5 قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی + اینفوگرافیک

 

5 قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

درک صحیح از شبکه های اجتماعی و بهره برداری از ظرفیت های آنها از اهمیت بسیار زیادی برای شرکت ها و برندهای تجاری برخوردار بوده و امروزه بسیاری از کسب و کارها افرادی را که دارای تخصص در حوزه فعالیت در شبکه های اجتماعی هستند استخدام می کنند تا حضوری جدی و حرفه ای در این شبکه ها داشته و ضمن برقراری ارتباط با مشتریان، از طریق تولید محتوای ارزشمند و به اشتراک گذاشتن آن بر تعداد مخاطبان خود بیفزایند.


1- تاثیرگذاری بر دیگران
 

استفاده از افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی که دنبال کنندگان زیادی داشته و به محصولات و خدمات شما علاقه مندند، می تواند منجر به افزایش قابل توجه تعداد مخاطبان تان شده و در بلند مدت منجر به افزایش چشمگیر مشتریان شما خواهد شد. بنابراین در نخستین فرصت با این افراد ارتباط برقرار و همکاری خود را آغاز کنید.
چنانچه مطالب تولید شده توسط شما جذاب و ارزشمند باشد، در آن صورت شاهد خواهید بود که این افراد تاثیرگذار مطالب و اطلاعات ارائه شده توسط شما را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.


2- اهمیت ارزش های کسب و کار
 

چنانچه شما زمان زیادی را صرف حضور در شبکه های اجتماعی و تبلیغ محصولات و خدمات تان کنید به مرور دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد، چرا که آنها دیگر حاضر به شنیدن و دیدن تبلیغات تکراری و متعدد شما نیستند، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی آن است که از میزان تبلیغات خود کاسته و موضوعات ارزشمندی را برای گفت وگو با مشتریان و مخاطبان خود انتخاب کنید.
مشارکت کاربران مشهور و تاثیرگذار در گفت وگوهای شما و مخاطبان تان می تواند گفت وگوی شما را ارزشمندتر کرده و افراد بیشتری را به شرکت در بحث تشویق کند.


3- حفظ ارتباط با افراد
 

زمانی که افراد به صورت شخصی به شما مراجعه می کنند معمولا به آنها توجه کرده و با آنها گفت وگو می کنید، بهتر است هنگامی که این اتفاق به صورت آنلاین رخ می دهد نیز همین رویه را داشته و افراد را از خود نرانید.ایجاد ارتباطات آنلاین یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در فرآیند بازاریابی شبکه های اجتماعی است، بنابراین هرگز از اهمیت ارتباط با افراد در فضای آنلاین غافل نشده و چنانچه کاربران شبکه های اجتماعی به شما مراجعه کردند با گشاده رویی با آنان صحبت کرده و سوالات شان را بدون پاسخ نگذارید.

4- در دسترس بودن
 

بعد از انتشار مطالب خود در شبکه های اجتماعی ناگهان ناپدید نشوید و همواره در دسترس کاربران و مخاطبان خود باشید. معنای این جمله آن است که شما باید به صورت مداوم به تولید محتوا پرداخته و آن را با مشتریان و مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و در گفت وگوها به صورت فعال و سازنده مشارکت داشته باشید.
مخاطبان و دنبال کنندگان آنلاین شما در صورتی که متوجه غیبت طولانی مدت شما شوند در جایگزین کردن شما با سایر برندها تردید نخواهند کرد. بنابراین در چنین شرایطی حضور فعال و در دسترس بودن از جمله نکات مهمی است که می تواند منجر به موفقیت شما در زمینه بازاریابی در شبکه های اجتماعی شود.


5- عمل متقابل
 

شما نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید که مطالب شما را به اشتراک گذاشته و در ارتباط با آن به بحث و تبادل نظر بپردازند، در حالی که شما متقابلا محتوای تولید شده توسط آنها را به اشتراک نمی گذارید. این به معنای آن است که شما باید بخشی از زمانی را که در شبکه های اجتماعی مشغول فعالیت هستید، به انتشار و اظهارنظر درباره مطالب و محتوای تولید شده توسط دیگران بپردازید.
 

منبع: فرصت امروز

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱