8 مزیت فروش اینترنتی و طراحی سایت های تجارت الکترونیکی

در هر زمینه ای که فعالیت کنید مطمئنا به دنبال یافتن راهی برای افزایش میزان فروش، کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش حاشیه سود خود هستید. با توجه به این که اینترنت یک بستر قوی برای توسعه کسب و کارهایی است که به صورت آنلاین فعالیت های خود را پیش می برند. و همچنین تعداد کاربران اینترنت و خرید اینترنتی به سرعت در حال افزایش است. بنابراین می توان گفت که فروش اینترنتی و طراحی سایت های تجارت الکترونیکی به یکی از داغ ترین مباحث کسب و کارها تبدیل شده اند. از این رو استفاده از تکنیک های فروش و بازاریابی آنلاین نیز در حال افزایش است. در ادامه این مطلب با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر درباره مزایای کلیدی فروش اینترنتی و طراحی سایت های تجارت الکترونیک در عصر بازاریابی دیجیتال بدانيد.

هزینه های اجرایی و عملیاتی کمتر از کسب و کارهای آفلاین

همانگونه که می دانید هزینه راه اندازی یک سایت تجارت الکترونیک به مراتب پایین تر از آغاز یک کسب و کار آفلاین است. با توجه به این موضوع که کل سیستم فروش کسب و کار شما آنلاین است از این رو هزینه های جاری به شدت کاهش می یابند. یعنی هزینه هایی مانند اجاره، حقوق و دستمزد نیروهای خدماتی، هزینه آب و برق و سیستم گرمایشی و … دیگر جایگاهی در کسب و کار شما نخواهند داشت. از این رو سرمایه پس انداز شده می تواند برای توسعه سایت و محصولات مورد استفاده قرار گیرد. همچنین سایت های تجارت الکترونیک با پیشنهاد محصولات مرتبط به مشتریان میزان فروش اینترنتی را تا حد زیادی افزایش می دهند.

از بین رفت محدودیت جغرافیایی با پیدایش سایت های تجارت الکترونیکی

پیدایش سایت های تجارت الکترونیک محدودیت های جغرافیایی موجود در کسب و کارها را از میان برداشته است. زیرا مدیریت یک سایت تجارت الکترونیکی از هر نقطه دنیا امکان پذیر است. در حقیقت می توان گفت با دسترسی به ایمیل، تلفن، اینترنت و لپ تاپ در هر جای کره زمین هم که باشید می توانید کسب و کار تجارت الکترونیکی خود را با موفقیت انجام دهید.

افزایش مقیاس پذیری

تحلیل داده های به دست آمده از سایت های تجارت الکترونیک می توانند اطلاعات جامعی را در مورد میزان فروش یک محصول در اختیار ما قرار دهند. از این رو با تحلیل این داده ها می توان در مورد سرمایه گذاری بر روی محصولات مختلف و میزان محبوبیت آنها در میان اقشار مختلف جامعه اطلاعاتی را به دست آورد. این اطلاعات همچنین می توانند منبه مناسبی برای افزایش فروش اینترنتی فصلی باشند. داده های به دست آمده از سایت ها می توانند کمک زیادی به رتبه بندی و دسته بندی محصولات یک کسب و کار داشته باشند.

فروش اینترنتی

تحلیل داده های به دست آمده از سایت های تجارت الکترونیک می توانند اطلاعات جامعی را در مورد میزان فروش یک محصول در اختیار ما قرار دهند. از این رو با تحلیل این داده ها می توان در مورد سرمایه گذاری بر روی محصولات مختلف و میزان محبوبیت آن ها در میان اقشار مختلف جامعه نیز اطلاعاتی را به دست آورد.

از بین بردن محدودیت زمانی

یکی دیگر مزایایی که کسب و کارهای اینترنتی را از کسب و کارهای آفلاین برتر می کند از بین رفتن محدودیت زمانی است. زیرا زمانی که کسب و کار شما در بستر اینترنت فعالیت می کند مشتریان در هر زمان که بخواهند می توانند با مراجعه به سایت شما کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند. در حقیقت می توان گفت با توجه به محدودیت زمانی عصر حاضر، توسعه کسب و کارهای تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی با تسهیل فرآیند خرید برای کاربران میزان رضایتمندی مشتریان را افزایش می دهد. استفاده از روش های مختلف بازاریابی دیجیتال و افزایش نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل نیز یکی دیگر از مزایای رشد فروش اینترنتی و افزایش تعداد سایت های تجارت الکترونیک است.

قابل اندازه گیری بودن نسبت به سایر روش های فروش

هر چند روش های مختلفی برای پیش بینی بازار و افزایش میزان فروش محصولات هر کسب و کاری وجود دارد. اما تحلیل بزرگ داده های به دست آمده از سایت های تجارت الکترونیکی و شبکه های اجتماعی نیز منبع فوق العاده ای برای پیش بینی بازار و میزان فروش اینترنتی هستند. از این رو کسب و کارهای نوپا می توانند به کمک این تحلیل ها بهترین محصولات و روش های بازاریابی و تبلیغات را شناسایی کنند. همین امر نیز تا میزان زیادی هزینه های بازاریابی و تبلیغاتی کسب و کارهای تجارت الکترونیک را کاهش می دهد و سبب افزایش حاشیه سود آن ها می شود. توجه مداوم به سئوی سایت و تحلیل گوگل آنالیتیکس نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی میزان فروش اینترنتی کسب و کارها داشته باشد.

صرفه جویی در زمان

یکی دیگر از مزایایی که کسب و کارهای الکترونیکی و فروش اینترنتی را از سایر موارد متمایز می کند صرفه جویی در زمان است. در حقیقت پس از اتمام یک سایت تجارت الکترونیک و راه اندازی پرداخت الکترونیکی آن، کار فرآیند فروش اینترنتی به پایان می رسد. هر چند در طی فرآیند بهبود و توسعه سایت تغییراتی در آن ها اعمال می شود ولی کلیت سایت بدون تغییر باقی می ماند. از این رو صاحبان کسب و کارهای اینترنتی زمان زیادی برای توسعه و طراحی محصولات جدید خود دارند. یعنی می توانند هر یک از محصولات را از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و بهترین و پرفروش ترین آن ها را انتخاب کنند. بنابریان می توان گفت که صرفه جویی در زمان و جذب مشتری های جدید یکی از مزایای مهم کسب و کارهایی است که در زمینه تجارت الکترونیکی فعالیت دارند.

افزایش حاشیه سود و گردش وجوه نقد

می توان گفت یکی از مهمترین عواملی که کسب و کارهای اینترنتی را از کسب و کارهای سنتی متمایز می کند نقدینگی بالای آن است. زیرا امکان خرید نسیه در کسب و کار اینترنتی وجود ندارد و زمانی خرید مشتری تکمیل می شود که تمام مبلغ سفارش خود را پرداخت کرده باشد. بنابراین فروش اینترنتی با افزایش میزان گردش وجوه نقد در کسب و کار فرصت های جدید و مختلفی را در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار می دهد. همین افزایش نقدینگی نیز می تواند عامل موثری در افزایش حاشیه سود باشد.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱