تام فورد؛ از گوچي تا برند فورد!

 

نقش «تام فورد»، طراح مد آمریکایی، در دنیای مد با پیوستن به شرکت گوچی، یکی از خانه های مد مطرح ایتالیا، در سال 1990 پر رنگ شد. در شرایطی که گوچی در آستانه ورشکستگی قرار داشت، محصولات طراحی شده توسط تام فورد بار دیگر این شرکت را احیا کرده و از سال 1994 دوران جدیدی را برای گوچی رقم زد. در آن دوران، تام فورد به عنوان مدیری خلاق مسئولیت طراحی هر محصولی از پوشاک تا عطر، تبلیغات و طراحی فروشگاه های گوچی را بر عهده داشت. با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

 

در شرایطی که گوچی در سال 1990 به مرز ورشکستگی رسیده بود، استخدام تام فورد و به کارگیری ایده های خلاقانه وی، ارزش این برند را تا سال 1994 به 3.4 میلیارد دلار رساند. زمانی که این طراح برجسته مد در سال 2004 گوچی را ترک کرد، ارزش آن به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده و گوچی به عنوان یکی از بزرگترین و سودآورترین برندهای لوکس جهان شناخته می شد.

 

در سال 2004، تام فورد پس از آن که با روسای گوچی برای ادامه فعالیت های خود در این شرکت به توافق نرسید، شرکت و برند خود به نام تام فورد را تاسیس کرد. مجموعه محصولات آرایشی و زیبایی و عینک های تام فورد در سال 2005 روانه بازار شدند. نخستین فروشگاه اصلی تام فورد که به عرضه مجموعه لباس های مردانه لوکس اختصاص داشت در سال 2006 در شهر نیویورک که یکی از مراکز مد جهان شناخته می شود، افتتاح شد. گسترش استراتژیک و گزینشی برند تام فورد در جهان به افتتاح بیش از 100 فروشگاه طی 10 سال منجر شد.

 

تام فورد افزون بر دنیای مد در دنیای هنر و سینما نیز فعال بوده و در سال 2009، نخستین فیلم خود را اکران کرد. وی یکی از نویسندگان فیلمنامه «مرد تنها» (A Single Man) با بازی کالین فرث و جولیان مور بود که کارگردانی آن را نیز بر عهده داشت. این فیلم در سراسر جهان مورد توجه منتقدان قرار گرفت و در گیشه با استقبال خوب عمومی مواجه شد. مرد تنها در مراسم اسکار و گلدن گلوب به ترتیب نامزد دریافت یک و دو جایزه شده بود.

 

در سپتامبر 2010، تام فورد سرانجام به انتظارات پایان داده و بار دیگر به دنیای طراحی لباس برای بانوان بازگشت. نخستین مجموعه لباس زنانه تام فورد که در نیویورک عرضه شد به همراه متعلقات مجلل و جواهرات بسیار زیبا یک پیروزی بزرگ برای این شرکت بود. مجموعه لباس زنانه تام فورد از لوکس ترین پارچه ها با جزئیات فراوان و در بالاترین سطح از کیفیت تولید شده بود. این مجموعه با طراحی برجسته و زیبای خود بر استایل و فردیت یک زن تاکید داشت.

 

تام فورد در سال 2006 محصولات آرایشی و زیبایی خود را با رایحه ای جسورانه و منحصر به فرد در ادکلن «بلک اُرکید» روانه بازار کرد. شش ماه بعد، این شرکت مجموعه فوق لوکس ترکیب خصوصی (Private Blend) خود برای ارائه عطرهایی نامتعارف به خبرگان واقعی دنیای رایحه های خوش را معرفی کرد. امروزه عطرهای مردانه و زنانه تام فورد در کنار مجموعه ترکیب خصوصی همچنان الهام بخش و تعریف رایحه ای لوکس هستند. مجموعه جدید ترکیب خصوصی تام فورد به نام «جاردین نوار» (Jardin Noir) شناخته می شود.

 

نخستین مجموعه رژ لب ترکیب خصوصی تام فورد در سال 2010 روانه بازار شد که فروشی فراتر از تمامی پیش بینی ها در سراسر جهان داشت. امروزه مجموعه کامل محصولات تام فورد برای پوست و آرایش مورد استقبال بانوان در سراسر جهان است.

منبع:پول نیوز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱