آنچه يك بازاریاب دیجیتال بايد بداند. + اینفوگرافیک

شغل یک بازاریاب دیجیتال همانند یک ارکستر است، ابزارهای بسیار کارآ، رقبای بسیار قَدَر و مخاطبان بسیار بزرگی وجود دارند و توانایی استفاده از مهارت های مختلف است که موفقیت یک بازاریاب دیجیتال را در

آنچه يك بازاریاب دیجیتال بايد بداند

شغل یک بازاریاب دیجیتال همانند یک ارکستر است، ابزارهای بسیار کارآ، رقبای بسیار قَدَر و مخاطبان بسیار بزرگی وجود دارند و توانایی استفاده از مهارت های مختلف است که موفقیت یک بازاریاب دیجیتال را در بازاریابی دیجیتال رقم می زنند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

بازاریابی دیجیتال درک پارادایم های جدید وب و نحوه ارتباط با آنهاست. یک بازاریاب دیجیتال موفق می داند که کدام یک از کانال های رسانه های اجتماعی برای استفاده مناسب تر است، در فیسبوک، توییتر و اینستاگرام از چه تاکتیک هایی باید استفاده کند، در بازاریابی ایمیلی اولویت چیست و بازاریابی محتوا چگونه در بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کند.

این سوالات بسیار پیچیده هستند و ماه ها طول می کشد تا یک بازاریاب با بررسی پروژه مورد نظر راهکارهای مناسب را انتخاب کند.

در این مقاله نگاه دقیقی داریم به مهارت های موردنیاز برای یک بازاریاب دیجیتال در عصر کنونی.

سرعت بالای تغییرات دیجیتال

یکی از چالش های بسیار بزرگی که در بازاریابی دیجیتال وجود دارد، سرعت بالای تغییرات است. به طوری که شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال مدام خود را بروز کنید و از جدیدترین ترفندها برای بهبود استراتژی های خود استفاده کنید.

تجزیه تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل و داده محور عمل کردن از وظایف اصلی بازاریابان امروزی است. در واقع بدون این اصل هیچ بازاریابی نمی تواند عملکرد صحیحی در حوزه بازاریابی داشته باشد. داده محور بودن به بازاریاب کمک می کند تا با چشمان باز عمل کند و از عملکردهای بیهوده و وقت‎گیر صرف نظر کند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی هنوز که هنوز است از پربازده ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتالی شناخته می شود. آن چه که در بازاریابی ایمیلی بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد، شخصی سازی و توجه به خواسته مشتری به هنگام ارسال ایمیل است.

هرچه مشتری بیشتر احساس کند که ایمیل فقط برای او فرستاده شده است، ایمیل شما بیشتر نتیجه بخش خواهد بود.

بازاریابی موتورهای جستجو

اگر شما فقط بتوانید یکی از ترفندهای بازاریابی دیجیتال را انتخاب کنید، انتخاب شما کدام خواهد بود؟

این سوال از برندها پرسیده شده و همواره یک جواب برای آن ارائه شده است: بازاریابی موتورهای جستجو.

حدود ۵۵ درصد از ترافیک وب سایت ها از طریق موتورهای جستجو فراهم شده و افزایش ترافیک به معنی افزایش درآمد بالقوه برای برندهاست. برای این که بازاریابی موتورهای جستجوی مناسبی داشته باشید باید موارد زیر را رعایت کنید.

 

آنچه يك بازاریاب دیجیتال بايد بداند

 

وب سایت مناسبی داشته باشید

به تجربه کاربری اهمیت دهید

از بازاریابی محتوایی استفاده کنید

پتانسیل ویدیوها را فراموش نکنید

آشنایی با جدیدترین و موثرترین ابزارها

در بازاریابی دیجیتالی همه چیز به سرعت بستگی دارد. اگر شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال نتوانید سریع باشید، با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. ابزارهایی که توسعه داده می شوند به شما کمک می کنند تا سریع تر عمل کنید و بازدهی بیشتری از عملکردهای خود دریافت کنید.

این ابزارها اغلب در بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی به شما کمک خواهند کرد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

 

infografi37

 

امروزه کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از شبکه های اجتماعی استفاده نکند. شبکه های اجتماعی به دلیل راحت تر کردن ارتباطات خیلی سریع محبوب شدند. بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار مشکل است و حتی اگر یک کسب وکار کوچک داشته باشید باید یک تیم فعالیت های شبکه های اجتماعی شما را به عهده بگیرد.

خلاقیت

بروزرسانی مداوم

یکپارچگی

تجزیه وتحلیل و بهبود

از جمله اصول بسیار مهم در شبکه های اجتماعی هستند.

بازاریابی محتوایی یک مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال

به گفته ست گادین، بازاریابی محتوایی تنها بازاریابی باقیمانده است. بازاریابی محتوایی فقط به معنی تولید محتوا برای وب سایت ها نیست، بلکه یک فرآیند چهار مرحله ای بسیار مهم دارد.

تنظیم استراتژی

تولید محتوا

آنالیز محتوا

توزیع محتوا

در واقع قبل از هر چیزی شما باید مخاطبان خود را شناسایی کنید و متناسب با آن ها استراتژی تنظیم کنید.

بعد از طراحی تقویم محتوا شروع به تولید محتوا بکنید.

محتوای خود را در کانال های مختلف توزیع کنید.

محتوای خود را با ابزارهای مختلف هم چون گوگل آنالیز تجزیه تحلیل کنید.

بازاریابی موبایلی

امروزه تلفن همراه به یک ابزار بسیار مهم برای کاربران تبدیل شده است. کاربران برای بسیاری از فعالیت های آنلاین خود از تلفن های همراه استفاده می کنند. اما هنوز هم هستند بسیاری از وب سایت هایی که روی موبایل به درستی کار نمی کنند و مخاطبان بالقوه بسیاری را از دست می دهند.

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی سریع ترین بازاریابی عصر کنونی شناخته می شود که با یک ایده همراه است. این نوع از بازاریابی مختص بازاریابان خلاق است. در این نوع از بازاریابی یک ایده بسیار جذاب به شکل ویدیو یا تصویر منتشر می شود و به علت استفاده از المان هایی هم چون خلاقیت، احساسات، کنجکاوی به سرعت همه گیر می شود. به همین دلیل است که نام آن را بازاریابی ویروسی نامیده اند.

بازاریابی بصری

همه ما می دانیم که اگر از تصاویر مناسب استفاده کنیم، میزان تعاملات و اشتراک گذاری ها را تا میزان زیادی بالا خواهیم برد. تصاویر ارزش بسیار زیادی برای کاربران دارند، زیرا از لحاظ ذهنی تاثیرگذارتر از متن ها هستند. بنابراین زمان آن فرا رسیده که استفاده از تصاویر را آغاز کنید.

 

منبع: آي بازاريابي

پشتیبانی
پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش
مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.
۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل
با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید
info@pegahsystem.com

نشانی
تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱
تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱