انواع تبلیغات اینترنتی بر اساس هزینه

 

در دنیای تبلیغات آنلاین، خلاف تبلیغات محیطی، چاپی و محیطی نیز مدل ها پرداختی متفاوتی درنظر گرفته شده است که در ادامه به تشریح همه آنها می پردازیم:

قیمت ثابت:

در این روش پرداخت برای تبلیغات آنلاین، آگهی دهنده هزینه تبلیغات خود را به صورت ماهیانه و برای یک فضای ثابت تبلیغاتی می پردازد که عموما این فضای مورد نظر آگهی دهنده، یک بنر تبلیغاتی ثابت در وب سایتی مشخص است.

فاکتورهای مهم برای سنجش میزان اثربخشی کمپین: CTR، CPC، CPA و CR

CPM یا همان Cost Per Mile:

هنگامی که یک آگهی دهنده هزینه ای مشخص برای هر ۱۰۰۰ بار نمایش بنر تبلیغاتی خود پرداخت می کند، اصطلاحا می گویند که شیوه پرداختی تبلیغاتش به صورت CPM است. این مدل بیشتر محاسبه هزینه تبلیغات آنلاین، میان شکبه های تبلیغاتی و کمپانی های تبادل فضاهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

فاکتورهای مهم برای سنجش میزان اثربخشی کمپین: CTR، CPC و Ad Position

CPC یا همان Cost Per Click:

این روش تبلیغاتی، به شدت مورد علاقه آگهی دهندگان است و به این صورت است که آگهی دهنده به ازای هر کلیک وارد شده بر بنر تبلیغاتی خود، هزینه ای مشخصی را پرداخت می کنند.

فاکتورهای مهم برای سنجش میزان اثربخشی کمپین: CTR، CPA، Ad Position

CPA یا همان Cost Per Action:

بعضی از آگهی دهندگان، برای هر عمل صورت گرفته توسط مخاطب بالقوه خود، هزینه ثابتی می پردازند که به این روش پرداخت هزینه تبلیغاتی CPA می گویند. آگهی دهندگان، این مدل هزینه ای را خیلی می پسندند و برای آنها مقرون به صرفه است.

فاکتورهای مهم برای سنجش میزان اثربخشی کمپین: درصد کاربرهای فعال، درصد فروش صورت گرفته، میزان بازگشت سرمایه.

در نظر داشته باشید که به این روش Cost Per Lead و Cost Per Event هم می گویند که به ترتیب به منظور این هستند که هزینه بابت موقعیت فروش ایجاد شده یا اینکه به خاطر رخ دادن رویداد مورد نظر آگهی دهنده، پرداخت می شود.

بازاریابی مشارکتی: هزینه به ازای فروش های صورت گرفته

در این مدل پرداخت هزینه تبلیغاتی، مبلغ ثابتی برای هر فروش محصول یا خدمات، توسط آگهی دهنده به نمایش دهنده تبلیغات پرداخت می شود.

آگهی دهندگان، عاشق این شیوه پرداخت هزینه تبلیغات خود هستند. زیرا همیشه بازگشت سرمایه آنها با این شیوه پرداخت مثبت است.

فاکتورهای مهم برای سنجش میزان اثربخشی کمپین: نرخ مشارکت مصرف کننده و میزان فروش

نمایش تبلیغات به صورت بنر، تبلیغات ویدیویی و جعبه لینک:

نمایش تبلیغات به صورت بنر: در این شیوه تبلیغاتی، بنر تبلیغاتی آگهی دهنده در وب سایتی نمایش داده می شود. در میان کمپانی هایی که این مدل تبلیغاتی را ارايه می دهنده، می توانیم به ای نتورک و Ad Choice اشاره کنیم.

نمایش تبلیغات به صورت ویدیو: در این شیوه تبلیغاتی، ویدیو تبلیغاتی آگهی دهنده به مخاطب نمایش داده می شود که ممکن است این ویدیو در یک اپلیکیشن یا وب سایت قرار گرفته باشد. آپارات و یوتیوب از و سایت هایی هستند که این مدل تبلیغاتی را ارایه می دهند.

جعبه لینک: این مدل تبلیغاتی بیشتر در وب سایت های خبری دیده می شود که در آن، مخاطب با کادری داخل یک وب سایت مواجه می شود و در آن نیز یک سری لینک به مطالب وب سایت های دیگر وجود دارد. معمولا هماهنگی خاصی میان محتوای درون این کادرها با محتوای وب سایت نمایش دهنده وجود دارد.

تبلیغات متنی:

در این روش تبلیغاتی، تبلیغ آگهی دهنده کاملا به صورت نوشته نمایش داده می شود. چنین تبلیغاتی، در موتورهای جستجو و همچنین در سرویس های بعضی از شبکه های تبلیغاتی داخلی دیده می شود و بیشتر برای کسب وکارهایی است که می خواهند به واسطه محتوا نوشتاری به جذب مخاطب بپردازند.

تبلیغات ویدیویی:

این روش تبلیغاتی بیشتر توسط وب سایت های ارائه دهنده سرویس های آپلود و نمایش ویدیو ارائه می شود. عموما تبلیغات ویدیویی، در چنین سایت هایی قبل از شروع ویدیو مورد نظر کاربر، نمایش داده می شود. برای نمونه وب سایت هایی که چنین سرویس ارائه می دهند، می توانیم به یوتیوب، ویمئو و آپارات اشاره کنیم که شیوه پرداخت هزینه تبلیغاتی در آنها به ترتیب به صورت CPC، CPM و بر حسب هر ثانیه نمایش است.

البته باید درنظر داشته باشید که شیوه دیگری برای تبلیغات ویدیویی وجود دارد که در شبکه های اجتماعی دیگری چون فیسبوک و اینستاگرام رایج است و در این روش، آگهی دهنده می تواند یک کمپین برای پست آپلود شده خود ایجاد کند که مشخصا باید محتوای مورد نظر به صورت ویدیو باشد.

 

منبع: آي نتورك

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱