با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید + اینفوگرافیک

 

هنگامی که بدنبال معرفی کردن بیشتر برند خود یا جذب مشتریان جدید در اینستاگرام هستید، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما قادر خواهد بود توجه مخاطبان را جلب کند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

اینستاگرام و 700 میلیون کاربری که از آن استفاده می کنند؛ نشان می دهند رقابت زیادی از نظر تهیه محتوا برای جذب کاربر در این پلتفرم وجود دارد. تمرکز بر جزئیات دقیق تر می تواند گامی کلیدی برای بازاریابی بصری در اینستاگرام و جذب کاربرانی باشد که بسرعت در حال عبور هستند.

برای ارزیابی استراتژی بازاریابی بصری در اینستاگرام نگاهی به تلاش های رقبا داشته باشید یا محتوای کسانیکه حول و حوش هشتگ های مورد نظر شما فعالیت می کنند را بررسی کنید.

به خاطر داشته باشید برای جلب توجه مخاطبان باید عکس و ویدئوهایی را ارائه کنید که به چشم بیایند. در اینجا 5 راه برای ایجاد یک استراتژی منحصر به فرد بازاریابی بصری در اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد.

 

infografi48

 

1 . از گرافیک استفاده کنید

به جای گرفتن عکس های کلوز آپ بسیار نزدیک از محصول یا گرفتن عکس از محصول در یک محیط هنری، می توانید از عناصر گرافیکی استفاده کنید.

تصاویر جدا شده از محصول خود را در بر روی زمینه های گرافیکی قرار دهید یا جلوه های گرافیکی را اضافه کنید. برند Sonic همیشه عکس های بزرگ برای اینستاگرام استفاده می کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید عکس یک محصول جدید به شیوه ای نو بر روی یک زمینه گرافیکی ارائه شده است.

2 . از طرح رنگ های متضاد استفاده کنید

نگاهی به رنگ هایی که برای معرفی برند خود در اینستاگرام استفاده می کنید، داشته باشید. آیا همیشه در حال استفاده از رنگ های روشن و ملایم هستید؟

کمی تضاد وارد کار کنید و با اضافه کردن سایه های خاکستری، سیاه و تیره تر که معمولا در اینستاگرام کمتر رایج هستند، شروع جدیدی داشته باشید.

راه دیگری که می توانید برای عملی شدن این تاکتیک استفاده کنید، استفاده از همپوشانی های رنگی است. از همپوشانی های رنگی سبک استفاده کنید تا مطمئن شوید هنوز هم تصاویر شما قابل مشاهده هستند.

برند نایک همیشه از عناصر خلاق در اینستاگرام خود استفاده می کند. همانطور که مشاهده می کنید این برند با استفاده از تضاد در این عکس باعث به چشم آمدن بیشتر آن برای جلب توجه مخاطب شده است.

3 . زیاد شسته رفته نباشید

بسیاری از شرکت ها از صحنه های باکیفیت حرفه ای برای عکسبرداری برای تصاویر اینستاگرام خود استفاده می کنند. برای به چشم آمدن و متفاوت بودن در اینستاگرام، کمتر رسمی و خشک باشید. برای پُشت صحنه، از فضاهای واقعی محیط کار شامل کارمندان، انبار و صحنه های واقعی دفتر خود استفاده کنید.

حضور مشتریان واقعی، بچه ها و حیوانات در عکس های اینستاگرام شما، میزان تعامل مخاطبان را افزایش خواهد داد. گوشی های امروز قادر به ارائه عکس های باکیفیت هستند، به محض دیدن صحنه ای که برند شما در آن حضور دارد، سریع عکس بگیرید.

برند Hootsuite، برای متفاوت بودن در اینستاگرام زندگی کاری و تجربه های کارمندان در فضای اداری را به نمایش گذاشته است.

4 . از حرکت و جنبش استفاده کنید

در شرایطی که دیدن محتوای ویدئویی در اینستاگرام در حال افزایش است، همچنان به اشتراک گذاری عکس، پای ثابت این پلتفرم است. با قرار دادن محصولات یا خدمات خود در حالت حرکت و جنبش، همه چیز را به لرزه درآورید.

از ویدئو، بومرنگ یا سینماگراف ها برای اضافه کردن جنبش و تکاپو به عکس های خود استفاده کنید. حتی انتخاب عکس های اکشن و پُرتکاپو برای عکس های ساده از تجارب زندگی می تواند در برجسته تر شدن پُست ها و به چشم آمدن برند شما در اینستاگرام کمک زیادی کنند.

مایکروسافت با استفاده از حرکات تصویری ساده در این پُست اینستاگرام، سعی کرده است با جذاب تر کردن آن، تعامل مخاطبان را افزایش دهد.

5 . از چند پرده برای نمایش محتوای خود استفاده کنید

ویژگی گالری اینستاگرام، امکان استفاد از 10 عکس همزمان را برای آپلود امکانپذیر کرده است. مخاطبان با مشاهده اولین عکس و کشیدن دست بر روی آن قادر به دیدن بقیه عکس ها خواهند بود.

این ویژگی هنوز بطور گسترده ای مورد استفاده قرار نگرفته است، بنابراین از رقبا پیشی بگیرید و از این فرمت به نفع خود استفاده کنید.

نمایش قبل و بعد و نشان دادن فرآیندهای مختلف یا استفاده کردن از زوم برای نشان دادن یک موضوع خاص با استفاده از قابلیت گالری اینستاگرام براحتی امکانپذیر شده است.

در پیج The Unlikely Chef از عکس های چندگانه برای نمایش مراحل مختلف استفاده شده است.

دست به کار شوید!

برای استفاده خلاقانه از گزینه های موجود در اینستاگرام هیچ محدودیتی وجود ندارد، تمام تلاش خود را برای متفاوت بودن در اینستاگرام و به چشم آمدن عکس ها و ویدئوهای خود به کار ببرید، چراکه شیوه های معمول بزودی کارآیی خود را از دست خواهند داد.

با کمی تفکر خلاقانه، ایده های نوآورانه و تازه خلق کنید تا بتوانید با استفاده از آنها برند خود را به شیوه ای متفاوت در اینستاگرام به نمایش بگذارید و توجه مخاطبان را جلب كنيد.

 

منبع: هاپ اپ نیوز

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱