هنرمند نقاش شبکه اجتماعی فیس بوک

 

در آستانه ورشکستگی و نابودی هستید و از همه چیز نا امید شده اید، دیگر هیچ چیز را باور نمی کنید و گمان می کنید که هیچ اتفاق خوشایندی به نام شانس و اقبال وجود ندارد که ناگهان یک اتفاق بسیار خوب در زندگیتان رخ می دهد و همه چیز را متحول می کند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

در سال ۲۰۰۵، دیوید کو توسط شان پارکر یکی از توسعه دهندگان اصلی فیس بوک استخدام شد تا در اولین دفتر این شبکه اجتماعی واقع در پالو آلتو، یک نقاشی دیواری بکشد. وقتی این نقاشی دیواری به پایان رسید پارکر دو راه برای پرداخت هزینه این نقاشی دیواری به دیوید کو پیشنهاد کرد ، اول اینکه هزینه کارش را نقدا” دریافت کند و دوم اینکه درصد ناچیزی از سهام فیس بوک به نام او شود. در آن زمان فقط یکسال از تاسیس شبکه اجتماعی فیس بوک گذشته بود و این وب سایت فقط مختص دانش آموزان و دانشجویان دانشگاه بود. در آن روزها این وب سایت شهرت چندانی نداشت و به همین دلیل هیچ درآمدی از راه درج آگهی و تبلیغات سایر شرکتها کسب نمی کرد و حتی دکمه «پسندیدم» هم هنوز به این شبکه اجتماعی اضافه نشده بود.

اما ترجیح داد ریسک کند و بجای دریافت پول نقد گزینه دریافت سهام را انتخاب کرد.

بنابراین دیوید کو ۱/۰ درصد از سهام کمپانی فیس بوک را دریافت کرد و از آن پس به عنوان مشاور در دفتر این شبکه اجتماعی مشغول به کار شد. در حال حاضر اگر بخواهیم سهم دیوید کو از کمپانی فیس بوک را بر حسب دلار محاسبه کنیم حدود ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود شاید این مبلغ در مقایسه با ثروت بسیاری از افراد مشهور جهان چندان قابل توجه نباشد اما اگر این نکته را هم درنظر بگیریم که دیوید کو قبل از کشیدن این نقاشی فقیر و بی خانمان بود ، کسب این موفقیت و بدست آوردن این پول هنگفت واقعا” عجیب و باور نکردنی است.

وقتی ارزش سهام های فیس بوک محاسبه شد و ارزش سهام دیوید کو نیز مشخص شد، او تعجب و نا باوری خود را در وبلاگش شرح داد:

«نمی دانم شما هم تا بحال در چنین موقعیتی قرار گرفته اید یا نه؟ در آستانه ورشکستگی و نابودی هستید و از همه چیز نا امید شده اید، دیگر هیچ چیز را باور نمی کنید و گمان می کنید که هیچ اتفاق خوشایندی به نام شانس و اقبال وجود ندارد که ناگهان یک اتفاق بسیار خوب در زندگیتان رخ می دهد و همه چیز را متحول می کند.»

داستان واقعی اما باورنکردنی از زندگی هنرمندی است که از یک انسان فقیر به یک فرد ثروتمند تبدیل شد.

 

منبع:مدرسه کارآفرینی خورشید

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱