تاثیر بهینه سازی سایت در رشد یک کسب و کار

بهینه سازی سایت در موتورهای جست وجو را دیگر نمی توان به عنوان یک خواسته در برنامه های بازاریابی و تبلیغات لحاظ کرد، بلکه در سال های اخیر این استراتژی به یک نیاز و امری

بهینه سازی سایت در موتورهای جست وجو را دیگر نمی توان به عنوان یک خواسته در برنامه های بازاریابی و تبلیغات لحاظ کرد، بلکه در سال های اخیر این استراتژی به یک نیاز و امری ضروری تبدیل شده و راهکاری براي رشد و ارتقای برند به حساب می آید.

بهینه سازی سایت مجموعه عملیاتی است که روی ساختار سایت انجام می شود تا موجب افزایش رتبه سایت در موتور های جست وجو و بالا بردن ترافیک سایت شود.

حال چرا باید روی بهینه سازی سایت سرمایه گذاری کنید و این استراتژی چه تاثیری در رشد کسب و کار شما دارد؟

بسیاری از مدیران اجرایی و بازاریاب ها از اهمیت بهینه سازی سایت در رشد کسب و کارشان غافل هستند و آشنایی کافی با تاثیراتی که این استراتژی می تواند در پیشبرد اهداف شان داشته باشد ندارند.

چرا روی بهینه سازی سایت سرمایه گذاری شود؟

این سوال بسیاری از صاحبان کسب و کار است که آیا این استراتژی بازگشت سرمایه خوبی در پی دارد؟ البته هیچ برنامه و استراتژی بازاریابی در کوتاه مدت نمی تواند تاثیر خود را روی کسب و کار شما نشان دهد و نیاز به ممارست و هماهنگی بیشتری در اجرای آن است.

مشاهده نام شما در صفحه اول موتور های جست وجو تاثیر زیادی در تثبیت برندتان در ذهن مخاطبان شما ایفا می کند و قدرت و اعتبار سایت شما را به عنوان مرجعی قابل اعتماد در آن حوزه افزایش می دهد.

افراد زیادی در اینترنت در جست وجوی مطالب، کالا و خدمات مورد نیاز خود هستند، پس سایت هایی که در نتایج جست وجو دیده شوند شانس بیشتری برای جلب توجه و جذب آنها دارند.

در اینجا چند مورد از تاثیراتی را که بهینه سازی سایت در رشد کسب و کار شما ایفا می کند ذکر کرده ایم:

آگاهی از برند

مشاهده سایت شما در نتایج جست وجو، این امکان را می دهد تا معرفی بیشتری از نام و خدمات تان نسبت به دیگر سایت ها داشته باشید و می تواند تاثیر بیشتری روی کاربران بگذارد. به علاوه حضور شما در صفحات نخست بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر نه تنها باعث می شود مشتریان فعلی درباره فراست و کوشا بودن شما در کسب و کارتان صحبت کنند، بلکه اعتماد بیشتری به برند شما می کنند.

هرچه صفحات شما از موقعیت بهتری در نتایج برخوردار باشد، شانس بیشتری دارید تا اطلاعات و تداعیات متناسب با برندتان را در معرض دید کاربران و گروه هدف قرار دهید.

افزایش کارایی سایت

در حالی که در تلاش هستید صفحات سایت توسط موتور های جست وجو ایندکس شود با بهینه سازی سایت به طور همزمان می توانید کارایی و پویایی آن را برای کاربران بیشتر کنید. یکی از مزایای بهینه سازی سایت، منظم کردن ساختار و معماری سایت است و موجب ایجاد ارتباط بهتر بین صفحات داخلی سایت می شود.

بهینه سازی سایت باعث می شود روبات های گوگل و دیگر موتور های جست وجو، راحت تر صفحات سایت را بررسی و از محتوا و مطالب آن مطلع شوند، همچنین موجب راحتی کاربران برای رسیدن به اطلاعات و صفحات مورد نظر می شود.

کاهش هزینه های بازاریابی

با توجه به افزایش شدید هزینه های تبلیغات سنتی مانند بیلبوردها، آگهی های تلویزیون، مجلات و… که شما برای دیده شدن برند و اطلاع رسانی از کالا یا خدمات تان انجام می دهید، با افزایش رتبه سایت و هزینه ای پایین می توانید برند خود را در معرض دید کاربرانی که در جست وجوی کالا و خدمات مشابه آنچه شما عرضه می کنید، قرار دهید.

منبع: فرصت امروز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱