5 روش برای افزایش فروش آنلاین را بدانید +اینفوگرافی

 

امروزه تجارت آنلاین اهمیت فزاینده ای یافته و بسیاری از شرکت ها، محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به فروش می رسانند.

در اين مقاله به بررسی روش های افزایش فروش آنلاین می پردازیم و می آموزیم که با استفاده از آزمون و خطا، بهترین راه ممکن برای افزایش فروش محصولات خود را بیابیم. در اینجا 5 آزمون مختلف را که می توان برای سنجیدن راه های مختلف افزایش فروش به کار گرفت، ارائه می دهیم.

از ارزش های اصلی در شرکت من، «آزمودن همه چیز و فرض نگرفتن هیچ چیز» است. زیرا پس از سال ها فعالیت در اینترنت می دانیم که نمی توان گفت کدام استراتژی یا جهت گیری، بهترین نتیجه را به دنبال دارد، مگر آنکه آن را آزمایش کرده باشیم. این قاعده حتی برای استراتژی های درخشان هم صادق است، زیرا همواره جایی برای پیشرفت وجود دارد.

طبق اصلی اساسی، تنها راه کشف این که چه چیزی در وب سایت شما کار می کند و چه چیزی کار نمی کند، آزمایش است و این بهترین راه افزایش فروش به صورت تصاعدی است. اگر دل به دریا زده و تنها یکی از آزمون های زیر را اجرا کنید، متوجه می شوید که این مسئله تا چه حد درست است، به ویژه زمانی که شاهد بهبود چشمگیری در جمع کل درآمد خود باشید.

 

5 روش برای افزایش فروش آنلاین را بدانید +اینفوگرافی

 

آزمون ۱: در صفحه اصلی سایت، تنها یک محصول یا خدمت را ارائه دهید

آیا در وب سایت خود چند محصول یا خدمت را به فروش می رسانید؟ اگر چنین است، به شدت به شما توصیه می کنم که آزمایش کنید که آیا این شیوه، بهترین استراتژی برای شما هست یا خیر. ما دریافته ایم که همواره ارائه محصولات کمتر در یک محل، و استفاده از متن های بیشتر در توصیف آن محصولات، موجب افزایش فروش می شود.

در اینجا تمرکز مهم تر از هر چیزی است. به جای تلاش برای راضی کردن تمام کسانی که از سایت شما بازدید می کنند، و ارائه تعداد زیادی از محصولاتی که توضیح بسیار اندکی برای هر کدام از آنها آمده است، اگر تنها یک محصول یا یک مجموعه از محصولات مرتبط را ارائه دهید، در حقیقت بر مجموعه ای مهم و کلیدی از مزایا تمرکز کرده و به تمام پرسش ها و تردیدهای احتمالی بازدیدکنندگان در مورد محصول خود پاسخ می دهید. البته نیازی نیست که فروش سایر محصولات را متوقف کنید. همواره می توانید این محصولات را از طریق صفحات دیگر یا با استفاده از پیشنهادات بعدی (follow-up) به مشتریان خود ارائه دهید.

البته بهترین راه برای اطمینان از موثر بودن این استراتژی برای مخاطبان هدف ما، آزمودن آن است. برای محصول اصلی خود نامه فروش (sales letter) بنویسید و آن را در صفحه اصلی سایت قرار دهید. سپس این آزمون را به مدت یک یا دو هفته اجرا کنید تا مشخص شود که آیا موجب افزایش فروش شما می شود یا خیر.

آزمون ۲: تغییر مکان پیشنهاد دریافت خبرنامه، برای جذب تعداد بیشتری مشترک وفادار

پیشنهاد دریافت خبرنامه (opt-in offer)، ابزاری است برای جمع آوری آدرس ایمیل مشتریان و ایجاد فهرست ایمیلی که به شما امکان می دهد تا به طور منظم با مشترکان خود در تماس باشید، حس اعتماد و وفاداری را در آنها ایجاد کنید و محصولات و خدمات خود را به آنها بفروشید.

ولی آیا می دانستید محلی که پیشنهاد opt-in را در آن نمایش می دهید، تاثیر بسیار زیادی بر تعداد مشترکین جمع آوری شده دارد؟

در صورتی که از یک نامه فروش طولانی استفاده نمی کنید، پیشنهاد opt-in خود را در برجسته ترین جای ممکن در صفحه اصلی سایت قرار دهید. اغلب بازدیدکنندگان در نگاه اول، قسمت بالا و سمت چپ صفحه را مشاهده می کنند. دست کم، پیشنهاد opt-in خود را «ناحیه بالای» صفحه اصلی سایت قرار دهید، یعنی جایی در صفحه که بازدیدکننده همان ابتدا و پیش از اسکرول کردن به پایین صفحه مشاهده می کند.

در صورت طولانی بودن نامه فروش، باید پیشنهاد opt-in را در «صفحه» دوم متن قرار دهید، و پیش از قرار دادن آن، ابتدا توجه بازدیدکنندگان را با شناسایی مشکل شان جلب کنید و با تحت تاثیر قرار دادن آنها توسط اعتبارنامه ها، تجربیات و رضایت نامه های درخشانِ مشتریان خشنود، اعتبار خود را تثبیت نمایید.

می توانید پیشنهاد opt-in را در تمام صفحات سایت قرار دهید تا همیشه برای بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده باشد و یا آن را در «تبلیغات شناور» (hover ad) قرار دهید. با فراهم کردن فرصت های بیشتر برای ثبت نام کاربران در سیستم اطلاع رسانی ایمیلی، مشترکان بیشتری به دست خواهید آورد. این روش را امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید.

آزمون ۳: افزایش تاثیر تبلیغات با استفاده از تبلیغات شناور

بدون شک همه شما با پاپ آپ آشنا هستید. همان پنجره های کوچکی که پیشنهادی ویژه یا اطلاعات دیگری را نمایش می دهند و گاهی، زمانی که از وب سایتی بازدید می کنید، ناگهان پدیدار می شوند. پاپ آپ سال ها ابزار بسیار مفیدی در بازاریابی آنلاین بوده است. اما به دلیل اینکه درصدی از کاربران اینترنت از آن بیزارند، گوگل، AOL، نت اسکیپ و سایرین، نرم افزارهای مسدودکننده پاپ آپ را برای مقابله با آن ایجاد کرده اند.

کاربران اینترنت باید انتخاب کنند که آیا تمایلی به مشاهده پاپ آپ دارند یا خیر. ولی بیشتر این نرم افزارها به صورت خودکار پاپ آپ ها را مسدود می کنند، و بازدیدکنندگان سایت از مشاهده اطلاعات مفیدی که ممکن است به سود آنها باشد محروم می شوند.

البته این مربوط به پیش از کشف فناوری بسیار چشمگیری بود که به شما امکان می دهد تا از تبلیغاتی استفاده کنید که مانند پاپ آپ عمل می کنند ولی پاپ آپ نیستند و به همین دلیل مسدود نمی شود. این فناوری تبلیغات شناور نام دارد، و ارزش امتحان کردن در سایت را دارد.

در حقیقت، زمانی که استفاده از تبلیغ شناور در سایت خود را امتحان کردیم، فروش سایت به میزان ۱۶۲ درصد افزایش یافت! این تبلیغات کارآمد هستند زیرا اطلاعات مهمی مانند پیشنهاد عضویت در خبرنامه یا پیشنهاد فروش ویژه در زمانی محدود را درست در مقابل دید بازدیدکنندگان هدف شما قرار می دهند.

می توانید پیشنهاد عضویت در خبرنامه را در تبلیغ شناور قرار دهید و مشاهده کنید که آیا این کار موجب افزایش تعداد مشترکین می شود یا خیر. زمانی که از این روش استفاده کردیم، تعداد افرادی که در خبرنامه ما عضو شدند ۸۶ درصد افزایش یافت. همچنین می توانید آزمایش کنید که چه تعداد بازدیدکننده، بر روی تبلیغ شناور مربوط به صفحه پیشنهاد ویژه ای در سایت شما کلیک می کنند و چه تعدادی از طریق لینکی معمولی که در صفحه اصلی سایت قرار گرفته، به صفحه پیشنهاد ویژه وارد می شوند.

آزمون ۴: مزایای مختلفی را در عنوان مطلب بیان کنید

عنوان مطلب، تاثیر بسیار زیادی بر فروش شما دارد. در بیشتر موارد، این بخش نخستین قسمت سایت است که بازدیدکنندگان آن را مشاهده می کنند، بنابراین باید توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده و آنها را تحریک کند تا نامه فروش شما را بخوانند.

عنوان موفق، عنوانی است که بر مشکلی که مخاطبان هدف شما با آن روبه رو هستند تاکید می کند و مزیت اصلی محصول یا خدمات شما را که موجب برطرف شدن آن مشکل می شود، بیان می کند. در اینجا نمونه ای را آورده ایم که نشان می دهد چگونه می توان عنوان را برای به حداکثر رساندن تاثیر بر بازدیدکننده، تغییر داد.

یکی از مشتریان ما از این عنوان در سایت خود استفاده می کرد: «Box4Blox – جعبه شگفت انگیز نگهداری اسباب بازی لگو.» این عنوان به شما می گوید که محصول چیست، ولی نمی گوید که چه کاری برای شما انجام می دهد. این عنوان موجب نمی شود بازدیدکننده دلیلی برای ادامه خواندن داشته باشد.

حالا عنوان قبلی را با این عنوان مقایسه کنید: «سرانجام رازی را کشف کنید که موجب شده بیش از ۵۰ هزار کودکِ عاشق لگو در جهان، واقعا از مرتب کردن اتاق شان لذت ببرند!» این عنوان، مزیت مهمی را برای محصول مطرح کرده و راه حل مشکلی را بیان می کند که در اینجا، تشویق کودکان به مرتب کردن وسایل شان و لذت بردن از این کار است.

آزمون ۵: در متن خود مشکلی را طرح کرده و نشان دهید چگونه می توانید آن را حل کنید

در چند پاراگراف اول نمایش داده شده در صفحه اصلی سایت، باید با جزئیات بیشتر، در مورد مشکل معرفی شده در عنوان توضیح دهید و به مخاطبان خود نشان دهید که با آنها حس مشترکی دارید (تنها زمانی که مخاطبان حس کنند شما مشکل آنها را درک می کنید، احساس اطمینان می کنند که می توانید آن مشکل را حل کنید).

پس از مطرح کردن مشکل، می توانید محصول یا خدمات خود را به عنوان راه حل آن مشکل معرفی كنيد. با تاکید بر اینکه محصول یا خدمات شما دقیقا چگونه مشکل خوانندگان را حل می کند، افزایش در فروش را تضمین خواهید كرد.

 

 

منبع: سایت چطور

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱