ترفندهای بازاریابی آنلاین

اینترنت انواع فرصت‌ ها را برای کسب و کارهای کوچک فراهم کرده‌ است تا محصولات‌ شان را بازاریابی کنند. اینترنت حقیقتا به همه فرصتی برابر داده ‌است. روزهایی که مجبور بودید جیبی بزرگ داشته‌

 

اینترنت انواع فرصت‌ ها را برای کسب و کارهای کوچک فراهم کرده‌ است تا محصولات‌ شان را بازاریابی کنند. اینترنت حقیقتا به همه فرصتی برابر داده ‌است. روزهایی که مجبور بودید جیبی بزرگ داشته‌ باشید تا برای بازاریابی خرج کنید گذشته است. حتي بسياري از مديران، ديگر لزومي نمي بينند از نرم افزار هاي مديريت ارتباط با مشتري يا نرم افزار هاي CRM يا نرم افزار هاي مديريت كيفيت شركت پگاه سيستم هم استفاده كنند و بر اين تصورند كه فناوري هاي حوزه آي تي، تمام نيازهايشان را برطرف ميكند.
امروزه انواع روش های ارزان و مقرون به صرفه برای تبلیغ محصول و برندتان به‌ صورت برخط و تحت عنوان بازاریابی آنلاین وجود دارد. مارک تواین زمانی گفت: «بسیاری از چیزهای کوچک با نوع مناسب تبلیغات بزرگ شده‌است.» خبر خوب این است که وقتی صحبت از اینترنت است، نوع مناسب بازاریابی لزوما نباید گران باشد. همان ‌طور که تلاش می‌ کنید کسب و کارتان را به شیوه‌ ای کم‌ هزینه تبلیغ کنید، می ‌توانید استراتژی های ساده و پیچیده زیادی را در پیش بگیرید.
اما به یاد داشته‌ باشید ارزان بودن صرفا به این معنی نیست که آسان است نیازی به صرف وقت و تلاش ندارد. شما می ‌توانید از لحاظ بودجه دچار کمبود باشید، اما از لحاظ صرف وقت و سخت‌کوشی لازم، نمی‌ توانید.
در ادامه ۱۰ شیوه ارزان برای بازاریابی کسب و کارتان در اینترنت آمده ‌است:
۱. وبلاگ خودتان را آغاز کنید. وبلاگ روشی فوق ‌العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است. اما به یاد داشته ‌باشید یکی از کلیدهای وبلاگ ‌نویسی موفق، فراهم کردن مفاد باارزشی از قبیل اطلاعات، توصیه، ابزار، منابع، مقالات انتقادی، و غیره است.
۲. وارد فهرست دایرکتوری های مهم شوید. وارد شدن به فهرست دایرکتوری های برخط مهم از قبیل Google Places، YellowPages، Whitepages، و Superpage به کسب و کار شما این امکان را می ‌دهد تا آسان‌تر در موتورهای جست و جو پیدا شود.
۳. به‌صورت برخط ویدیو منتشر کنید. پلتفرم هایی از قبیل یوتیوب، Vimeo، و Dailymotion راهی رایگان در اختیار شما قرار می ‌دهند تا ویدیو پخش کنید، اما برای این‌که موفق شوید، ویدیوهایی بگذارید که با شرکت‌تان در ارتباط است.
۴. میكروبگلاگینگ را آغاز کنید. این روشی ساده اما قدرتمند برای تبیین یک پیام با استفاده از به ‌روزرسانی های متنی کوتاه است. شرکتهایی از قبیل توییتر، Pownce و Tumblr پلتفرم های میکروبلاگینگ را به صورت رایگان ارائه می‌کنند.
۵. عضو یک انجمن برخط شوید. بسیاری از انجمنهای برخط بازارهای خاصی را تامین می‌کنند که شاید با صنعت شما در ارتباط باشد. عضو انجمنی شوید که با بازار شما در ارتباط است و فعال باشید.
۶. عضو گروههای صنعت شوید. سازمانهای حرفه ‌ای یا انجمنهایی را که در خط کاری شما هستند پیدا کنید تا با متخصصان و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید.
۷. با وبگاه های پرطرفدار همکاری کنید. ارسال محتواهایی با ارزش افزوده به وبگاه‌ های پرطرفدار که با بازار شما در ارتباط است، روشی قدرتمند برای جذب کار و بالا بردن بازدید است.
۸. یک برنامه همکاری وابسته آغاز کنید. داشتن آدمهایی که در ازای پورسانت فروش، مشتریان راغب برای شرکت ‌تان بیاورند روشی فوق‌ العاده برای افزایش فروش است.
۹. از قدرت نفوذ رسانه های اجتماعی استفاده کنید. این روش رایگان، و آغاز آن آسان است و شبکه ‌ای عظیم از مشتریان بالقوه برای کسب و کار شما فراهم می‌ کند. آن دسته از شبکه‌ های اجتماعی را که برای کسب و کارتان مناسب است شناسایی کنید و به اشتراک گذاشتن مفاد باارزش را آغاز کنید.
۱۰. خبرنامه مشتری را آغاز کنید. این کمک می‌ کند با مشتریان ‌تان انجمنی ایجاد کنید که اطلاعات به‌موقع درباره کسب و کارتان، اخبار، توصیه ها، تبلیغات ویژه ارائه می‌کند و روشی هموار و پیوسته برای حفظ ارتباط است.
این ۱۰ استراتژی بازاریابی کم‌هزینه به شما کمک می ‌کند به مشتریان دسترسی پیدا کنید، روابط را بسازید، و برندتان را در برترین جایگاه قرار دهید. به یاد داشته ‌باشید، بازاریابی موثر همیشه به پولی که خرج می‌ کنید وابسته نیست؛ بلکه به زمان و تلاشی که صرف آن می‌ کنید وابسته است.
دسترسی به مشتریان و قابلیت عرضه ‌پذیری در بازار که قبلا فقط برای برندهای مهم با بودجه‌ های بازاریابی بزرگ میسر بود، اکنون حتی در اختیار کوچک‌ ترین کسب و کارها است. برای بازاریابی کسب و کارتان به‌صورت برخط از تمام روش ها استفاده کنید تا بتوانید حتی با کم‌ ترین بودجه کسب و کاری سودآور و موفق پرورش دهید.
 

منبع: بازده
 

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱