داستان موفقیت هواپیمایی امارات

برند Fly Emirate که سال ها اسپانسر باشگاه چلسی بود، متعلق به شرکت هواپیمایی امارات است و پروازهای منظم روزانه ای را از دوبی به مقاصدی در خاورمیانه، خاوردور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب

برند Fly Emirate که سال ها اسپانسر باشگاه چلسی بود، متعلق به شرکت هواپیمایی امارات است و پروازهای منظم روزانه ای را از دوبی به مقاصدی در خاورمیانه، خاوردور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام می دهد.

فرودگاه بین المللی دوبی، قطب این شرکت هواپیمایی به شمار می آید. هواپیمایی امارات بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه است که در هفته بیش از ۳,۴۰۰ پرواز به ۱۳۳ شهر واقع در ۷۴ کشور جهان انجام می دهد، همچنین در سال سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شد.
این شرکت نزدیک به ۲۰۰ هواپیمای نو و ۱۸ هزار خدمه پرواز دارد. هواپیمایی امارات در سال ۲۰۱۲ از نظر شمار انتقال مسافر بین المللی، در رتبه چهارم بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی قرار گرفت.
 

تاریخچه برند
 

امارات پرواز خود را از ۲۵ اکتبر سال ۱۹۸۵ با دو هواپیمای اجاره ای بویینگ ۷۳۷ و ایرباس B4 300 از دوبی آغاز کرد. سپس با افزایش کیفیت پروازهای خود، مسیر سفرهای خود را با پیشرفت شرکت، ارتقا داده و از سفرهای منطقه ای به سفرهای جهانی تبدیل کرد.
نخستین پرواز اروپایی امارات در ژوئن ۱۹۸۷ به مقصد فرودگاه گت ویک لندن انجام گرفت. پروازهای شرکت به مقصد خاوردور در ژوئن ۱۹۹۰ با پرواز به سنگاپور آغاز شد. در سال ۱۹۹۸ امارات 40درصد سهام شرکت هواپیمایی ایرلانکا را خریداری کرده و مدیریت این شرکت سریلانکایی را برعهده گرفت. در پی این قرارداد نام شرکت مذکور به هواپیمایی سریلانکا تغییر یافت.
در حال حاضر امارات تنها شرکت هواپیمایی در جهان به شمار می رود که قادر است مسافران خود را تنها با یک توقف از استرالیا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک برساند. امارات اسکای کارگو نام شرکت هوایی باری امارات است.
برند هواپیمایی امارات به عنوان حامل پرچم کشور امارات متحده عربی متحده تماما متعلق به دولت دوبی است که این دولت آن را به عنوان یک نهاد اقتصادی کاملا مستقل شناخته و روزبه روز به افزایش سرمایه گذاری در امارات ادامه می دهد، همان طوری که در سال ۲۰۰۱ دولت دوبی برای رشد هواپیمایی امارات با اعلام بزرگ ترین سفارش تاریخ هوانوردی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار همگان را به تعجب واداشت.
در سال ۲۰۱۱ هواپیمایی امارات با سفارش ۷۰ هواپیما به ارزش ۲۶ میلیارد دلار رکورد بزرگ ترین سفارش تاریخ بویینگ را به نام خود ثبت کرد. هواپیمایی امارات در سال ۲۰۱۱ با جابه جایی ۳۴ میلیون مسافر و حدود ۲ میلیون تن بار نشان داد مشتاقانه در انتظار آینده ای روشن برای صنعت هواپیمایی امارات است.
 

روش های مدیریتی در شرکت
 

صرفه جویی در این شرکت حرف اول را می زند، به گونه ای که کارشناسان، امارات را از نظر کاهش هزینه های غیرضروری پس از شرکت رایان ایر در جایگاه دوم می دانند. هواپیمایی امارات تاکنون عضویت در تمام کارتل های بزرگ هوایی را رد کرده است. این شرکت مزایای این کارتل ها نظیر افزایش مشتریان را با توجه به هزینه زیاد عضویت در آنها نادیده گرفته است. هزینه سفرهای هوایی با هواپیماهای پهن پیکر برای مسافران این شرکت به مراتب کمتر از هواپیماهای کوچک تر است.
همچنین شرکت را قادر می سازد که در تمام پروازهای خود مقداری بار اضافی نیز حمل کند که این موضوع درآمد و سود کلی اش را افزایش داده است. تمام ناوگان هواپیمایی امارات را هواپیماهای نو تشکیل می دهند، این موضوع مصرف سوخت شرکت را کاهش داده است. جوان بودن این شرکت سبب شده با هیچ یک از مشکلات معمول شرکت های بزرگ هواپیمایی همچون دیوان سالاری، هزینه های زائد و اعتصاب های کارمندان مواجه نباشد.
 

اسپانسرینگ باشگاه های بزرگ
 

امارات هواپیمایی رسمی بازی های جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان بود. همچنین از آغاز فصل ۲۰۱۳ لیگ فوتبال اسپانیا طی قرارداد ۱۷۰ میلیون یورویی به مدت ۵ فصل حامی باشگاه رئال مادریدبوده است. هواپیمایی امارات حامی مالی باشگاه فوتبال آرسنال در لیگ برتر انگلستان نیز بوده و نام ورزشگاه جدید این باشگاه نیز به نام این برند هواپیمایی است.
 

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱