گوگل کلاد فناوری بلاک‌ چین توسعه می‌دهد

بخش خدمات ابری گوگل در حال توسعه فناوری‌ بلاک‌چین برای حمایت از کسب و کارهای درحال‌رشد خود است.

به گزارش بلومبرگ، بخش خدمات ابری گوگل در حال توسعه فناوری‌های بلاک‌چین برای حمایت از کسب و کار در حال رشد خود است. یکی از راه حل‌های ویژه‌ی این شرکت وابسته به آلفابت، توسعه‌ی یک سربرگ دیجیتال برای بررسی معاملات ثالث است؛ این امر یکی از کاربردهای قدیمی بلاک‌چین محسوب می‌شود که به‌عنوان پایه‌ای برای انواع مختلف رمزنگاری در دهه‌ی گذشته از جمله بیت کوین استفاده شده است؛ این پلتفرم به‌عنوان یک بسته‌ی الحاقی در مجموعه سرویس‌های گوگل کلاد، در حال توسعه است؛ اما به نظر نمی‌رسد که گوگل علاقمند به راه‌اندازی ارز دیجیتال مخصوص خود باشد.

ا‌کنون رقبای اصلی گوگل کلاد یعنی مایکروسافت آژور و آمازون وب سرویس‌ در حال بررسی برنامه‌های تحت بلاک‌چین هستند؛ اما هیچ یک از این برنامه‌ها را به‌عنوان بخشی اصلی از سرورهای میزبان خود ارائه نمی‌کنند؛ از این رو شرکت گوگل ممکن است استفاده از بلاک‌چین را که در سال‌های اخیر تمرکز زیادی روی آن کرده، به‌عنوان راهی برای تمایز خود از رقبایش ببیند. در روزهای گذشته گوگل کلاد انواع وسیعی از ویژگی‌های امنیتی جدید را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد چگونه این پلتفرم از طریق نوآوری در حال تلاش برای سبقت گرفتن از رقبای خود است.

از منظر عملی بعید است که یک راه حل متمرکز بر بلاک‌چین به طور قابل توجهی تجربه کاربری را در Google Cloud تغییر دهد؛ اما برای کاربران اطمینان بیشتری نسبت به سطح حفاظتی که انتظار دارند به داده‌های حساسشان اعمال شود، فراهم می‌کند.

در حال حاضر مشخص نیست که گوگل چه زمانی رسما استفاده از این فناوری را اعلام کند؛ ولی پروژه فعلی شامل دو نوع پلتفرم است: یک سیستم برند تجاری گوگل و یک برچسب سفید که به‌منظور بازاریابی مجدد توسط شرکت‌های دیگر در دسترس است.

گوگل می‌گوید در سال‌های اخير جستجوهای خارجی زیادی در جهت ارتقاء برنامه‌ی بلاک‌چين خود به‌ويژه از طريق خرید شرکت‌های کوچک‌تر که عمدتا سر به مهر باقی مانده، دنبال کرده است؛ این شرکت در حال حاضر یک محیط ابری آزمایشی در اختیار دارد که از سال ۲۰۱۶ اجازه می‌دهد شرکت‌های ثالث فناوری‌های بلاک‌چین اختصاصی خود را در این زیرساخت‌ اجرا کنند؛  شرکت مذکور قبلا تأیید کرده که به‌صورت داخلی در حال آزمایش برنامه‌های مرتبط با بلاک‌چین است؛ اما اطلاعات جدید نشان می‌دهند که گوگل برای ورود به بخش‌های در حال ظهور از یک محصول تجاری در هر ظرفیتی آمادگی دارد.

 

منبع:زومیت

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱