گوگل قصد خرید توییتر را دارد

پس از انتشار شایعاتی درباره‌ی امکان فروش توییتر، ارزش سهام این شبکه‌ در پی افزایش احتمال فروش افزایش یافته است.

ساعاتی پیش و در پی انتشار اخباری برگرفته از منابع نزدیک که دلالت بر نزدیک بودن فروش توییتر داشت، ارزش سهام این کمپانی افزایش پیدا کرد.

براساس اطلاعات ارائه شده، توییتر پیشنهاداتی را از سوی برخی کمپانی‌ها دریافت کرده که شامل کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری یا سرگرمی هستند. منابع نزدیک به این نکته اشاره کرده‌اند که شاید در آینده‌ی نزدیک شاهد ارائه‌ی پیشنهاد رسمی خرید از سوی این کمپانی‌ها باشیم.

از جمله‌ی محتمل‌ترین خریداران توییتر باید به گوگل و Salesforce.com اشاره کرد که در میان سایر کمپانی‌های موجود علاقه‌ی بیشتری برای تصاحب توییتر نشان داده‌اند.

براساس همین شنیده‌ها سهام توییتر شاهد افزیشی ۲۰ درصدی طی ساعات گذشته بود. بنابر گفته‌های افراد نزدیک به توییتر، هیئت مدیره‌ی این کمپانی برای واگذاری سهام توییتر بسیار مشتاق هستند و از این‌رو شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد فروش توییتر باشیم. با وجود اینکه نمی‌توان به طور قطع در این خصوص اظهار نظر کرد، اما شماری از شنیده‌ها حکایت از نهایی شدن فروش این کمپانی پیش از پایان سال جاری میلادی دارند.

به نظر می‌رسد خریداران بیشتر علاقمند به داده‌هایی هستند که توییتر به عنوان یک کمپانی رسانه‌ای تولید می‌کند. Salesforce از اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده، حال آنکه والا افشار، مدیر تبلیغات دیجیتال Salesforce در حساب کاربری توییتر خود به موارد جالب توجهی در مورد این شبکه‌ی اجتماعی اشاره کرده که نشان از علاقمندی کمپانی Salesforce برای تصاحب توییتر دارد. وی با اشاره به این نکته که چرا توییتر باید انتخاب شود، پاسخ خود را در چهار بند ارائه کرده است. وی توییتر را یک شبکه‌ی شخصی آموزشی خوانده، سپس این شبکه‌ی اجتماعی را یک کانال آنی برای دریافت اخبار معرفی کرده است. وی دلیل سوم خود را در دسترس بودن برابر هوش اعلام کرده و دلیل چهارم نیز نشان از این دارد که افشار توییتر را مکانی مناسب برای معرفی دیگران می‌داند.

در ابتدای سال جاری میلادی نیز شاهد انتشار اخباری بودیم که نشان از علاقه‌ی Salesforce برای تصاحب لینکداین داشت، حال آنکه ردموندی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفته و لینکداین را مال خود کردند.

 

منبع:زومیت

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱