فولكس واگن با حمايت هيتلر بزرگ شد

هيتلر فردی بود که علاقه شدیدی به اتومبیل داشت اگر چه هرگز نتوانست رانندگی را تجربه كند. او علاقه بسیاری به مسابقات اتومبیل رانی داشت و همچنین بسیار علاقه مند بود تا اتومبیلی در اختیار مردم باشد که همگان بتوانند آن را خریداری کنند. شخص دیگر پورشه بود. او نیز همانند هیتلر آرزو داشت اتومبیلی بسازد تا همگان قدرت خرید آن را داشته باشند. تنها تفاوت او با هیتلر بی توجهی پورشه به سیاست بود. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

پورشه در سال ۱۸۷۵ متولد شد و اولین اتومبیل کوچک خود را در سال ۱۹۲۲ ساخت. او آرزوی خود را برای ساخت اتومبیل همگانی در سال ۱۹۳۰ با ایجاد کارخانه ای برآورده کرد. او تصمیم داشت اتومبیل هایی بزرگتر با کارآیی بالاتر و قیمت پایینتر تولید کند. او فعالیتش را در سال ۱۹۳۱ با کار روی Project ۱۲ آغاز کرد و برای این اتومبیل موتوری ۵ سیلندر طراحی کرد. وی با حمایت های هیتلر توانست این اتومبیل ها را نسبت به بقیه اتومبیل های موجود در آلمان بسیار ارزان تر و در حدود نصف قیمت ارایه کند. پورشه سه مدل اول خود را در گاراژ خانه اش تولید کرد و سپس طرح هایش را در اختیار کمپانی اپل قرار داد و اپل نیز توانست اتومبیلهایی موفق با قیمت های ارزان تولید كند. پورشه در اکتبر سال ۱۹۳۶ اتومبیلی بهینه تولید کرد که این مدل کولردار از موتوری ۹۸۵cc استفاده می کرد. این اتومبیل در تست هایی که از آن به عمل آمد موفق نبود و در این آزمایشات عمر موتور آن بسیار کوتاه پیش بینی شد و سیستم ترمز آن نیز اطمینان لازم را نداشت. هیتلر برای اصلاح این مدل سرمایه گذاری کرد و در نتیجه این سرمایه گذاری سه ماه بعد کمپانی VolksWagen به معنی گروه تولید کننده اتومبیلهای مردم آلمان تاسیس شد.

در ابتدای کار حدود ۳۰ مدل مختلف اتومبیل ساخته شد که همه این مدلها توسط ارتش آلمان تست شدند. پورشه نیز به مطالعه روی اتومبیل های آمریکایی به منظور بالا بردن کیفیت این تولیدات پرداخت. هیتلر در سال ۱۹۳۸ شعبه جدیدی برای این کمپانی تاسیس کرد و این قسمت جدید از ماه اکتبر همان سال تولید اتومبیل های ارزان قیمت را برای افرادی که قدرت خرید اتومبیلهای گران قیمت را نداشتند آغاز کرد. اولین اتومبیل های این کمپانی KdF Wagen از محصولات قبل از جنگ است و از دیگر تولیدات قبل از جنگ می توان به مدل ۲۱۰KdF Wagen تاسیس کند. در دهه بعد این کمپانی به تقویت بازار های خود در آمریکا پرداخت و توانست نیمی از محصولات خود را به کشور آمریکا صادر كند.

این کمپانی در سال ۱۹۷۹ تعدادی معادل ۳۳۰ دستگاه اتومبیل تولید کرد. این کارخانه فروش خود در کشورهای خارجی را از دهه ۱۹۵۰ آغاز کرد که از این کشورها می توان به استرالیا، فرانسه و آمریکا اشاره نمود.در سال ۱۹۵۴ با تولید موتوری به حجم ۱۱۹۲cc اتومبیل Beetle را هم از لحاظ تجاری و هم از نظر مکانیکی بهبود بخشید. از مدل های دیگر می توان به مدل Karmann Ghina اشاره کرد که اتومبیلی کوپه و اسپورت بود. در سال ۱۹۶۱ تعداد ۱۵۰۰ دستگاه از مدل Beetle با حجم موتور ۱۴۹۳cc تولید شد. در ماه دسامبر سال ۱۹۶۱ تولیدات این کمپانی به پنج میلیون رسید و پس از آن دیگر تولیدات این کمپانی به کمتر از یک میلیون دستگاه اتومبیل سقوط پیدا نکرد. در طی دهه ۱۹۶۰ مدل های دیگر مانند TI و نیز مدل سالن ۴۱۱ به بازار عرضه شدند. از سال ۱۹۶۵ مدل هایی از تولیدات کمپانی Audi نیز ارایه می شد.

Nordhoff در ماه آوریل سال ۱۹۶۹ پس از بازنشستگی در گذشت و با تغییر مدیریت این کمپانی دچار مشکلات شدید شد که به مرور زمان موفق به حل آنها شد. در سال ۱۹۷۱ مدل K۷۰ ساخته شد و در سال ۱۹۷۲ این اتومبیل بهبود یافته و به مدل قویتر K۷۰ L تبدیل شد. تا این زمان کمپانی توانسته بود حدود ۱۵ میلیون دستگاه اتومبیل تولید کند که پیروزی بزرگی محسوب می شد. البته در ماه می سال ۱۹۸۱ تولید بیتل ۲۰ میلیونم در کشور مکزیک جشن گرفته شد. نسل بعدی اتومبیل های Volkswagen اتومبیل های دیفرانسیل جلوی Passat الهام گرفته از مدل Audi ۸۰ و محصول سال ۱۹۷۳ بودند. در سال ۱۹۷۴ نیز گلف به بازار عرضه شد. در مدل های اولیه این اتومبیل از موتور هایی به حجم ۱۰۹۳cc استفاده می شد و این مدل بسیار سریع به عنوان یکی از مدلهای هاچبک معروف جهان تولید گشت.

روی گلف های تولید شده در آمریکا نام Rabbit گذاشته شد. مدل هاچبک Polo با گیر باکسی ۳ دنده در سال ۱۹۷۵ تولید شد و مدل Getta نیز محصول سال ۱۹۷۹ بود. تولید گلف در آمریکا در شهرNew Stanton دنبال می شد. Golf Gti در سال ۱۹۷۶ تولید شد. همچنین این کمپانی با استفاده از موتور های دیزل در اتومبیل های گلف و Passat توانست قدرت آنها را به ۱۱۰hp برساند. در ماه ژوئن سال ۱۹۷۹ یک اتومبیل گلف تولید شد که با تولید آن کمپانی ساخت ۳۵ میلیونومین اتومبیل خود را جشن گرفت.سپس کمپانی امتیاز ساخت مدل های Passat و polo را به کمپانی SEAT در اسپانا واگذار كرد. همچنین در سال ۱۹۸۲ قرار دادی با دولت چین امضا کرد تا مدلی از Passat به نام Santana در چین تولید شود.

مدل Santana توسط کمپانی Nissan نیز تولید شد. اگر چه تولید اتومبیلهای اسپورت برای این کمپانی سود دهی نداشت اما این کمپانی برای رقابت با دیگر کارخانجات مجبور به تولید آنها بود. از این مدل ها می توان به اتومبیل ۱۶ سوپاپ Scirocco با سرعت ۲۰۹ کیلومتر در ساعت اشاره کرد. از سال ۱۹۸۵ موتورهای ۱۶ سوپاپ در اتومبیل Gti نیز مشاهده شد. همچنین مدل Golf Syncro محصول سال ۱۹۸۸ اتومبیلی دو دیفرانسیله بود. در سال ۱۹۸۹ VW مجهز به موتور چهار سیلندر ۱۶ سوپلپ به حجم ۱۸۰۰cc جایگزین Scirocco شد. این کمپانی در حال حاضر از کارخانجات بزرگ اتومبیل سازی جهان است و همه ساله اتومبیل های جدید آن مورد توجه همگان قرار می گیرد.

 

منبع: سایت آکاایران

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱