رسانه های اجتماعی فروش را بالا مي برند!

 

چالش بزرگی که صاحبان فروشگاه های اینترنتی با آن رو به رو هستند افزایش میزان ترافیک ورودی به سایت تجارت الکترونیکی آنها است. با توجه به افزایش روز افزون فروشگاه های اینترنتی انتخاب استراتژی رسانه های اجتماعی مناسب یکی از مزایای رقابتی است که کسب و کارهای اینترنتی امروز با آن مواجه هستند. آنچه در ادامه مي آيد، به شما كمك مي كند تا در اين مسير بهتر عمل كنيد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه شويد.

انتشار مداوم محتوا برای کمک به رشد برند

یکی از ساده ترین راه ها برای رشد رسانه های اجتماعی انتشار محتوای مداوم است. البته با توجه به این که مخاطبان شما از اقشار مختلفی هستند. بهتر است در ابتدا انواع مختلفی از محتوای مرتبط با زمینه ی کاری خود را منتشر کنید. سپس با توجه به بازخوردی که از آن ها می گیرید بهترین گزینه را انتخاب کنید و استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بر اساس آن شکل دهید. در نظر داشته باشید رسانه های اجتماعی علاوه بر وب سایت یک شرکت شامل شبکه های اجتماعی آن نیز است. بنابراین در صورتی که همواره در دسترس نیستید بهتر است از پست های زمانبندی شده استفاده کنید. این کار باعث می شود که رسانه های اجتماعی شما همیشه به روز باشد.

استفاده از تصاویر متناسب

با توجه به جذابیت محتوای بصری برای مخاطبان بهتر است از تصاویر مرتبطی در محتوای رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که نرخ تعامل با مشتری محتوای جذاب بصری چند برابر سایر انواع محتوا است. بنابراین استفاده از تصاویر متناسب و جذاب باید به عنوان یکی از مهمترین نکات در استراتژی رسانه های اجتماعی مد نظر قرار گیرد.

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که نرخ تعامل با مشتری محتوای جذاب بصری چند برابر سایر انواع محتوا است.

لینک کردن سایت به شبکه های اجتماعی

هر چند در نگاه اول شاید عجیب به نظر برسد اما لینک کردن سایت به شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی در موفقیت استراتژی رسانه های اجتماعی یک کسب و کار خواهد داشت. زیرا این کار سبب هدایت مخاطبان یک رسانه به رسانه ی دیگر می شود. به همین دلیل است که اکثر سایت های معروف دنیا آیکون لینک به شبکه های اجتماعی خود را در پایان هر پست از سایت خود قرار می دهند.

اجرای کمپین

اجرای کمپین های ساده راه حل مناسبی برای شناسایی مشتریان بالقوه است. برای اجرای چنین کمپین هایی کافی است با دریافت ایمیل یا شماره تلفن از مشتری اطلاعات مورد نیاز او در اختیارش قرار بگیرد. این کار می تواند مانند بازاریابی ویروسی عمل کرده و جامعه عظیمی از مشتریان بالقوه را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار دهد. برقراری ارتباط با این مشتریان مطابق با استراتژی رسانه های اجتماعی هنگام معرفی محصول می تواند بسیاری از این مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کرده و سبب افزایش فروش شود.

استفاده از نفوذ اجتماعی برای بازاریابی دهان به دهان

جالب است بدانید که نفوذ اجتماعی تاثیر به سزایی در پیشبرد بازاریابی دهان به دهان کسب و کارها دارد. بنابراین استفاده از نفوذ اجتماعی یکی از مهمترین مسائلی است که در استراتژی رسانه های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. معرفی محصول و انتقال تجربه ی استفاده از محصول مشتریان به سایر مخاطبان یکی پرکاربردترین مواردی است که در آن از نفوذ اجتماعی استفاده می شود. زیرا به اشتراک گذاری تجربه مشتریان سبب جلب اعتماد مشتریان می شود و نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی دهان به دهان کسب و کارها دارد.

معرفی محصول و انتقال تجربه ی استفاده از محصول مشتریان به سایر مخاطبان یکی پرکاربردترین مواردی است که در آن از نفوذ اجتماعی استفاده می شود. زیرا به اشتراک گذاری تجربه مشتریان سبب جلب اعتماد مشتریان می شود و نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی دهان به دهان کسب و کارها دارد.

تولید محتوای کوتاه یا میکرو

یکی از مهمترین مسائلی که در تولید محتوا باید مد نظر قرار گیرد کوتاه بودن آن است. زیرا در زندگی امروز مردم زمان زیادی برای مطالعه متن های طولانی ندارند. بنابراین هر چه محتوای تولید شده کوتاه و مختصر باشد احتمال مطالعه آن نیز بیشتر می شود. از سوی دیگر نیز رسانه های اجتماعی معمولا محدودیت کاراکتر دارند و تولید محتوای آن ها بهتر است مختصر و مفید باشد. زیرا در بسیاری از موارد مخاطبان با دیدن حجم مطالب جذاب نیز از مطالعه آن صرف نظر می کنند.

استفاده از عناوین و تصاویر جذاب در محتوای سایت

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که مخاطبان شما به محض ورود به سایت با عناوین و تصاویر شاخص مطالب مواجه می شوند. بنابراین بهتر است استفاده از تصاویر و عناوین جذاب را در اولویت استراتژی رسانه های اجتماعی خود قرار دهید تا سایت شما کاربر پسندانه تر باشد. چه بسا مطالبی که بسیار با ارزش هستند اما به دلیل عناوین و تصاویر عادی از آن ها چشم پوشی می شود.

آنچه تا کنون گفته شد تنها دریچه ی کوچکی از نکات مهمی است که در تدوین استراتژی رسانه های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. توجه داشته باشید که همه این موارد دست به دست هم می دهد تا یک کسب و کار بتواند با موفقیت استراتژی بازاریابی خود را پیش ببرد و میزان فروش خود را افزایش دهد.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱