با چهار مرحله اصلی چرخه بازاریابی محتوایی آشنا شوید

 

چرخه بازاریابی محتوایی، شامل چهار مرحله مهم است که می بایست همواره در فرایند بازاریابی محتوایی خود در نظر بگیریم.

نقص در هریک از بخش های این چرخه ممکن است منجر به بی نتیجه ماندن تمام زحمات و فعالیت های ما شود و این جهت ضروری است که چرخه بازاریابی محتوایی را به خوبی درک و استفاده کنیم.

 

infografi62

 

۱- استراتژی بازاریابی محتوایی

طراحی استراتژی صحیح اولین کاری است که باید صورت بگیرد. منظور از استراتژی صحیح، کسب شناخت صحیح از کاربران و طراحی KPI است. هر پروژه ای که بدون هدف گذاری پیش برود، نتیجه ای مناسبی دریافت نخواهد کرد. مانند فردی که چشمانش را بسته  باشند، هرقدر هم که سرعتش زیاد باشد ممکن است مسیر اشتباهی را طی کند.

۲- تولید و مدیریت محتوا

بعد از طراحی استراتژی، می بایست محتوای مناسب آن تولید شود، جدول کیووردهای انتخابی طراحی شوند، صفحات فرود به درستی ایجاد شوند، داده ها بصری سازی شوند و محتوا روی وبلاگ درج شود.

۳- توزیع محتوا

محتوای تولید شده در مرحله دوم و بر اساس استراتژی مرحله اول نیاز به توزیع دارد. این توزیع از طریق شبکه های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی، سئوی فنی، لینک سازی، تبلیغات کلیکی و … صورت می گیرد.

۴- تحلیل و بررسی روند رشد محتوا

فعالیت بدون ارزیابی روند رشد بی فایده است. از گوگل آنالتکیز برای این کار استفاده کنید و مهم تر اینکه ابزارهای تحلیلی مخصوص خود را داشته باشید. میزان نرخ تبدیل در ایمیل، میزان درگیری کاربر در شبکه های اجتماعی، میزان بازدید و …همه و همه آماری هستند که می بایست بصورت دقیق رصد شوند.

 

 

منبع: تیم گراف

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱