفی و در سال 1983 نیز نخستین PC با صفحه نمایش لمسی توسط این شركت تولید شد. در سال 1993، دیو پاكارد از مقام خود به‌عنوان مدیر استعفا داد و «لو پلات» جای او را گرفت. در سال 1993، HP یك PC قابل پشتیبانی با عمر باتری طولانی موسوم به «Omni book 300» را به بازار عرضه كرد.

در سال 1994میلادی HP از روشن‌ترین ال‌ای دی در جهان پرده برداشت. در سال 1994 میلادی، نخستین چاپگرفكس‌دستگاه كپی شخصی رسمی HP به همگان معرفی شد. سال 2001 شاهد ارائه خدمات HP در حوزه‌های مشاوره، حمایت از برون سپاری و توسعه راه حل‌ها بود. در سال 2002، پس از ادغام HP و شركت سازنده كامپیوتر Compaq سمبل سهام این شركت به HPQ تغییر یافت.

در سال 2010، HP  سهام یك شركت عرضه‌كننده سیستم‌های ذخیره‌سازی داده‌های اطلاعاتی به نام «PAR3» را خرید. در سال 2011 نیز HP نخستین موس بی‌سیم را به بازار ارائه داد. در سال 2013 میلادی HP از محافظ داده‌های متحول شده 8.1 خود رونمایی كرد.

كسب و كار تشكیلاتی( HP EB) بخش‌های خدمات فناوری HP، خدمات امنیت تشكیلات HP و ابزار‌های خارجی نظیر امنیت اطلاعات، امنیت شبكه و مطابقت را در بر می‌گیرد. بخش نرم‌افزار HP واحد نرم‌افزار تشكیلات شركت است.

تحت نظارت استراتژی اداری و فناوری، آزمایشگاه‌های HP  بال تحقیقاتی این شركت محسوب می‌شوند. HP همچنین خدمات مدیریت شده مشاوره را به مردم سرتاسر جهان ارائه می‌دهد. بخش خدمات مالی HP طیف گسترده‌ای از خدمات چرخه زندگی موفق با ارزش افزوده مالی را عرضه می‌كند.

جایگاه هشتادم HP  در فهرست 200 شركت سهامی عام جهانی مجله فوربس و جایگاه سی و یكم آن در میان ارزشمند‌ترین برند‌های جهان ستودنی است. امروزه HP یكی از نام‌های بزرگ در عرصه ارائه فناوری به حساب می‌آید. در ادامه با توجه به داستان موفقیت‌های آن در گذشته، این شركت حتما راهی طولانی را پیش رو خواهد داشت.

 

منبع:فرصت امروز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱