برمبو، شاهزاده ترمز خودرو!

  در سال 2003، برمبو و کرایسلر همکاری مشترکی را برای تولید دیسک های ترمز سرامیکی آغاز کردند. یک سال بعد، برمبو تولید نخستین دیسک های ترمز سرامیکی را آغاز کرد. در ادامه با شركت

 

در سال 2003، برمبو و کرایسلر همکاری مشترکی را برای تولید دیسک های ترمز سرامیکی آغاز کردند. یک سال بعد، برمبو تولید نخستین دیسک های ترمز سرامیکی را آغاز کرد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

 

نام «برمبو» به سرعت ذهن افراد را درگیر شرکتی می کند که تیمی از مهندسان و طراحان با تجربه و کارآزموده در آن مشغول به فعالیت بوده و جنبه های مختلف سیستم ترمز را مورد توجه قرار می دهند. داستان شکل گیری و تاسیس برمبو به سال 1961 و آغاز به کار مکانیکی کوچکی در نزدیکی شهر برگامو ایتالیا باز می گردد که توسط «امیلیو بومباسی» اداره می شد.

 

با استفاده از دانش و تجربه خود در زمینه مکانیک و متالورژی، بومباسی تولید نخستین دیسک های ترمز ایتالیایی برای بازار تقویت خودرو را در سال 1964 آغاز کرد. تا سال 1965، تعداد کارمندان شرکت برمبو به 28 نفر رسیده بود. پس از تولید دیسک های ترمز، طراحی و تولید اجزا دیگر سیستم ترمز نیز در شرکت برمبو آغاز شد. پس از کسب شهرت و مبدل شدن به یکی از شرکت های پیشرو در بازار دیسک ترمز اروپا، برمبو برای نخستین بار در سال 1972 فعالیت های خود را به بازار موتورسیکلت های تولیدی این قاره گسترش داد.

 

در سال 1975، استانداردهای تکنولوژیکی بالای برمبو بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت زیرا «انزو فراری»، مالک شرکت فراری، از سیستم ترمز برمبو در معتبرترین خودروهای فرمول يك خود استفاده کرد. در نتیجه، برمبو خیلی زود به شرکتی پیشرو در زمینه تولید سیستم های ترمز خودروهای مسابقه ای مبدل شد. از آن زمان تاکنون، تیم هایی که در خودروها و موتورسیکلت های خود از ترمزهای برمبو استفاده کرده اند، برنده صدها مسابقه قهرمانی جهان شده اند. تعداد کارکنان برمبو تا سال 1975 به 146 نفر و گردش مالی این شرکت نیز به رقم 2.8 میلیارد لیر (واحد پول ایتالیا، سان مارینو و واتیکان پیش از ظهور یورو) رسیده بود.

 

در اوایل سال های 1980، برمبو توسعه محصولات و فرآیندهایی نوآورانه برای خودروهای شهری، محصولات مسابقه ای و موتورسیکلت ها مانند کالیپر ترمز برای خودروها را آغاز کرد. از منظر طراحی بی نظیر و مواد – کاربرد آلومینیوم-، محصولات برمبو بسیار مبتکرانه محسوب می شدند. کالیپرهای آلومینیومی ترمز برمبو با محصولات برتر شرکت های خودروسازی مطرح جهان مانند پورشه که همچنان یکی از تامین کنندگان اصلی سیستم های ترمز خودروهای آن برمبو است، ب.ام.و، مرسدس، کرایسلر و نیسان روانه بازار شدند.

 

با توجه به گسترش کسب و کار و فعالیت های تجاری به دیگر کشورهای جهان، رشد برمبو بی وقفه ادامه یافت. بر همین اساس، تا سال 1985، تعداد کارمندان این شرکت به 335 نفر افزایش یافته و گردش مالی 51 میلیارد لیری را ثبت کرد. کار گروهی منسجم و ایده های خلاقانه روند رو به رشد برمبو را حفظ کرده و در سال 1995 سهام این شرکت در بورس میلان عرضه شد. در سال 1995، تعداد کارکنان برمبو به یک هزار و 115 نفر رسید و گردش مالی آن نیز رقم جالب توجه 331 میلیارد لیر را به ثبت رساند.

 

با نزدیک شدن به آغاز هزاره جدید، برمبو شرکت «آلفا رئال میناس» که به تولید دیسک ترمز و فلای ویل می پرداخت را خریداری کرد و بدین ترتیب مرزهای فعالیت خود را بیش از پیش گسترش داد. پس از آن، برمبو شرکت انگلیسی «ای پی ریسینگ لیمیتد» که در زمینه تولید سیستم های ترمز و کلاچ برای محصولات مسابقه ای فعال بود را خریداری کرد. همچنین، برمبو گسترش بخش پژوهش و توسعه در زمینه موتورسیکلت ها را در دستور کار خود قرار داد. افزون بر این، برمبو 70 درصد از سهام شرکت «مارچزینی» که در زمینه تولید چرخ های منیزیمی برای موتورسیکلت های مسابقه ای تخصص داشت را خریداری کرد. تا سال 2000، تعداد کارکنان برمبو به 2 هزار و 800 نفر رسیده و گردش مالی 887 میلیارد لیر را ثبت کرد.

 

در سال 2003، برمبو و کرایسلر همکاری مشترکی را برای تولید دیسک های ترمز سرامیکی آغاز کردند. یک سال بعد، برمبو تولید نخستین دیسک های ترمز سرامیکی را آغاز کرد. در ژانویه 2005، برمبو تامین سیستم ترمز موتورهای هارلی دیویدسون به ویژه مدل VRSCR-Street Rod را بر عهده گرفت. آغاز این همکاری مشترک برای برمبو رویداد فوق العاده ای بود زیرا فعالیت های این شرکت را بیش از پیش در بازار آمریکا گسترش می داد.

 

برمبو همچنان به عنوان یکی از برترین نشان های تجاری در تولید سیستم های ترمز شناخته می شود و با شرکت های بزرگ جهان همکاری دارد.

 

منبع: پول نیوز

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱