9 فناوری که جهان را در تغییر خواهد داد

مؤسسه فناوری ماساچوست اخیرا فهرستی از فناوری‌ها را معرفی کرده که در سال 2013 می‌توانند جهان را تغییر دهند. این موسسه هر سال 10 مورد از فناوری‌هایی که می‌توانند جهان را تغییر دهند، معرفی کرده و در فهرست امسال بر پیشرفت‌های چشمگیری تمرکز داشته که به انسانها راه جدیدی را برای استفاده از فناوری ارائه کرده‌اند. اين فناوري ها بدون شك، به بازار كسب و كار و خريد و فروش نيز كشيده مي شوند و مزيت رقابتي براي شركت هاي كوچك و بزرگ ايجاد ميكنند.
 

رسانه‌های اجتماعی موقت
 

در حالی که رسانه ‌های اجتماعی شیوه تعامل انسانها را به شدت تغییر داده ‌اند، بسیاری از سایت‌ های اجتماعی مانند توئیتر از مشکلاتی در بخش حریم خصوصی و در دسترس بودن اطلاعات برخوردارند. رسانه ‌های اجتماعی موقت مانند Snapchat به کاربران اجازه می ‌دهد تا تصاویری را ارسال کنند که پس از یک دوره مشخص از بین می‌ روند. این بسترهای جدید به کاربران اجازه خواهند داد تا با یکدیگر تعامل داشته و در عین حال این تعاملات را در جهان منتشر نکنند.
 

نیروی خورشیدی فوق کارآمد2013
 

جستجو برای شکلهای جایگزین عملی انرژی برای دهه‌ ها ادامه داشته است. این در حالیست که انرژی خورشیدی فوق کارآمد، به واقعیت استفاده از شکل‌ های انرژی جایگزین نزدیکتر شده است. این دستاوردها بویژه به انرژی خورشیدی اجازه می ‌دهد تا با سوختهای فسیلی به رقابت بپردازد.
 

ساعتهای هوشمند
 

محبوبیت فزاینده تلفنهای همراه هوشمند شیوه دستیابی و استفاده افراد به اطلاعات را تغییر داده است. ساعتهای هوشمند اکنون با جمع‌آوری اطلاعات از گوشی ‌های هوشمند و نمایش آنها بر روی یک ساعت تعاملی در حال نزدیکتر شدن به دنیای واقعیت هستند. برخی از تولیدکنندگان این محصول عبارتند ازپبل، سان، موتورولا و متاواچ.
 

پیشرفتهای رباتیک
 

پیشرفتها در فناوری رباتیک ازامکان تاثیرگذاری چشمگیر بر محل کار نیز برخوردارند. یک فناوری جدید که خلاقیت را در محل کار هدایت کرده، فناوری باکستر شرکت Rethink Robotics است. این فناوری با اعمال فناوری ایمنتر و یک نرم‌افزار شناسایی چهره به رباتها و کارکنان انسانی کمک می‌کند تا در کنار یکدیگر با امنیت بیشتری کار کنند.
 

ساخت افزودنی‌ ها
 

یکی از محبوبترین گرایشهای سال گذشته ساخت و عمومیت بخشیدن به چاپگرهای سه بعدی بود. شرکتها اکنون در حال بهره ‌برداری از این چاپگرها برای ساخت چند لایه ماده برای محصول کاملا کارآمد یا بخشی از آن هستند. اخیرا شرکت جنرال الکتریک برای هواپیماهای جدید با استفاده از چاپگر سه بعدی نازل سوخت تولید می ‌کند.
 

یادگیری عمیق
 

با مقادیر زیادی از قدرت محاسباتی، دستگاهها اکنون می‌ توانند اجسام را شناسایی کرده و کلام را فورا ترجمه کنند؛ این یعنی، هوش مصنوعی بالاخره هوشمند می ‌شود!
 

کاشتهای حافظه
 

یک دانشمند عصب ‌شناس تک ‌رو بر این باور است که توانسته معمای شکل‌گیری حافظه ‌های طولانی‌ مدت را رمزگشایی کند. تئودور برگر از دانشگاه جنوب کالیفرنیا بیش از دو دهه بر روی تراشه ‌هایی که حافظه را برای حدود یک دقیقه بازیابی می ‌کند، کار کرده و اکنون قصد دارد این فناوری را برای حافظه بلندمدت مورد استفاده قرار دهد.
 

اطلاعات بزرگ از تلفنهای ارزان
 

جمع ‌آوری و بررسی اطلاعات از تلفنهای همراه ساده می‌ تواند بینشهای شگفت‌انگیزی در مورد حرکت و رفتار افراد و حتی درک بهتر از چگونگی انتشار بیماریها را ارائه کند.
 

ابرشبکه‌های برق
 

یک مدارشکن پرقدرت می‌ تواند در نهایت شبکه ‌های برق جریان مستقیم را عملی کند. خطوط برق جریان مستقیم پرقدرت می‌ توانند بطور موثری برق را در مسافتهای هزاران کیلومتری و در زیر آب منتقل کنند که عملکرد بهتری از خطوط جریان متناوب مورد استفاده کنونی ارائه می ‌کنند. اما تاکنون جریان مستقیم برق تنها برای انتقال نقطه به نقطه قابل استفاده بوده است. اکنون یک شرکت سوئیسی با ساخت یک مدارشکن، جریان مستقیم ولتاژ بالا ساخته که بخشهایی از شبکه را که دارای مشکل بوده، قطع می‌ کند تا بقیه شبکه کار خود را ادامه دهد.
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱