تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی در شش گام

اگر در زمینه بازاریابی رسانه های اجتماعی فعالیت کرده باشید مطمئنا از اهمیت وجود تقویم محتوایی در رسانه های اجتماعی اطلاع دارید. زیرا استراتژی شبکه های اجتماعی نیز بر پایه همین تقویم محتوایی استوار است. بنابراین برای موفقیت در زمینه بازاریابی رسانه های اجتماعی لازم است که قبل از هر چیزی زمانبندی دقیقی برای کارهای مختلف خود در نظر بگیرید. زیرا در عصر ارتباطات اهمیت زمان بیش از پیش احساس می شود و همین موضوع نیز می تواند فرصتی برای تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی تلقی شود. با توجه به این که روند بازاریابی رسانه های اجتماعی در سال های اخیر به دلیل افزایش اثربخشی آن ها دچار تغییرات اساسی شده است. همراه شركت پگاه سيستم باشيد تا مهمترین روندهایی را که باعث تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی می شوند بررسی کنیم.

اهمیت استفاده از محتوای ویدیویی زنده

می توان گفت استفاده از محتوای ویدیویی زنده در سال های اخیر چندین برابر شده است. از این رو بسیاری از برندها و کسب و کارها به کمک محتوای ویدیویی زنده علاوه بر پیشبرد استراتژی بازاریابی خود، میزان تعامل با مخاطبان خود را نیز افزایش می دهند. به دلیل اهمیت محتوای ویدیویی زنده است که امروزه بیشتر رسانه های اجتماعی امکان به اشتراک گذاری آن را به اپلیکیشن های خود اضافه می کنند. در عصر امروز شبکه های اجتماعی توییتر، فیس بوک و اینستاگرام از جمله پر مخاطب ترین شبکه هایی هستند که با فراهم کردن امکان به اشتراک گذاری محتوای ویدیویی زنده تاثیر به سزایی بر استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی می گذارند و باعث تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی می شوند. زیرا با توجه به تعداد کاربران این شبکه های اجتماعی می توان گفت که محتوای ویدیویی می تواند میزان تعامل با کاربران را به حداکثر میزان ممکن برساند. ویدئوهای معرفی محصول و پرسش و پاسخ از مشتریان از جمله مهمترین مسائلی هستند که می توانند با تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی سبب جذب مشتری و افزایش فروش شوند.

استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان

امکان استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان یکی از عوامل موثر در تحول بازاریابی رسانه های اجتماعی است. زیرا استفاده از برنامه های پیام رسان با ایجاد ارتباط اثربخش امکان تعامل با مشتریان را چندین برابر می کند. پاسخگویی سریع به مشتریان و فراهم کردن بستری برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسش و پاسخ از آن ها از جمله مهمترین عواملی هستند که باعث ایجاد تحول در بازاریابی رسانه های اجتماعی شده اند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ابزارهایی مانند ایمیل نیز می تواند برقراری ارتباط با مشتریان را میسر کند. اما باید توجه داشته باشید که دسترس پذیری آسان ابزارهای پیام رسان می تواند نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی برندها داشته باشد.

افزایش تجارت الکترونیکی در رسانه های اجتماعی

امروزه با افزایش حضور مردم در شبکه های اجتماعی میزان فروش محصولات از طریق این شبکه ها چندین برابر شده است زیرا مردم عصر دیجیتال ترجیح می دهند در گشت و گذار روزانه خود در رسانه های اجتماعی بتوانند خریدهای دلخواه خود را انجام دهند. امکان پرداخت مبلغ به صورت اینترنتی و تحویل سریع نیز باعث شده است که شبکه های اجتماعی به یکی از ابزارهای قدرتمند تجارت الکترونیکی تبدیل شوند. نظرسنجی های انجام شده نیز حاکی از آن است که نسل جوان علاقه زیادی به خرید اینترنتی اقلام مورد نیاز خود نشان می دهند.

ظهور واقعیت مجازی در بازاریابی

در سال های اخیر واقعیت مجازی جایگاه ویژه ای را در پیش بینی بازار و پیشبرد استراتژی بازاریابی به خود اختصاص داده است. همانگونه که می دانید پیش بینی بازار تاثیر به سزایی در موفقیت استراتژی فروش و بازاریابی کسب و کارها دارد. بنابراین ظهور واقعیت مجازی در بازاریابی نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد تحول در بازاریابی رسانه های اجتماعی است.

تبلیغات موبایلی رسانه های اجتماعی

بی شک تبلیغات موبایلی بخش قابل توجهی از استراتژی شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده است. زیرا با ظهور گوشی های هوشمند بیشتر مردم روزانه ساعت ها از وقت خود را صرف فعالیت در شبکه های اجتماعی می کنند. بنابراین میزان مواجهه با تبلیغات موبایلی در شبکه های اجتماعی چندین برابر سایر انواع تبلیغات است. از این رو برندها می کوشند با بهبود تولید محتوای بصری جذاب و تبلیغات خلاق میزان اثربخشی تبلیغات موبایلی خود را چندین برابر کنند.

بهبود واسط کاربری شبکه های اجتماعی

طراحی واسط کاربری مشتری پسند یکی از عوامل افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی است. به عنوان مثال واسط کاربری ساده و عکس محور بودن اینستاگرام سبب چندین برابر شدن کاربران این رسانه اجتماعی شده است. اینستاگرام با افزودن استوری موفق شد که میزان کاربران فعال خود را تا حد زیادی افزایش دهد. زیرا بسیاری از کاربران تمایل دارند پست های کوتاهی از زندگی روزمره خود را با مخاطبان و دوستان خود به اشتراک بگذارند. همین امر به برندها نیز کمک می کند تا به از طریق به اشتراک گذاری اتفاقات روزمره تعامل موثرتری با کاربران و مخاطبان خود داشته باشند.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱