ارزان ترین روش برای بدست آوردن میلونها بازار هدف بشناسید:

  اینترنت مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) پروسه ترویج یک نام تجاری، محصول و یا خدمات در فضای اینترنت است. این روش دارای دامنه گسترده ای شامل ایمیل مارکتینگ، مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی و هر گونه

 

اینترنت مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) پروسه ترویج یک نام تجاری، محصول و یا خدمات در فضای اینترنت است. این روش دارای دامنه گسترده ای شامل ایمیل مارکتینگ، مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی و هر گونه فعالیت های تبلیغاتی از طریق رسانه های وایرلس می باشد. همچنین می تواند ترکیبی از جنبه های خلاق و تکنیکی شبکه جهانی وب مانند تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش آنها باشد. به عنوان مثال طراحی وبسایت می تواند بر روی مقدار زمان و توجه کاربر در صفحه سایت شما اثر بگذارد. وبسایت شما مرکز تمام دیجیتال مارکتینگ (انجام فرایندهای بازاریابی با استفاده از رسانه های دیجیتال) شماست بنابراین اگر صفحه شما خوانا و جالب نباشد مهم نیست که چقدر شما زمان برای توسعه استراتژی خود می گذارید و ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید. علاوه بر این اینترنت مارکتینگ با ایجاد و قرار دادن تبلیغات در تمام مراحل مختلف چرخه تعامل با مشتری سر و کار دارد.  اگر شما به دنبال بهبود دیجیتال مارکتینگ خود هستید روش های بسیار کارامدی وجود دارد که شما می توانید افراد بیشتری را به وبسایت خود دعوت کنید و نیز با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و یک دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنید.

اینترنت مارکتینگ به انواع مختلفی تقسیم می شود:

بازاریابی وابسته

این یک روش بازاریابی است که در آن افراد در وبسایت خودشان محصولات شما را تبلیغ کرده و در آن بازدید کننده با کلیک بر روی محصول به سایت فروشنده منتقل شده و در آنجا خرید خود را انجام می دهد و فرد تبلیغ کننده پورسانت خود را از فروشنده دریافت می کند. به این نوع بازاریابی سیستم همکاری در فروش هم گفته می شود. البته این روش برای هر کسب و کاری قابل انجام نیست. با این حال اگر شما این کار را انجام دهید، شما می توانید به سرعت بهبود تلاش های بازاریابی خود را بدون نیاز به انجام کار بیشتر توسط خودتان ببینید. افرادی که به شرکت شما اعتماد دارند می توانند اطلاعات شما را به اشتراک بگذارند و بازار خود را بر پایه یک پلتفرم مبتنی بر پورسانت رشد دهید.

نمایش تبلیغات

در این روش آگهی تبلیغات شما در سایتها و یا بلاگهای دیگر به منظور افزایش ترافیک برای محتوای خود آنها نشان داده می شود. این به نوبه خود می تواند باعث معرفی محصولات شما شود.

ایمیل مارکتینگ

این یک فرایند بازاریابی است که شامل رسیدن به مشتریان خود توسط ایمیل می باشد. البته تنها ارسال ایمیل کافی نیست بلکه در این روش شما باید موارد مختلفی در مورد کسب و کار خود آماده بکنید که بر اساس نیازهای هر فرد تهیه شده و بنابراین می تواند یک رویکرد شخصی را برای رسیدن به اهداف شما ایجاد کند. یک نگاه جامعی از رفتار خرید مشتریان خود داشته باشد و از آن اطلاعات برای گسترش استراتژی خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که ایمیل مارکتینگ به هیچ عنوان ارسال هرزنامه یا ایمیل های انبوه به لیستی از مخاطبین ناشناس نیست! بلکه در ایمیل مارکتینگ به دنبال برقراری ارتباط موثر و مفید با مخاطبین بر بستر ایمیل هستیم.

بازاریابی درونگرا

این نوع اینترنت مارکتینگ شامل اشتراک گذاری محتوای ارزشمند رایگان برای بازار هدف شما به منظور متقاعد کردن آنها برای تبدیل شدن به مشتری وفادار شما می باشد. این روش می تواند توسط راه اندازی وبلاگ کسب و کار انجام شود. وبلاگ شما می تواند به دلایل زیادی استفاده شود مانند اینکه شما مطلب به طور منظم با کلمات کلیدی مرتبط بگذارید و استراتژی موتور جستجوی خود را بهینه کنید. علاوه بر آن وبلاگ شما محلی می شود که می توانید مشاوره ارائه دهید، بخشی از اطلاعات را اشتراک گذاری کنید و حتی ارتباط با مشتریان خود داشته باشید. یک ارتباط پایدار آغازی برای اعتماد است و وبلاگ یک راه عالی برای ساخت آن است.

بازاریابی در موتور جستجو

بازاریابی برای موتورهای جستجو شامل دو بخش می شود: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و تبلیغات به صورت کلیکی یا PPC . تبلیغات کلیکی نوعی از بازاریابی است که یک کسب و کار از طریق پرداخت پول برای تبلیغات در موتورهای جستجو انجام می دهد و بر روی صفحه نتایج موتور جستجو نشان داده می شود. این روش شامل پرداخت پول به موتور جستجو می باشد در نتیجه موتور جستجو سایت شما را در ازای چند کلمه مشخص در نتایج بالاتر لیست می کند.

بهینه سازی موتور جستجو

بر خلاف SEM (بازاریابی در موتور جستجو)، روشی غیر پولی و طبیعی برای ترویج مطالب در صفحه نتایج موتور جستجو استفاده می شود. این روش شامل جستجوی کلمه کلیدی و قرار دادن، ساخت لینک و بازاریابی رسانه های اجتماعی می باشد. بازاریابی از طریق موتور جستجو و بهینه سازی آن کمک می کند که نام و وبسایت شما بر روی لیست نتایج موتور جستجو ظاهر شود. با یک استراتژی SEO قوی، وبسایت شرکت شما مرتبط با کلمه کلیدی استفاده شده برای یافتن خدمات شما نشان داده خواهد شد. بنابراین شانس شرکت شما را برای انتخاب به عنوان ارائه دهنده خدمات یا محصولات خاص در موتور جستجو افزایش می دهد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق رسانه اجتماعی فرایندی برای ترویج یک وبسایت از طریق شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، LinkedIn، Pinterest و غیره می باشد. بازاریابی در شبکه های اجتماعی باعث می شود که افراد مختلف جامعه آشنایی بیشتری با برند شما پیدا کنند و بتوانید ارتباطی دو طرفه با برند شما ایجاد کنند. این فرآینده نهایتا باعث خواهد شد که حس وفاداری در مشتریان افزایش یابد و بتوانید با تعامل با آنها مشکلات محصولات و خدمات خود را برطرف کنید.

چرا اینترنت مارکتینگ مهم است؟

اینترنت دارای قدرتی برای ارتباط میلیونها مردم از سراسر جهان است. بنابراین دارای این قابلیت است که کار شما را برای میلیونها بازار هدف در سراسر جهان معرفی کند. علاوه بر این، عملکرد شما می تواند به آسانی با استفاده از آنالیتیک وب و ابزار آنالیز رابطه بین هزینه- حجم- سود (cost-volume-profit analysis) اندازه گیری شود. با این حال باید بسیاری از اشکال اینترنت مارکتینگ را یاد بگیرید به طوریکه شما بدانید که آیا تلاش های شما سرمایه تان را بازمی گرداند.

یک اینترنت مارکتینگ قوی به تقویت کسب و کار شما کمک خواهد کرد و شروعی برای جذب مشتریان بیشتر، ارتباطات و غیره می باشد. با استفاده از نکاتی که در بالا ذکر شد شما می توانید یک استراتژی اینترنت مارکتینگ بهم پیوسته ایجاد کنید که می تواند به طور قابل ملاحظه ای کسب و کار شما را گسترش دهد.

 

منبع: وب 24

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱