تقویم هجری خورشیدی به ویندوز 10 افزوده شد!

سرانجام پس از سالها انتظار و شاید تاخیری طولانی، بیش از 100میلیون پارسی زبان جهان از امکان استفاده تقویم هجری خورشیدی در سیستم عامل جدید ویندوز مایکروسافت بهره‌مند شدند. بیشتر کاربران ایرانی برای استفاده از تقویم هجری خورشیدی، مجبور به استفاده از نرم افزار های جانبی بودند که گاه به دلیل استاندارد نبودن، مشکلاتی را برای سیستم عامل ایجاد می‌‍‌نمودند. با افزایش فشار کاربران ایرانی در سایت مایکروسافت این شرکت تقویم هجری خورشیدی را به ویندوز ۱۰ افزود. تقریبا ۲ ماه پیش بود که حضور فعال و چشمگیر ایرانیان در بخش پیشنهادات و در خواست های کاربران برای ویندوز ۱۰ یا همان صدای کاربران (User Voice) مایکروسافت ، سرو صدای بسیاری بپاکرد. تا حدی که وب سایت معتبر Theverge هم درخواست ایرانی ها مبنی بر افزودن تقویم فارسی به ویندوز را به عنوان یکی از پرطرفدارترین پیشنهادها معرفی کرد.با اینکه ابهامات و شایعات بسیاری درباره واکنش مایکروسافت به درخواست های کاربران ایرانی در فضای مجازی منتشر شد اما اکنون مایکروسافت به یکی از خواسته های ایرانی ها پاسخ مثبت داده و اعلام کرده که تقویم هجری خورشیدی را به ویندوز خواهد آورد.

آقای Ning Jin-Grisaff ( یکی از مدیران مایکروسافت ) در پاسخ به درخواست افزودن تقویم فارسی به ویندوز گفته :

   “خوشحالیم به اطلاع شما برسانیم که پشتیبانی از تقویم فارسی (هجری خورشیدی) در آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ صورت می‌پذیرد. از همه‌ی نظرات و بازخوردهای شما برای کمک کردن به شکل دادن آینده‌ی ویندوز سپاسگزاریم.”

یکی از سیاست‌های جدید شرکت مایکروسافت برای ویندوز ۱۰، سایتی است که جمع‌آوری و بررسی نظرات کاربران را بر عهده دارد. مایکروسافت این سیاست را در راستای عدم تکرار اشتباهات مرتکب شده در عرضه‌ی ویندوز ۸ اتخاذ کرده است. نسخه‌ی قبلی سیستم عامل ویندوز یعنی ۸ و ۸.۱ با مشکلات متعددی از جمله عدم تطبیق با سلیقه‌ی کاربران مواجه شد. از این رو مایکروسافت قصد دارد از تکرار این موضوع در نسخه‌ی ۱۰ این سیستم عامل جلوگیری کند.

منبع: مایکروسافت

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱