برنامه شبکه‎های اجتماعی برای مدیریت فالوورها

  اینستاگرام لایک، فالوور و کامنت‌های جعلی در حساب‌های کاربران خود را حذف می‌کند. این شبکه اجتماعی از ابزارهای یادگیری ماشینی حساب‌های کاربری با لایک و فالوور جعلی را حذف می‌کند. اینستاگرام اعلام کرده فرآیند

 

اینستاگرام لایک، فالوور و کامنت‌های جعلی در حساب‌های کاربران خود را حذف می‌کند. این شبکه اجتماعی از ابزارهای یادگیری ماشینی حساب‌های کاربری با لایک و فالوور جعلی را حذف می‌کند. اینستاگرام اعلام کرده فرآیند حذف لایک‌ها، فالوورها و کامنت‌های جعلی را آغاز کرده است. حساب‌های کاربری با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف لایک، فالوور و کامنت‌های جعلی را به کار می‌ گیرند تا محبوبیت خود را به‌طور غیر واقعی زیاد نشان دهند.

اینستاگرام پیام هشداری برای افرادی می‌فرستد که از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند تا مشخص شود فعالیت‌های جعلی آنها در اینستاگرام حذف شده است. این درحالی است که شبکه اشتراک‌گذاری عکس از کاربران خود می‌خواهد پسوردهای خود را که با این اپلیکیشن‌ها به اشتراک گذاشته‌اند، تغییر دهند. به این ترتیب امنیت اطلاعات حساب‌های کاربری حفظ خواهد شد. درهمین راستا اینستاگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد: ما ابزارهای ماشین یادگیری ساخته‌ایم که به ما کمک می‌کند حساب‌های کاربری را شناسایی کنیم که از این خدمات استفاده می‌کنند. فعالیت‌های غیرواقعی آنان حذف خواهد شد. این نوع رفتار قابل قبول نیست و اپلیکیشن‌های طرف سومی که لایک‌ها، فالوور و کامنت‌های جعلی تولید می‌کنند، قوانین این پلت‌فرم را زیر پا می‌گذارند.

تصمیم جدید توییتر

به گزارش «ایسنا» توییتر نسخه iOS اپلیکیشن خود را بازطراحی کرد تا تعداد فالوورها از اهمیت کمتری برخوردار باشند. در مدت‌های اخیر که شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل به شدت تحت فشارهای شدیدی از سوی نهادهای نظارتی و دولتی و همچنین بسیاری از منتقدان و کاربران قرار گرفته‌اند، حالا شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که به‌منظور مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین، قصد دارد که با بازطراحی نسخه iOS اپلیکیشن توییتر وجود فالوورهای تقلبی را کاهش دهد و به این ترتیب تاثیر کمتری روی مخاطبان این شبکه اجتماعی داشته باشد تا کاربران بتوانند بدون توجه به تعداد فالوورها و دنبال‌کنندگان خود و دوستانشان روی پلت‌فرم توییتر، به فعالیت‌های خود در این شبکه اجتماعی بپردازند. این تغییر به دنبال اعلام جک دورسی، مدیرعامل توییتر به‌وجود آمد که گفته بود به دنبال اولویت دادن به مکالمات معنادار و محتوای مناسب به‌جای صرفا لایک و فالوو کردن است. وی بارها گفته بود که تعداد فالوورها تنها بخش کوچک و بی‌معنایی از اهداف و برنامه‌های توییتر بوده است؛ اما متاسفانه تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین اولویت‌های این شبکه اجتماعی شده است. به گفته سخنگوی توییتر، این اقدام می‌تواند بدون شک به پاکسازی محیط این شبکه اجتماعی کمک بسزایی کند و بستر مناسبی برای کاربران و علاقه‌مندان به انتشار اخبار در شبکه‌های اجتماعی فراهم بیاورد.

 

منبع:دنیای اقتصاد

 

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱