تیم کوک: هوش مصنوعی آینده تلفن های هوشمند را رقم خواهد زد

تیم کوک در مصاحبه‌ی متفاوتی که اخیرا با واشنگتن پست داشته، در مورد مسائل گوناگون از مرگ استیو جابز تا کاهش فروش اپل و شغل خودش صحبت کرده است. او در بخشی از صحبت‌هایش نیز

تیم کوک در مصاحبه‌ی متفاوتی که اخیرا با واشنگتن پست داشته، در مورد مسائل گوناگون از مرگ استیو جابز تا کاهش فروش اپل و شغل خودش صحبت کرده است. او در بخشی از صحبت‌هایش نیز اشاره‌ی مهمی به نقش هوش مصنوعی در آینده‌ی گوشی‌های هوشمند داشته و آن را دلیل ضروری شدن گوشی هوشمند برای کاربران دانسته است.

تیم کوک به تازگی یک مصاحبه‌ی متفاوت و طولانی با واشنگتن پست داشته و در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده است. مدیر عامل اپل در مورد مرگ استیو جابز با حالتی محزون می‌گوید: “من خودم را متقاعد کرده بودم که او برمی‌گردد.” در مورد کاهش حضور اپل در بازار گوشی‌های هوشمند از عبارت “امتیاز و نه مشکل” استفاده می‌کند و شغل خودش را نیز شغلی با “تنهایی خاص” می‌داند.

کوک در بخش‌هایی از مصاحبه با اعتماد به نفس کامل به سوالات مربوط به مشکلات اخیر اپل در بازار گوشی‌های هوشمند پاسخ می‌دهد و آینده‌ی مد نظرش را برای این بازار این گونه ترسیم می‌کند:

هوش مصنوعی، گوشی‌های هوشمند را به وسایلی کاملا ضروری تبدیل می‌کند. این تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است و در کوتاه مدت و حتی بلندمدت، جایگزینی برای آن پیدا نخواهد شد. بازار تلفن‌های هوشمند بهترین بازار موجود در جهان است. موقعیت‌های زیادی در این بازار وجود دارد و من باور دارم که با گذشت زمان، به دورانی می‌رسیم که هر نفر در جهان یک گوشی هوشمند داشته باشد.
او در ادامه‌ی مصاحبه و در بخشی که به مرگ استیو جابز و جایگزینی نقش او بوسیله‌ی کوک مربوط بود به این نکته اشاره می‌کند که او هیچ گاه نمی‌تواند جای جابز را در اپل بگیرد و اساسا استیو جابز مردی تکرار نشدنی است. کوک جابز را به عنوان بهترین معلم خود می‌شناسد و در مورد روز مرگ او که بدترین روز زندگی‌اش بوده نیز می‌گوید: “من خودم را متقاعد کرده بودم که استیو حتما بر می‌گردد. او همیشه این کار را می‌کرد.”

کوک درباره‌ی موضوعاتی مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی که موضوعاتی در حال رشد در دنیای تکنولوژی هستند نیز می‌گوید: “واقعیت افزوده بسیار جذاب و جالب است و ما با جدیت در حال کار روی آن هستیم.”

تیم کوک اعتقاد زیادی نیز به سیری دارد و معتقد است این دستیار هوشمند با استفاده از قابلیت‌های پیش بینی قوی، پتانسیل‌های زیادی برای کمک به کاربران دارد. او به این نکته اشاره می‌کند که Siri بسیار پیشرفته‌تر شده و علاوه بر قابلیت‌های قبلی می‌تواند به خوبی ایمیل‌های افراد را کامل کند، چهره‌ها را در عکس‌ها تشخیص دهد و آلبوم‌های جذابی بر اساس آنها بسازد، به کاربر یادآوری کند که خودروی خود را کجا پارک کرده و مهم‌تر از همه‌ی این موارد، حریم شخصی و و اطلاعات افراد را به نیز به خوبی حفظ می‌کند چرا که تمامی کارهای او درون دستگاه کاربر اتفاق می‌افتد.

کوک در انتهای مصاحبه با اعتماد به نفس کامل عنوان می‌کند که اپل سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در بخش تحقیق و توسعه انجام داده و به طور قطع در حال “طراحی آینده” است. او در پایان شغلش را “بهترین شغل دنیا” می‌خواند. مسئله‌ای که اکثر افراد و علاقمندان تکنولوژی به آن واقف هستند!

 

منبع:زومیت

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱