۵ دلیل برای به کار بردن نام افراد در عنوان ایمیل

 

آیا کتاب «آیین دوست یابی» دیل کارنگی را خوانده اید؟ این کتاب یکی از بهترین کتاب ها در زمینه برقراری ارتباط با افراد و روش های یافتن دوست است. در این کتاب دیل کارنگی می گوید که نام فرد برای هر کس مهم ترین و زیباترین صدایی است که می تواند بشنود، بنابراین نام افراد را به خاطر بسپارید و آنها را با نام شان خطاب کنید.

آیا این موضوع می تواند در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ نیز مورد استفاده قرار گیرد؟ تحقیقات نشان داده است که بله. به کار بردن نام افراد در عنوان ایمیل یک تکنیک خوب برای شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ است.

در این مقاله به نقل ازlearn-marketing ، پنج دلیل برای به کار بردن نام افراد در عنوان ایمیل را ذکر می کنیم.

1- افزایش نرخ باز شدن ایمیل ها

وب سایت Retention Science با بررسی ۲۶۰میلیون ایمیل و ۵۴۰ کمپین بازاریابی ایمیلی به این نتیجه رسید که شخصی سازی نرخ باز شدن ایمیل ها(OpenRate) را افزایش می دهد.

ایمیل هایی که در بخش عنوان آنها، نام دریافت کننده ذکر شده است، ۱۶.۵درصد نرخ بازشدن بیشتری داشتند.

میزان افزایش در نرخ باز شدن ایمیل بسته به صنعت متفاوت است. بیشترین افزایش نرخ باز شدن ایمیل پس از شخصی سازی، مربوط به شرکت های مسافرتی و گردشگری بوده است. (نرخ باز شدن ایمیل در حالت شخصی سازی ۲۸.۵ درصد بوده است و در حالت معمول ۱۷.۳درصد)

2- افزایش نرخ کلیک ایمیل ها

در تحقیق دیگری مشخص شد که استفاده از نام افراد در عنوان ایمیل هم باعث افزایش نرخ بازشدن و هم باعث افزایش نرخ کلیک می شود.

در این تحقیق مشخص شد که ایمیل های شخصی سازی شده، ۵/۱۳درصد دارای نرخ باز شدن بیشتر و ۱۷/۳۶ درصد نرخ کلیک بیشتری دارند.

3- اسپم به نظر نمی رسید

زمانی که شما از نام افراد در عنوان ایمیل خود استفاده می کنید، نشان می دهید که آنها را می شناسید و آنها خودشان با علاقه و تمایل آدرس ایمیل شان را در اختیار شما قرار داده اند. استفاده از این روش شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ باعث می شود که در ذهن مخاطب به عنوان اسپم جای نگیرید.

خیلی از اوقات ممکن است افراد فراموش کنند که ایمیل خود را در سایتی وارد کرده اند و اگر شما این موضوع را به آنها یادآوری نکنید، این احتمال وجود دارد که به عنوان اسپمر و ارسال کننده اسپم شناخته شوید.

یک لحظه به این موضوع فکر کنید که این اتفاق چه قدر بد است!

فردی با تمایل آدرس ایمیل خود را در سایت شما ثبت کرده ولی اسم شما را فراموش کرده است و به خاطر ندارد. با ارسال ایمیل از سمت شما، فرد فکر می کند که شما و شرکت تان بدون اجازه و به صورت اسپم ایمیل ارسال می کنید.

بنابراین برند شما در ذهن او به عنوان یک اسپمر ثبت خواهد شد و خیلی بعید است که او از مجموعه شما خریدی انجام دهد. برای جلوگیری از این مشکل، حتما از عنوان اسم فرد در ایمیل خود استفاده کنید. حداقل برای چندین ایمیل اول ارسالی، نام افراد را به کار برید تا اسم مجموعه و سایت شما در ذهنش ثبت شود.

(اگر می خواهید بدانید که چطور می توان پس از عضویت افراد، چندین ایمیل مشخص را به صورت خودکار و زمانبندی شده برای شان ارسال کرد، پیشنهاد می کنم «آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت» را ببینید. در این  آموزش تصویری به صورت قدم به قدم فرآیند انجام این کار را به شما نشان می دهیم.)

4- امکان خرید بیشتر در ایمیل های شخصی سازی شده

 نظرسنجی انجام شده در سایت digitalcommerce360  نشان داد که ۷۷درصد از افراد به خرید از برندی که ایمیل هایش شخصی سازی شده باشد تمایل بیشتری دارند. بنابراین با شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ و قرار دادن نام افراد در عنوان ایمیل می توانید احتمال فروش خود را افزایش دهید.

5- خیلی از افراد و سازمان ها از این موضوع استفاده نمی کنند

چقدر عالی. حالا که تعداد زیادی از افراد و مجموعه ها از نام افراد در عنوان ایمیل استفاده نمی کنند، شما به راحتی می توانید با اجرای این اصل ساده نسبت به رقبای تان متمایز شوید و متفاوت تر از آنها عمل کنید.

چطور نام افراد را در عنوان ایمیل ارسال کنیم؟

معمولا سیستم های ایمیل مارکتینگ این امکان را به شما می دهند که با استفاده از نام افراد، ایمیل خود را شخصی سازی کنید.

برای استفاده از این ویژگی به دنبال بخش Personalization  در سیستم ایمیل مارکتینگ خود بگردید.

از هر سیستم ایمیل مارکتینگ که برای ارسال ایمیل استفاده می کنید، حتما استفاده از نام افراد و شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ را در برنامه خود بگنجانید.

 

 

منبع:فرصت امروز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱