بنگ اند اولافسن، راديو، تلويزيون و رادیوگرام

بنگ اند اولافسن، شرکتی دانمارکی و فعال در زمینه طراحی و تولید محصولات صوتی، تلویزیون و تلفن است. این شرکت در سال 1925 توسط «پیتر بنگ» و «اسون اولافسن» تاسیس شده و نخستین محصول قابل توجه آن رادیویی به نام «الیمینیتور» بود که با جریان متناوب برق کار می کرد. این در شرایطی بود که اکثر رادیوها در آن زمان با باتری کار می کردند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

پیتر بنگ فرزند «کامیلو بنگ»، تاجر موفق دانمارکی، از سال های نخست زندگی خود علاقه بسیاری به فناوری رادیو داشت. پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی در سال 1924، پیتر به مدت شش ماه در یک کارخانه آمریکایی رادیوسازی به کار مشغول بود و همان جا با آخرین تحولات این حوزه آشنا شد. پس از بازگشت به دانمارک، پیتر به همراه یکی از دوستان خود به نام اسون اولافسن تصمیم به راه اندازی کسب و کار خود را گرفتند. این دو نفر به طور رسمی در سال 1925 فعالیت خود را آغاز کردند. پیتر بنگ بر مسائل فناوری متمرکز شده و اسون اولافسن بیشتر نظارت بر فعالیت های مالی و منافع کسب و کار شرکت را بر عهده داشت. در سال 1929، تولید رادیو 5 Lamper نام بنگ اند اولافسن را به عنوان تولید کننده ای برتر در این صنعت مطرح کرد.

تحولات مثبتی طی سال های 1930 و 1940 برای بنگ اند اولافسن شکل گرفت. در سال 1930، این شرکت نخستین رادیوگرامافون خود را تولید کرد. در سال 1938، رادیو Master 38CH معرفی شد که دارای دکمه های عملکرد بود. یک سال بعد رادیو “Master de Lux 39” تولید شد. از دیگر محصولات بنگ اند اولافسن می توان به سیستم ضبط صدا برای صنعت فیلمسازی، بلندگوهای قابل نصب روی سقف برای سیرک ها و خودروهای ارتش و رادیو نمادین “Beolit” اشاره کرد که در سال 1939 عرضه شد. از همین زمان بود که استفاده از پیشوند “Beo” در محصولات این شرکت رایج شد.

فعالیت های بنگ اند اولافسن در زمینه رادیو و بلندگو بر این اصل استوار بود که محصولات تولیدی باید توانایی بازتولید موسیقی با بالاترین کیفیت و مشابه نسخه اصلی را داشته باشند. هدف آرمانی بنگ اند اولافسن خلق تجربه ای بی نقص و بدون تاثیرپذیری از محدودیت های فناوری بر موسیقی برای شنوده از طریق سیستم های صوتی این شرکت بود. بر همین اساس، «سایکو آکوستیک» عاملی کلیدی در طراحی و آزمایش محصولات بنگ اند اولافسن است.

مسیر دستیابی به کسب و کاری سودآور برای بنگ اند اولافسن چندان آسان نبود. یکی از موانع بزرگ در مسیر فعالیت های این شرکت طی جنگ جهانی دوم شکل گرفت. کارخانه بنگ اند اولافسن در ژانویه 1945 به واسطه مخالفت با همکاری با آلمان ها توسط نیروهای نازی تخریب شد. البته، پیتر و اسون بازسازی کارخانه را به سرعت آغاز کرده و در سال 1946 بار دیگر عملیاتی شد. یک سال بعد، نخستین وایر رکوردر اروپا به نام “Beocord 84U” روانه بازار شد. تولید رادیو، رادیوگرام و تلویزیون طی دهه 1950 در دستور کار بنگ اند اولافسن قرار گرفت.

محصولات بنگ اند اولافسن اغلب از طراحی متفاوت و متمایزی با رقبای اصلی خود برخوردار هستند. استخدام طراحان مطرح به جای تنها به کار گرفتن آنها طی یک پروژه از عوامل کلیدی در این زمینه بوده است. «جیکوب جنسن»، یکی از طراحانی بود که طراحی بسیاری از محصولات این شرکت را در دهه های 1970 و 1980 بر عهده داشت. امروزه، شرکت طراحی جیکوب جنسن همچنان فعال است. طراح ارشد بنگ اند اولافسن از دهه 1980 «دیوید لویس» بوده است. البته ارائه محصولاتی با قیمت بالاتر نسبت به میانگین های این صنعت حاصل طراحی متمایز و کیفیت بالا محسوب می شود.

در دهه 1990، بنگ اند اولافسن فروشگاه های اختصاصی B&O که به عرضه مستقیم محصولات این شرکت می پردازند را افتتاح کردند. به واسطه بحران اقتصادی سال 2008، بنگ اند اولافسن کاهش چشمگیر فروش خود را تجربه کرده و ضرر سنگینی را متحمل شد. بر همین اساس، طرح اخراج 300 نفر در بیست و یکم اکتبر 2008 اجرایی شد و توسعه و تولید تلفن های همراه جدید، پخش کننده های MP3 و سیستم هایی مانند DVD2 و HDR2 متوقف شد.

به جای آنها، بنگ اند اولافسن تمام تمرکز خود را بر نیروی سنتی یعنی تولید محصولات با کیفیت بالای صوتی و تصویری و سیستم های صوتی برای صنعت خودروسازی متمرکز کرد. از جمله شرکت های خودروسازی که بنگ اند اولافسن با آنها همکاری می کند می توان به آئودی، ب ام و، استون مارتین و مرسدس بنز اشاره کرد.

 

منبع: پول نیوز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱