آزادی اطلاعات فساد را مهار می کند.

محمود واعظی: مهم‌ترین اصل در مقابله با فساد، ایجاد نظام اداری شفاف ودولت پاسخگو و در دسترس است. توسعه دولت الکترونیکی به عنوان اقدامی مؤثر و پیشگیرانه در مقابله با فساد، از مهم‌ترین مأموریت‌های وزارت ارتباطات است. اگر مردم دسترسی به فرآیند انجام کار در دولت داشته باشند و نیز رابطه مردم با دولت، الکترونیک شود، زمینه فسادها از بین می‌رود.

 

“توجه به این نکته ضروری است که لازمه مقابله با فساد، تحقق حق دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و خدمات دولت است که این مساله تنها با فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک ممکن می‌شود. اگر مردم دسترسی به رویه‌ها و فرایندهای انجام کار در دولت داشته باشند و نیز رابطه مردم با دولت، الکترونیک شود زمینه سوء رفتار و فسادهای اداری از بین می‌رود.”

این بخشی از اظهارات صریح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با “ایران”  است. در گرماگرم بحث مبارزه با فساد و روزی که گزارش مدیران اقتصادی دولت از پرونده سوءاستفاده‌های مالی، نگاه افکار عمومی را جلب کرده است سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، برای آگاهی از جزییات روش‌هایی که وزارت آی سی تی در راستای کاهش فساد اداری در پیش گرفته است، گفت‌و‌گویی با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام داده است که مشروح این مصاحبه را می توانید در سایت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مطالعه کنید.

 

منبع: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱