جاوااسکریپت جایگاه محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی میان توسعه‌دهندگان را از دست داد.

طبق گزارشی جدید، اکنون تایپ‌اسکریپت با عبور از جاوااسکریپت، به‌عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی بین توسعه‌دهندگان شناخته می‌شود. گزارش اخیر CircleCI حاکی از آن است که زبان برنامه نویسی تایپ‌اسکریپت (TypeScript) از جاوااسکریپت (JavaScript) پیشی گرفته

طبق گزارشی جدید، اکنون تایپ‌اسکریپت با عبور از جاوااسکریپت، به‌عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی بین توسعه‌دهندگان شناخته می‌شود.

گزارش اخیر CircleCI حاکی از آن است که زبان برنامه نویسی تایپ‌اسکریپت (TypeScript) از جاوااسکریپت (JavaScript) پیشی گرفته و رتبه‌ی اول محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی را ازآنِ خود کرده است. و درواقع، توانسته است از سد یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها را در حوزه‌ی برنامه‌نویسی عبور کند.

در پاسخ به این سوال که جاوا اسکریپت چیست؟ بطور خلاصه میتوان گفت که جاوا اسکریپت (JavaScript) که به اختصار js  نامیده می شود. یک زبان برنامه‌نویسی در وب است که می‌تواند کدهای HTML و CSS را تغییر دهد. به کمک HTML و CSS می توان یک صفحه‌ی وب را به صورت استاتیک طراحی کرد. و در واقع برای افزودن هرگونه انیمیشن و تحرک به عناصر صفحه، به زبان جاوا اسکریپت نیاز خواهیم داشت.

به‌گزارش TechRadar، علت محبوبیت زبان برنامه نویسی تایپ‌اسکریپت  احتمالاً به برخی قابلیت‌های آن، به عنوان مثال امکان دریافت خطاهای کوچک‌تر به‌صورت محلی و اجرای کدهای کاری به دفعات بیشتر از جاوا‌اسکریپت ارتباط دارد.

طبق گزارش CircleCI، بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، فقط زبان برنامه نویسی پایتون موفق شده است میزان محبوبیت خود را حفظ کند و همچنان در جایگاه چهارم در این فهرست قرار دارد.  HTML و جاوا و PHP نیز در میان ۱۰ زبان برنامه‌نویسی محبوب جهان دیده می‌شود. علاوه‌براین، HCL اخیراً وارد این فهرست شده و جایگاه ۹ را به‌دست آورده است.
مایکل استنکه، معاون CircleCI، خاطرنشان کرد: تیم‌های نرم‌افزاری ابزارها و راهکارهایی را به‌کار می‌گیرند که بیشتر موردپسند توسعه‌دهندگان قرار دارند و به آن‌ها اجازه می‌دهند درصورت نیاز، تغییرات مدنظر خود را به‌طور خودکار و در مقیاس‌ گسترده، روی پروژه‌ها اعمال کنند. درواقع، توسعه‌دهندگان به استفاده از ابزارهایی جذب می‌شوند که قابلیت همکاری و تکرارپذیری و بهره‌وری را ارتقا می‌دهند.

 

 

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱