اثرگذارترین اختراعات بشر در 100 سال اخیر

وای فای

wi-fi یکی از مهمترین و اثرگذارترین اختراعات بشر در چند سال اخیر است. نحوه برقراری ارتباط ، خرید و معاملات را تغییر و تقریبا زندگی بدون آن غیرقابل تصور است. فناوری‌های نوینی مثل لپ تاپ‌ و تبلت‌های سبک و پرسرعت، ارزهای دیجیتال و ارتباطات تصویری همه از مواهب وجود وای فای است.

هوش مصنوعی

نزدیک به ۷۰ سال از یکی از اثرگذارترین اختراعات بشر و توسعه نخستین برنامه هوش مصنوعی می‌گذرد. با این وجود این فناوری هنوز به طور کامل پیشرفت نکرده و شکل کامل از هوش مصنوعی را ایجاد نکرده‌ایم. حدس زده می‌شود این فناوری حداقل یک یا دو دهه دیگر به رشد و کمال خود برسد. درحال حاضر از هوش مصنوعی در بخش‌های مختلفی از جمله پزشکی، رباتیک و … استفاده می‌کنند.

تصویر مغز انسان

در صد سال اخیر سرعت اختراعات بشری با وجود فناوری های نوین بیشتر شده است.

اتومبیل‌های الکتریکی

خودروهای الکتریکی در اوایل دهه 2010 از نظر تجاری به محصولات موفقی تبدیل شدند. عرضه گسترده خودروهای الکتریکی شرکت تسلاموتورز یکی از مهمترین عوامل در این زمینه بود. تسلا تا اواسط دهه ۲۰۱۰ به موفقیت رسید. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینه توسعه و تولید خودروهای الکتریکی یا هیبریدی فعالیت می‌کنند.

تلفن هوشمند

ایده هر فردی درباره نخستین تلفن هوشمند فرق دارد. عده‌ای براین باورند که نخستین تلفن هوشمند به معنای واقعی، آیفون بود که در ژوئن ۲۰۰۷ روانه بازار شد. این محصول به نوعی جهان را تغییر و حدود 6 میلیون دستگاه از آن درعرض یک سال فروخته شد. پس از آن، شرکت‌هایی مانند سامسونگ، ال‌جی، اچ‌تی‌سی و نوکیا متوجه این بازار شدند.

چاپگر سه بعدی

چاپگر سه بعدی چیزهایی را که هرگز تصور نمی‌شد را به واقعیت تبدیل می‌کند. درحال حاضر، چاپ سه بعدی می‌تواند برای تولید قطعات سفارشی، مدل‌ اولیه وسایل مختلف و تولید جواهرات و لوازم جانبی و… مورد استفاده قرار بگیرد. چاپگرهای سه بعدی در تولید اندام‌های مصنوعی کاربرد گسترده‌ای دارند.

جی‌پی‌اس

ماهواره‌های جی‌پی‌اس با ارسال و دریافت سیگنال‌ها از دستگاه های مختلف، مانند تلفن همراه یا لپ تاپ عمل می کنند. زمان مورد نیاز برای رسیدن سیگنال از زمین اندازه گیری و از یک ساعت اتمی برای تعیین مکان دستگاه استفاده می شود. جی‌پی‌اس در بخش‌های مختلفی از جمله تلفن‌های همراه، داشبورد اتومبیل ها، سفر، امینت و… کاربرد دارند.

 

در پایان از شما دعوت می کنیم مقالات پایگاه دانش شرکت «پگاه‌سیستم» را مطالعه فرمایید.

ERP برای شرکت های بزرگ

تاثیر ERP بر بهبود مدیریت شرکت

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱