5 قانون اول در بازاریابی شبکه های اجتماعی!

 

 

استفاده از ظرفیت ها و قدرت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می تواند به شکل خارق العاده ای بر تعداد مخاطبان و مشتریان شما در شبکه های اجتماعی بیفزاید. با این حال و به رغم جذاب بودن این روش، استفاده از شیوه های موجود در فرآیند بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند چالش هایی را پیش روی شما قرار دهد.
فراموش نکنید درک مبانی اساسی و مهم بازاریابی شبکه های اجتماعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به منظور افزایش حداکثری کیفیت حضور خود در فضای آنلاین، پیروی از 10 قانونی که در ادامه به آنها می پردازیم، لازم و ضروری بوده و به شما کمک می کند با تاسیس یک شرکت تجاری و برند معتبر، انتظارات و نیازهای مشتریان تان را برآورده سازید.
 

شنیدن سخن دیگران
 

موفقیت در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی و تولید محتوا بیشتر نیازمند شنیدن سخنان دیگران است نه سخن گفتن مداوم. بنابراین محتوای تولید شده توسط مخاطبان تان در فضای آنلاین را مطالعه کرده و با آنها به بحث و گفت وگو بپردازید تا متوجه شوید به چه موضوعاتی علاقه مند هستند. تنها در این صورت است که می توانید با تولید محتوای مناسب و ارزشمند، زمینه را برای بحث و گفت وگوی مشتریان تان فراهم کرده و بر اطلاعات شان بیفزایید.
 

تمرکز
 

بهتر است در یک زمینه متخصص باشید تا اینکه در تمامی موضوعات صاحبنظر و کارشناس شوید. استفاده از یک استراتژی ارزشمند و متمرکز در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی از طریق تولید و به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند موجب قدرتمند شدن و افزایش احتمال موفقیت برند شما خواهد شد تا اتخاذ یک استراتژی وسیع و گسترده که سعی می کند راجع به همه چیز اطلاعات داشته و آن را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
 

اهمیت کیفیت
 

کیفیت همواره مهم تر از کمیت است. وجود هزار دنبال کننده در شبکه های اجتماعی که مطالب منتشر شده از سوی شما را خوانده و آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک می گذارند بسیار بهتر از آن است که 10 هزار دنبال کننده داشته باشید که به محض ورود به حساب کاربری شما و مطالعه محتوای تولید شده به سرعت ناپدید شده و هرگز مطالب و محتوای های تولید شده از سوی شما را با دیگران به اشتراک نگذارند.
 

صبر و اثرات مثبت آن
 

موفقیت در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی از طریق تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان یک شبه اتفاق نمی افتد. بنابراین به منظور جلب نظر مخاطبان و ارائه مطالب مورد نیاز آنها باید مطالعات گسترده ای در رابطه با موضوعات روز و همچنین مرتبط با حوزه فعالیت تان صورت دهید تا بر میزان کیفیت محتوایی که تولید می کنید، افزوده شود. به این منظور بهتر است تا رسیدن به موفقیت و اهداف از پیش تعیین شده خود در شبکه های اجتماعی سخت کار کنید و همچنین صبور باشید.
 

کار ترکیبی
 

چنانچه شما تمام انرژی خود را برای تولید مطالب باکیفیت و ارزشمند صرف کنید، مخاطبان شما ضمن مطالعه و استفاده از این مطالب، آن را با سایر مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی دیگر نظیر فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و… به اشتراک می گذارند که این موضوع در نهایت می تواند منجر به افزایش چشمگیر تعداد مخاطبان شما شود.
اشتراک گذاری مطالب تولید شده توسط شما در شبکه های اجتماعی و بحث و تبادل نظر کاربران در مورد آن سبب می شود رتبه این مطالب در موتورهای جست وجوی اینترنتی نظیر گوگل به میزان قابل توجهی افزایش یافته و با تایپ کلمه های کلیدی می توان به سادگی به محتوای تولید شده توسط شما دست یافت.
این افزایش رتبه در موتورهای جست وجو و تکرار کلمات کلیدی به کار رفته در آن در نهایت منجر به افزایش مراجعه کاربران به حساب کاربری تان در شبکه های اجتماعی خواهد شد.
 

منبع: فرصت امروز

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱