آدولف مرکل؛ حقوقدان، داروساز و میلیاردر

سرمایه ‌گذاری در کشور آلمان ویژگی‌ های خاص خود را دارد. علاوه بر سرمایه‌گذاری در انواع بخش‌ های صنعتی، سرمایه‌گذاری در بخش پزشکی، خصوصا دارو نیز به وفور مشاهده می ‌‌شود.

این امر به آن دلیل است که در اکثر کشورهای جهان، قیمت دارو به مراتب بالاست و تولید و فروش آن به عنوان یک امر تجاری‌ می‌ تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه ‌های کلان پراکنده باشد.

یکی از بزرگ ‌ترین شرکت‌ های داروسازی آلمان که شهرت جهانی یافته شرکت فونیکس است. داروهای این شرکت در تمام داروخانه ‌ها و موسسات و مراکز پزشکی اروپا یافت می ‌شود و با توجه به این فعالیت گسترده توانسته است رتبه دوم تولید و توزیع دارو در این قاره را از آن خود كند. این کمپانی مدعی است که بازار داروی کشورهای آلمان، ایتالیا، مجارستان، چک و اسلواکی، دانمارک، سوئد و فنلاند را کاملا در اختیار دارد و براساس آمار منتشره در بیش از 19 کشور جهان بالغ بر 122 مرکز توزیع مستیقم دارد. بر طبق همین آمار در جولای 2004 رقم فروش این کمپانی 3/5 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته 2/0 میلیارد لار افزایش داشته است.


اما سکان هدایت این امپراطوری داروسازی در دستان کیست؟


دکتر آدولف مرکل متولد سال 1935 در شهر «درسدن» آلمان اداره این کمپانی عظیم را بر عهده دارد. او که اشتغال در این رشته را از اجداد خود به ارث برده است. هم‌اکنون با سرمایه‌ ای معادل 9/6 میلیارد دلار این افتخار خانوادگی را به اوج خود رسانده است. او که تحصیلاتش را در زمینه حقوق به اتمام رسانده بود، تصمیم گرفت تا همانند اجدادش وارد تجارت دارو شود و از استعداد و هنر ذاتی‌ اش در این عرصه بهره فراوان جوید. از همین رو به همت ارثیه کلانی که از پدرش برجای مانده بود شروع به سرمایه گذاری در بخش‌ های گوناگون صنعتی خصوصا صنعت داروسازی كرد.
او در ابتدا اداره کمپانی دارویی «فونیکس» را خریداری نمود تا به امروز که 57 درصد از سهام این کمپانی را در اختیار گرفته است. از سویی دیگر با آغاز مدیریت کمپانی بزرگ داروسازی «گروه مرکل» توانست نام خود را در لیست بزرگترین ‌های این حرفه جای دهد و ثروت و شهرت کلانی را از آن خود كند. این شرکت بزرگ بیش از 125 سال است که در آلمان به تولید دارو می‌پردازد و مواد اولیه خود را از کشورهای هند و چین و بخشی از تجهیزات خود را از ایالات متحده خریداری ميكند. البته آدولف مرکل نیز همانند دیگر سرمایه‌ داران جهان، سرمایه خود را منحصر به یک صنعت خاص نمی‌ کند، از این رو در بخش‌ های مختلف صنعتی خصوصا سیمان و شکر نام او و روند سرمایه‌گذاری‌ های او به مراتب مشاهده می ‌شود.
مطلب آخر اینکه او هم اکنون در کشور آلمان به همراه همسر و چهار فرزندش زندگی می‌ کند و به آینده چشم دوخته است تا فرزندانش همچون خودش سکان هدایت این کشتی‌های غول پیکر را در دست گیرند.

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱